Konstrukcja balastowa na dach płaski firmy REMOR SOLAR

Konstrukcja balastowa na dach płaski firmy REMOR SOLAR
Remor Solar

System REM-23 to bestsellerowy produkt REMOR SOLAR S.A.jednego z większych producentów mocowań solarnych w Polsce, który działa na rynku fotowoltaicznym od ponad 15 lat.

Wychodząc naprzeciw wymaganiom klientów, aby zminimalizować koszty i czasochłonność prac montażowych, REMOR SOLAR opracował konstrukcję obciążeniową, która nie ingeruje w pokrycie dachu i która jest niezwykle prosta i łatwa w montażu.

Konstrukcja jest przeznaczona do instalacji fotowoltaicznych, w których moduły kierowane są na Południe oraz w orientacji Wschód-Zachód.

REKLAMA

Kąt nachylenia konstrukcji:

  • 15 stopni – umożliwia montaż modułów z mniejszym rozstawem między rzędami. Na dachu można zamontować więcej modułów i tym samym osiągnąć większy uzysk energii,
  • 30 stopni – dla polskich warunków jest to optymalny kąt ustawienia modułów na dachu.

Opcja kierunku Wschód-Zachód – z kątem nachylenia 15 stopni – daje nam optymalne wykorzystanie powierzchni dachu, tzn. można zainstalować więcej modułów na dachu, ponieważ nie muszą być zachowane rozstawy między rzędami eliminujące zacienienie.

Do produkcji konstrukcji używany jest wysokogatunkowy stop aluminium, który umożliwia technologiczną obróbkę w taki sposób, że materiał nie zmienia swoich właściwości mechanicznych. Takie rozwiązanie zapobiega powstawaniu ogniw korozyjnych.

Producent daje 10-letnią gwarancję na system.

Technologia tłoczenia jest nisko emisyjna, ponieważ nie wykorzystuje technologii wysoko temperaturowej jak laser/plazma.

System REM-23 jest niezwykle szybki w montażu z uwagi na jednoelementową konstrukcję. Każdy profil jest podklejony gumą EPDM, którą cechuje przede wszystkim wysoki poziom sprężystości – tzw. pamięć kształtu, wysoka odporność na warunki atmosferyczne oraz promieniowanie UV, a także niska absorpcja wody.

System ma szeroki zakres wymiarów modułów, w związku z czym pasuje do większości modułów dostępnych na rynku. To sprawia, że jest idealny do magazynowania.

System nie wymaga użycia szyn, co pozwala na łatwość rozbudowy instalacji poprzez dodanie kolejnego elementu oraz elastyczność podczas montażu konstrukcji na dachu.

Konstrukcja przewiduje układ jednorzędowy poziomy oraz montaż modułów na dłuższym boku, co jest obecnie wymogiem coraz większej ilości producentów modułów.

REKLAMA

System zapewnia 3- punktowe podparcie modułu, co wyróżnia go na tle innych tego typu systemów.

System REM-23 daje również możliwość montażu modułów bifacjalnych.

Modyfikacja systemu w wariant Wschód-Zachód możliwa jest przy użyciu tylko i wyłącznie łącznika.

Konstrukcja może być balastowa zarówno na dachy płaskie pokryte papą jak i membraną.

Wartość obciążenia dobierana jest indywidualnie, uwzględnia lokalizację budynku, jego wysokość oraz konstrukcję dachu, natomiast minimalna waga balastu wynosi 23 kg.

System REM-23 został przebadany przez jednostkę certyfikującą TUV RHEINLAND jako zestaw konstrukcji pod moduły fotowoltaiczne. To daje gwarancję bezpieczeństwa użytkowania i zapewnia długoletnią, bezproblemową eksploatację systemu, co potwierdza uzyskanie certyfikatu CE.

Producent zapewnia szkolenie oraz modele demo systemu.

Zapraszamy do współpracy!!!

www.remor.pl



artykuł sponsorowany