Meyer Burger zwiększa moce produkcyjne o 400 MW
Meyer Burger Technology rozwija swój potencjał produkcyjny w Niemczech. W zakładzie we Freibergu koło Drezna rozszerza linię produkcyjną modułów fotowoltaicznych o kolejne 400 MW mocy. Będa one wytwarzane z wykorzystaniem ogniw powstających w innej fabryce Meyer Burger również w Niemczech – w zakładzie w Bitterfeld-Wolfen.
Szwajcarska firma Meyer Burger chce do 2023 roku osiągnąć roczną zdolność produkcyjną modułów fotowoltaicznych w swojej fabryce we Freibergu do 1,4 GW. Kolejnym krokiem w tym kierunku jest budowa nowej linii produkcyjnej modułów – mającej wytwarzać w skali roku moduły o mocy 400 MW – na terenie już działającego zakładu we Freibergu, który kiedyś należał do nieistniejącego już producenta SolarWorld.
Firma w ramach tego projektu skorzysta z ogniw fotowoltaicznych własnej produkcji wytwarzanych w fabryce w Bitterfeld-Wolfen, w której również prowadzi działania zmierzające do osiągnięcia w skali roku produkcji o mocy 1,4 GW.
Decyzja o budowie nowego zakładu ma być reakcją na bieżące wydarzenia na świecie, które wpływają na łańcuchy dostaw i logistykę w sektorze fotowoltaiki. Rozszerzenie produkcji wysokowydajnych modułów PV w Niemczech ma być też krokiem do osiągnięcia strategicznej niezależności Europy w transformacji energetycznej.
Ekspansja na rynku amerykańskim
Niezależnie od planu rozbudowy mocy do 1,4 GW we Freibergu Meyer Burger przygotowuje się do uruchomienia fabryki w Goodyear w amerykańskim stanie Arizona. Będzie to wymagało wzrostu produkcji ogniw ponad poziom 1,4 GW przewidziany dla zakładu Bitterfeld-Wolfen.
Aby zwiększyć moce wytwórcze, producent wynajął dodatkowy budynek w Solar Valley w Bitterfeld-Wolfen, obok już wykorzystywanych pomieszczeń, gdzie rozpoczął przygotowania do dalszego rozwoju produkcji ogniw.
O lokalizacji swojego zakładu w Goodyear w Arizonie szwajcarski producent poinformował pod koniec ubiegłego roku. Prace przygotowawcze zgodnie z harmonogramem zaczęły się w pierwszym kwartale br. Do końca roku 2022 mają zostać uruchomione linie umożliwiające produkcję do 400 MW modułów fotowoltaicznych rocznie. Po rozbudowie fabryki będzie ona produkować w skali roku moduły o mocy 1,5 GW.
Więcej na ten temat w artykule: Meyer Burger wybrał lokalizację nowej fabryki paneli.
Barbara Blaczkowska
barbara.blaczkowska@gramwzielone.pl
© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.