REKLAMA
 
REKLAMA

Mobilna elektrownia fotowoltaiczna

Mobilna elektrownia fotowoltaiczna
fot. SolarCont

Austriacki start-up zaprojektował przenośny generator fotowoltaiczny. System składający się z 240 modułów PV ma gwarantować stabilne dostawy energii w dowolnym miejscu.

Solarcontainer to przenośny, kontenerowy system fotowoltaiczny. Opracował go SolarCont – start-up z Austrii. System składa się z modułów solarnych umieszczonych na składanej konstrukcji ułatwiającej ich łatwy demontaż i przechowywanie.

W zamyśle producenta Solarcontainer to mobilna elektrownia fotowoltaiczna, która może zapewniać dostawy energii w miejscach, gdzie brakuje zasilania z sieci elektroenergetycznej. Firma zapewnia, że system nadaje się do pracy nawet w ekstremalnych warunkach pogodowych.

REKLAMA

Modułowa konstrukcja

Kontener zaprojektowany przez SolarCont ma wymiary 6 x 2,4 x 2,9 m i waży 20 ton. Mieści on 240 modułów fotowoltaicznych umieszczonych na konstrukcji, którą można rozkładać i składać.

 

 

Cały system fotowoltaiczny mieszczący się w kontenerze ma moc do 140 kW i może się rozciągać na całkowitej długości 120 m, czyli po 60 m z obu stron. W rezultacie mobilna elektrownia PV może zająć maksymalny obszar około 720 m2. Jak zaznacza producent, koncepcja rozmieszczenia modułów po obu stronach pozwala skrócić długość wymaganych kabli między panelami i falownikiem.

REKLAMA

Po rozłożeniu systemu szynowego i modułów kontener ma być praktycznie niewidoczny, dzięki czemu nie rzuca cienia na moduły PV.

 

System do rozbudowy

Austriacki producent podaje, że opracowany przez niego system solarny można w razie potrzeby rozbudować. Podkreśla, że nadaje się on do szerokich zastosowań niezależnie od pogody, warunków podłoża czy dostępu do sieci elektroenergetycznej.

SolarCont wskazuje, że kontener fotowoltaiczny może stanowić m.in. dodatkowe źródło zasilania dla wspólnot energetycznych w gminach lub zostać wykorzystany w celu skrócenia czasu pracy generatorów diesla np. w górnictwie. Ponadto w połączeniu z magazynem energii (lub generatorem diesla) może on służyć jako elektrownia wyspowa, można go również wykorzystać do wsparcia sieci elektroenergetycznych.

Poza możliwością zakupu producent oferuje też wykorzystanie mobilnej elektrowni fotowoltaicznej w opcji wynajmu lub leasingu.

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.

REKLAMA
Komentarze

I jeszcze drugi moduł z magazynem i generatorem.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Wywiady