Szybko i dobrze może być cechami jednego produktu – system montażowy DP-DTHBF

Szybko i dobrze może być cechami jednego produktu – system montażowy DP-DTHBF
System montażowy DP-DTHBF

W systemach montażowych do paneli fotowoltaicznych, których montaż zwykle pochłania sporą część czasu przeznaczoną na budowę instalacji PV, ważne jest ograniczenie do minimum ilości elementów montażowych oraz połączeń śrubowych. Mając tego świadomość, w firmie BAKS opracowaliśmy system oparty na bez śrubowym łączeniu elementów konstrukcyjnych, który w dużym stopniu skraca czas przygotowania konstrukcji pod montaż paneli PV.

System DP-DTHBF (10o, 15o, 20o) przeznaczony jest do montażu na dachach płaskich, w ogrodach na działkach, na gruncie oraz na wszelkich powierzchniach utwardzonych. Czas montażu nie jest jedynym plusem tego systemu. Dodatkowo opracowany został nowy sposób montażu kolejnych elementów systemu. Obok już stosowanych: kotwionej, zgrzewanej na papie i przykręcanej na mostkach aluminiowych, jest również wariant montażu bez naruszania poszycia dachu czy innej powierzchni, na której planowane jest usytuowanie instalacji. Balast możliwy jest do ułożenia na trzy różne sposoby:

  • kostki brukowej układanej w dolnych ceownikach
  • bloczkach betonowych układanych na zatrzaskowych podstawach (do obejrzenia na filmie)
  • bloczkach betonowych układanych w korytach blaszanych lub siatkowych wzdłuż paneli

 

Projektując konstrukcję, oczywistym jest uwzględnianie norm wiatrowych oraz śniegowych. Aerodynamiczny kształt oraz możliwość łączenia ze sobą rzędów wzdłużnie i poprzecznie poza istotnym obniżeniem wielkości balastu ogranicza też ilość połączeń wyrównawczych, ponieważ konstrukcja tworzy kratownice i wymaga jednopunktowego uziemienia. Odpowiednio dobrane długości dolnych ceowników uwzględniają ryzyko zacieniania się paneli w kolejnych rzędach automatycznie ustalając odległość między kolejnymi rzędami.

System DP-DTHBF został zaprojektowany tak, aby odległość dolnej krawędzi panelu od podłoża wynosiła minimum 10 cm. Umożliwia montaż paneli dużych po długim boku z jednoczesnym podparciem panelu na całej szerokości (eliminuje występowanie łódkowania i ryzyko uszkodzenia paneli pod naporem śniegu) oraz montaż paneli mniejszych po krótkim boku.

Możliwości ustawienia mocowania paneli w układzie horyzontalnym pod kątem 10o, 15o i 20o – dzięki specjalnym wytłoczeniom na profilu dolnym – umożliwia zastosowanie systemu w praktycznie każdych warunkach technicznych.

Wysoka jakość wykonania połączeń bez śrubowych zapewnia wytrzymałość i stabilność konstrukcji nawet w trudnych warunkach pogodowych, które nie ustępuje połączeniom za pomocą elementów skrętnych.

System będzie dostępny w regularnej sprzedaży w I kw. 2024 r.

Więcej informacji na stronie producenta: baks.com.pl

 

artykuł sponsorowany