Perowskity idą na rynek kapitałowy
Saule S.A., pierwsza na świecie firma dysponująca funkcjonującą fabryką perowskitowych ogniw fotowoltaicznych, zakończyła pozytywnie due diligence spółki Blumerang Investors S.A., co otwiera jej drogę do debiutu na małym parkiecie warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych.
JR Holding ASI S.A. oraz Saule zawarły we wrześniu 2020 roku umowę wsparcia inwestycyjnego w celu wprowadzenia Saule do obrotu na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, w drodze tzw. odwrotnego przejęcia.
Odwrotne przejęcie polegać będzie na połączeniu się Saule S.A. ze spółką giełdową w drodze nabycia przez spółkę giełdową akcji Saule S.A. w zamian za nowo wyemitowane akcje tej spółki giełdowej, które zostaną objęte przez dotychczasowych akcjonariuszy Saule.
W marcu 2021 r. Saule i JR Holding poinformowały, że spółką giełdową z którą połączy się Saule, będzie notowana na NewConnect, alternatywnym rynku Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie – Blumerang Investors S.A.
Spółki zawarły porozumienie (Term Sheet), w którym uzgodniły założenia transakcji związanej z nabyciem akcji Saule przez Blumerang. Ustalono również, że warunkiem transakcji jest przeprowadzenie badania spółki Blumerang pod kątem prawnym i finansowym przez Saule (due diligence).
Dzisiaj Blumerang Investors poinformował w raporcie giełdowym o przekazaniu przez Saule informacji o zakończeniu badania z wynikiem pozytywnym. – W przekazanym dokumencie Saule wskazało, że wyniki badania due diligence dają podstawę do zawarcia tej transakcji, po uprzednim wypełnieniu zaleceń pokontrolnych zawartych w raportach końcowych z badania due diligence, których realizacja będzie przedmiotem dalszych uzgodnień pomiędzy stronami – podała spółka w komunikacie.
Oznacza to, że zakończono, zgodnie z planem kolejny etap w drodze Saule S.A. do notowań na rynku kapitałowym.
W wyniku planowanej transakcji JR Holding wraz ze spółką Columbus Energy dołączą do grona inwestorów Saule, która jednocześnie zadebiutuje na rynku NewConnect.
W ubiegłym miesiącu Saule uruchomiło we Wrocławiu pierwszą na świecie fabrykę drukowanych, ultracienkich i elastycznych perowskitowych ogniw fotowoltaicznych.
Jak mówił ostatnio w rozmowie z Gramwzielone.pl Piotr Krych, CEO Saule Technologies, na nowej linii produkcyjnej mogą powstawać ogniwa fotowoltaiczne w rozmiarach do 1 m2, jednak będzie z nich można tworzyć większe moduły, o powierzchni nawet kilkudziesięciu m2. Maksymalna sprawność, którą już mają osiągać ogniwa Saule, to 20 procent dla 1000 lux. Prognozowane zdolności produkcyjne na linię mają wynosić 80-100 MW/rok.
Ogniwa produkowane przez Saule mają znaleźć zastosowania w branży IoT (Internet of Things), elektromobilności oraz w rozwiązaniach architektonicznych takich jak fasady fotowoltaiczne czy żaluzje pokryte ogniwami PV.
redakcja@gramwzielone.pl
© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.