Czołowy producent falowników mocno zwiększa sprzedaż
Zajmujący drugie miejsce wśród największych na świecie producentówfalowników fotowoltaicznych pod względem sprzedaży w 2019 roku, Sungrow, odnotowuje znaczący wzrost sprzedaży za drugi kwartał 2020 roku. Chińska firma pochwaliła się jednocześnie najwyższym miejscem w rankingu Bloomberga określającymi poziom tzw. bankowalności największych producentów falowników.
W drugim kwartale Sungrow wypracował przychody na poziomie 744,6 mln dolarów i były one dużo wyższe od zanotowanych w pierwszym kwartale 2020 roku (269,8 mln dolarów).
W minionym kwartale Sungrow odnotował zysk netto rzędu 49,4 mln dolarów wobec zysku na poziomie 23,3 mln dolarów we wcześniejszym kwartale.
W sumie w pierwszej połowie 2020 roku Sungrow wypracował przychody na poziomie 1,01 mld dolarów, co oznacza wzrost o 55,5 proc. rok do roku. Półroczy zysk netto był wyższy rok do roku o 71,9 proc.
Segment falowników wypracował w pierwsze połowie tego roku sprzedaż o wartości 390,1 mln dolarów, co oznaczało wzrost w stosunku do analogicznego okresu przed rokiem o 60 proc.
Sungrow pochwalił się najwyższym miejscem w prowadzonym przez Bloomberg New Energy Finance rankingu „PV Module & Inverter Bankability 2020″ uwzględniającym producentów falowników fotowoltaicznych w zakresie ich bankowalności. W tym rankingu Sungrow zyskał 100 proc. bankowalności, a tak wysokiego wyniku nie uzyskał żaden inny producent.
Coraz większe projekty solar+storage
W całym 2019 roku Sungrow sprzedał falowniki o łącznej mocy 17,1 GW, przekraczając w grudniu granicę 100 GW w łącznej mocy sprzedanych urządzeń.
W ubiegłym roku Sungrow był drugim największym na świecie producentem falowników pod względem sprzedaży. Ustąpił tylko firmie Huawei.
Oprócz sprzedaży falowników, Sungrow rozwija segment magazynów energii, który w ubiegłym roku odnotował wzrost sprzedaży o 41,8 proc. rok do roku.
W ubiegłym miesiącu Sungrow zaprezentował podczas targów SNEC w Szanghaju nowy magazyn energii w standardzie 1500V, bazujący na bateriach LFP (litowo-żelazowo-fosforanowych).
W 2019 roku chińska firma dostarczyła swoje urządzenia do – jak to określa w komunikacie – największego europejskiego, niesubsydiowanego projektu solar+storage, w którym parametry magazynu wynoszą 27 MW/30 MWh.
Obecnie Sungrow uczestniczy w realizacji znacznie większego projektu łączącego fotowoltaikę i magazynowanie energii, który jest prowadzony w chińskiej prowincji Qinghai i którego elementem ma być magazyn energii o mocy i pojemności ponad 200 MW/MWh. Do tego projektu Sungrow dostarczy również falowniki 1500V SG250HX.
W maju tego roku chiński producent chwalił się pozyskaniem ogromnego zamówienia na tego rodzaju falowniki, które wejdą w skład elektrowni fotowoltaicznej o mocy 500 MW(AC) powstającej w Omanie. W tym projekcie zostaną wykorzystane dwustronne moduły PV, umieszczone na jednoosiowych trackerach.
redakcja@gramwzielone.pl
© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.