Miejska spółka z Elbląga szuka wykonawcy farmy PV

Miejska spółka z Elbląga szuka wykonawcy farmy PV
KGHM Zanam

Elbląskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej opublikowało zapytanie ofertowe na budowę farmy fotowoltaicznej w Elblągu. Planowany termin uruchomienia farmy to koniec przyszłego roku.

Budowa farmy fotowoltaicznej jest jednym z celów strategicznych wynikającym ze strategii rozwoju EPEC do roku 2025. Inwestycja jest częścią modelu zaopatrzenia Elbląga w energię elektryczną i ciepło. Powstanie w części Elbląga zwanej Terkawką.

– Nasza firma konsekwentnie przeobraża się w firmę zdolną również oferować zieloną energię – mówi Andrzej Kuliński, prezes Elbląskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej. – Ogłoszenie przetargu to kolejny krok w tym projekcie. Mamy już podpisaną umowę na dzierżawę działki. Sama inwestycja będzie dodatkowym źródłem dochodów dla naszej spółki, poprzez sprzedaż energii elektrycznej.

REKLAMA

Postępowanie zostało ogłoszone na platformie zakupowej EPEC w trybie zapytania ofertowego. Przedmiotem zamówienia jest budowa farmy fotowoltaicznej o mocy około 2 MW w formule „zaprojektuj i wybuduj”.

W ramach zadań znajduje się m.in. wykonanie dokumentacji farmy fotowoltaicznej umożliwiającej realizację inwestycji oraz wykonanie robót budowlanych zgodnie z dokumentacją projektową.

Zamawiający określił również przedmioty dodatkowe, m.in. usługi elektryczne, roboty instalacyjne, usługi geodezyjne. Szczegółowe informacje znajdują się w dokumencie Specyfikacje Warunków Zamówienia, który dostępny jest na platformie zakupowej EPEC.

REKLAMA

Oferty przyjmowane są za pośrednictwem platformy zakupowej EPEC do 23 lutego br. do godz. 10:00.

Elbląskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej odpowiada za dystrybucję ciepła i ciepłej wody do blisko 2 tys. odbiorców w Elblągu. Dysponuje siecią o łącznej długości prawie 200 km, zasilającą 2024 węzły cieplne.

EPEC podkreśla, że połowa sieci jest wykonana w technologii preizolowanej, a wszystkie węzły ciepłownicze są wyposażone w układy regulacji automatycznej. Firma wdrożyła także system zdalnego odczytu liczników ciepła. 

W ciągu ostatnich 8 lat przedsiębiorstwo zainwestowało ponad 109 mln zł w modernizację i rozwój sieci, pozyskując na ten cel 20,5 mln złotych ze środków unijnych.    

EPEC jest właścicielem ciepłowni węglowej o mocy 40 MW, która zapewnia pokrycie 20-25 proc. zapotrzebowania na energię cieplną miasta.

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.