Pierwszy w Polsce biurowiec plus energetyczny
W Katowicach ma powstać biurowiec, który będzie budynkiem plus energetycznym, czyli będzie produkować więcej energii niż sam zużywa.
W Katowicach ma powstać biurowiec, który będzie budynkiem plus energetycznym, czyli będzie produkować więcej energii niż sam zużywa.
Programem termomodernizacji nieruchomości w Polsce zainteresowani są przede wszystkim właściciele i zarządcy budynków wielorodzinnych. Ulepszenia w tym zakresie wprowadzono jedynie w 2 proc. domów jednorodzinnych. Oszczędności z tytułu obniżonych opłat za ogrzewanie i energię elektryczną mogą sięgnąć nawet 50 proc...
Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) planuje uruchomienie programu o nazwie Ryś mającego na celu dofinansowanie termomodernizacji prywatnych domów.
Zmiana sprzedawcy energii nie musi wiązać się z rezygnacją z otrzymywania jednej faktury za energię. Spółki obrotu coraz częściej oferują umowy kompleksowe, dzięki którym odbiorcy rozliczają się ze sprzedawcą i dystrybutorem energii za pomocą jednej płatności.
W Krakowie, który należy do europejskiej czołówki miast mających najbardziej zanieczyszczone powietrze, trwa realizacja programu Kawka, który ma na celu poprawkę jakości powietrza m.in. poprzez wymianę starych pieców węglowych na mniej emisyjne źródła ciepła.
Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej ogłosił konsultacje programu Lemur mającego na celu dofinansowanie inwestycji w poprawę efektywności energetycznej budynków.
Według PORTPC i SPIUG istnieją realne podstawy do zakwestionowania przez Komisję Europejską transpozycji Dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie charakterystyki energetycznej budynków (EPBD)...
W Polsce jest około 6,5 mln budynków, w tym aż 5 milionów to domy jednorodzinne, większość z nich zbudowano w czasach PRL. Na 2479 gmin w Polsce, 1566 to gminy wiejskie, liczące statystycznie średnio 5,5 tys. mieszkańców i 1500 budynków...
Dzięki termomodernizacji starych budynków mieszkalnych w Polsce można by zmniejszyć zużycie węgla o nawet 6 mln ton rocznie. Ponad 80 proc. budynków w Polsce to domy jednorodzinne, a trzy czwarte z nich zostało zbudowanych przed 1989 r...
Wyzwaniem dla polskich miast staje się coraz większa liczba mieszkańców i rosnące wraz z nią zapotrzebowanie na energię. Jednocześnie władze miast stale dążą do oszczędności. Łączenie tych dwóch procesów jest możliwe dzięki inteligentnemu zarządzaniu zużyciem energii...
Od kilku lat w Polsce obserwuje się ciągły wzrost zainteresowania pompami ciepła...
W Terespolu zostanie zainstalowanych 1235 kolektorów słonecznych. Z produkowanej przez nie energii będą korzystać gospodarstwa domowe. Projekt jest współfinansowany ze środków unijnych.
Niemal pół miliarda złotych, uzyskanych ze sprzedaży jednostek przyznanej emisji CO2 (AAU), wspomogło programy termomodernizacyjne Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej...
Urząd Regulacji Energetyki przedstawił dane na temat liczby zmian sprzedawców energii na koniec I kwartału br. Jak wynika z danych URE, w lutym br. zmiany sprzedawcy energii dokonało 9 766 gospodarstw domowych (grupa taryfowa G), podczas gdy w marcu 2015 r. liczba ta wzrosła do 10 363.
Dzięki unijnym dotacjom w gminach województwa lubelskiego powstało już ponad 34,5 tys. instalacji kolektorów słonecznych, a w kolejnych latach ta liczba jeszcze się zwiększy.