
Premia termomodernizacyjna. Rekordowe wyniki w lipcu
Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa podało, że w ubiegłym miesiącu zanotowano najwyższe od trzech lat efekty funkcjonowania rządowego programu wsparcia termomodernizacji i remontów.
Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa podało, że w ubiegłym miesiącu zanotowano najwyższe od trzech lat efekty funkcjonowania rządowego programu wsparcia termomodernizacji i remontów.
Serwerownie to specjalistyczne pomieszczenia wyposażone w urządzenia i instalacje gwarantujące bezpieczną i niezawodną pracę sprzętu serwerowego i sieciowego. Odpowiadają za ważną w dzisiejszych czasach ciągłość działania systemu informatycznego...
Nad położonym w woj. lubuskim Jeziorem Sławskim powstanie osiedle, które będzie zasilane energią z zamontowanych na dachach domów instalacji fotowoltaicznych, z których część energii będzie gromadzona w domowych magazynach energii. Przy każdym z domów stanie stacja ładowania samochodu elektrycznego.
Przedswiciele województwa podlaskiego oraz firmy Unibep SA podpisali umowę na realizację projektu badawczo-rozwojowego, dzięki któremu powstanie prototypowy, samowystarczalny energetycznie budynek mieszkalny.
W najbliższych dniach w województwie warmińsko-mazurskim ruszą dwa nabory wniosków na unijne dofinansowanie z konkursów dedykowanych inwestycjom z zakresu modernizacji energetycznej budynków. Pierwszy nabór jest adresowany do sektora publicznego, a w drugim, z większym budżetem, o dotację mogą ubiegać się m.in...
Unijne dotacje w wysokości 10,6 mln zł trafią do gmin z województwa mazowieckiego, które zrealizują projekty z zakresu odnawialnych źródeł energii (działanie 4.1) i poprawy efektywności energetycznej w budynkach (działanie 4.2).
Fortum podsumowało efekty realizowanego od roku programu audytów dla przedsiębiorstw i instytucji. Wykonano ponad 1,2 tys. audytów energetycznych, fotowoltaicznych i gazowych. W oparciu o ich wyniki eksperci Fortum przygotowali rekomendacje, które mają pozwolić jego klientom zaoszczędzić blisko 7 milionów złotych.
Zaledwie 220 przedsiębiorstw złożyło informację o przeprowadzeniu audytu do Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki. Zobowiązanych jest do tego w sumie ponad 6 tys. podmiotów. Na realizację audytu pozostały im tylko trzy miesiące. Za niedopełnienie ustawowego obowiązku grożą im kary finansowe, sięgające nawet 5 proc...
W ubiegłym roku rynek pomp ciepła stosowanych do instalacji centralnego ogrzewania wzrósł o ok. 12 proc., zaś cały rynek pomp ciepła odnotował wzrost na poziomie ok. 4 proc. Z szacunków organizacji reprezentującej polską branżę pomp ciepła, PORT PC, wynika, że tylko w roku 2016 sprzedano łącznie ok. 23 tys. pomp ciepła...
NFOŚiGW zawarł kolejną umowę o dofinansowanie projektu polegającego na termomodernizacji budynków użyteczności publicznej. Ponad 4 mln zł dotacji otrzyma Instytut Matki i Dziecka w Warszawie na termomodernizację budynku „Lipsk”.
Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego zmodernizuje swój budynek przy ul. Piłsudskiego i przebudowany tak, aby był energooszczędny. Obok niego stanie budynek pasywny.
Do 30 września br. przedsiębiorstwa mają czas na przeprowadzenie obowiązkowego audytu energetycznego, a z danych Urzędu Regulacji Energetyki wynika, że pod koniec maja br. zaledwie 4 proc. z nich potwierdziło realizację audytu...
Wczoraj przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego podpisali umowy na dofinansowanie inwestycji energooszczędnych w budynkach należących do wybranych samorządów z terenu woj. pomorskiego.
Programy finansowania wymiany pieców węglowych realizowane przez BGK i NFOŚiGW, a także zakaz sprzedaży pieców gorszej jakości mają być elementem rządowego programu walki ze smogiem, którego realizacja ma wystartować jeszcze w tym roku.
Dzięki realizowanemu w Rudzie Śląskiej projektowi, który zyskał unijne dofinansowanie, mieszkańcy śląskiego miasta będą mogli zainstalować domowe instalacje OZE, ponosząc jedynie 15 proc. koszów ich zakupu i montażu.