Budynek pasywny w Katowicach
W Katowicach powstanie budynek, w którym dzięki zastosowaniu szeregu rozwiązań obniżających zużycie energii i generujących energię ze źródeł odnawialnych, maksymalnie ograniczy się zapotrzebowanie na energię.
W Katowicach powstanie budynek, w którym dzięki zastosowaniu szeregu rozwiązań obniżających zużycie energii i generujących energię ze źródeł odnawialnych, maksymalnie ograniczy się zapotrzebowanie na energię.
Zdaniem prezesa URE, ceny energii elektrycznej w przyszłym roku wzrosną, ale nieznacznie.
System ogrzewania, który przy pomocy pomp ciepła wykorzystuje energię geotermalną jest znany w Polsce już od kilku lat, kojarzony był jednak {więcej}głównie z zabudową jednorodzinną. Na szczęście w ten sposób można ogrzewać wszystkie budynki, nie tylko te o małej kubaturze.
Projekt montażu kolektorów słonecznych z dofinansowaniem ze Szwajcarsko-Polskiego Programu Współracy zostanie zrealizowany w kilku świętokrzyskich gminach.
Program NFOŚiGW, którego celem jest dotowanie domowych instalacji solarnych działa już od roku. Jakie są jego dotychczasowe efekty?
Katowicki WFOŚiGW we współpracy z BOŚ Bankiem uruchomi preferencyjną linię kredytową na energooszczędne rozwiązania dla domu.
Ruszył nabór wniosków w konkursie NFOŚiGW dotyczącym dofinansowania projektów termomodernizacyjnych dla {więce}jednostek samorządowych.
Coraz więcej banków wprowadza do swojej oferty preferencyjne kredyty dla osób chcących zainwestować w {więcej}domy charakteryzujące się niższym zużyciem energii lub w rozwiązania obniżające na nią zapotrzebowanie.
Kredyt z dopłatą na instalacje solarne cieszy się coraz większą popularnością.
W Olsztynie powstała pierwsza w Polsce instalacja solarna, która jest elementem kompleksowego systemu grzewczego i klimatyzacyjnego.
Google zainwestuje w projekt, którego celem jest budowa tysięcy domowych instalacji solarnych.
Komisariaty policji na Mazowszu będą zasialene w energię pozyskiwaną z odnawialnych źródeł energii.
Oszczędzanie energii staje się nowym sportem narodowym Duńczyków – czytamy w nowym numerze „Polityki”. {więcej}
olektory słoneczne cieszą się coraz większym zainteresowaniem wśród osób budujących domy jednorodzinne.
Szpital w Międzyrzeczu będzie ogrzewać wodę za pomocą solarów. Na ich zakup i montaż władze szpitala pozyskały fundusze z Unii Europejskiej.