Czołowy chiński producent wprowadza zestaw dla fotowoltaiki balkonowej
System wprowadzony przez jednego z największych na świecie producentów falowników fotowoltaicznych ma być prosty w instalacji i umożliwiać magazynowanie energii produkowanej przez maksymalnie 4 moduły PV.
Growatt zajmuje się produkcją falowników fotowoltaicznych i systemów magazynowania energii. Od niedawna chińska firma oferuje również stacje ładowania do pojazdów elektrycznych (do mocy 200 kW, CCS2).
Teraz Growatt rozszerza swoje portfolio o urządzenia wspierające domową fotowoltaikę w wersji balkonowej. Mowa o mikroinwerterze NEO 800M-X oraz systemie magazynowania energii NOAH 2000 Battery.
Parametry nowych urządzeń
Mikroinwerter współpracuje z maksymalnie 4 modułami fotowoltaicznymi, oferując na wyjściu maksymalną moc 800 W (integruje dwa niezależnie MPPT). Efektywność urządzenia producent określił na maks. 97,3 proc. Wymiary mikroinwertera wynoszą 260 x 220 x 43 mm, waży 3,1 kg. Może on pracować w zakresie temperatur od -40 do +65 st. C. Jest objęty 10-letnią gwarancją.
Z kolei NEO 800M-X współpracuje z balkonowym systemem magazynowania energii NOAH 2000 Battery. Urządzenie zbudowane na bazie ogniw LFP oferuje pojemność brutto 2048 Wh. Można do niego podłączyć do 1,8 kW mocy fotowoltaiki (2 niezależnie wejścia). Maksymalną efektywność magazynu energii NEO 800M-X określono na 98 proc. Zakres pracy urządzenia wynosi od 0 do 45 st. C dla procesu ładowania i od 20 do 45 st. dla procesu rozładowywania.
Pojedyncza jednostka NOAH 2000 Battery ma wymiary 406 x 235 x 270 mm i waży 23 kg. Dla osób, które potrzebują większego banku energii, Growatt wprowadził możliwość łączenia poszczególnych jednostek – maks. 4. Oferuje tym samym system o pojemności brutto 8192 Wh.
.
.
Magazyn energii NOAH 2000 Battery, podobnie jak mikroinwerter, jest objęty 10-letnią gwarancją producenta.
Całym systemem fotowoltaiki balkonowej użytkownik może sterować za pomocą aplikacji. Zarówno na mikroinwerterze, jak i baterii znajdują się diody informujące o stanie urządzeń.
Radosław Błoński
redakcja@gramwzielone.pl
© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.
Kiedy pojawią się w Polsce? Jakaś przybliżona cena?
Kolejne Świetne Rozwiązanie od Growatt Polska!!! Polecamy Serdecznie MPSolar!!!!
Mój nos mi mówi, że to nie są tanie rzeczy.
Taniocha …….6819,00 zł za 1000w !!!