Nowa biogazownia rolnicza w Wielkopolsce
Substraty pochodzące od lokalnych dostawców posłużą do produkcji energii w Iłówcu Wielkim w powiecie śremskim. Nowa biogazownia konkretnie wykorzystywać będzie kiszonkę z kukurydzy i gnojowicę.
Substraty pochodzące od lokalnych dostawców posłużą do produkcji energii w Iłówcu Wielkim w powiecie śremskim. Nowa biogazownia konkretnie wykorzystywać będzie kiszonkę z kukurydzy i gnojowicę.
Zapraszamy na szkolenie on-line „Biogazownia – własne źródło energii w przetwórstwie, rolnictwie, hodowli: warunki formalne rozwoju, technologie, opłacalność, uwarunkowania rynkowe”, które odbędzie się w dniu 30 maja 2023 r.
Biometan może w niedalekiej przyszłości stać się najważniejszą część polskiego miksu OZE, jak twierdzą eksperci. Mógłby pokryć nawet ponad 50 proc. krajowego zapotrzebowania na gaz ziemny.
Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBR) otworzyło konsultacje rynkowe, które mają poprzedzić nowe przedsięwzięcia w obszarze biogazu i biometanu. Zamierza między innymi zweryfikować proponowane projekty pod kątem rzeczywistych potrzeb rynku.
Międzynarodowy deweloper odnawialnych źródeł energii uruchomił swoją pierwsza biogazownię w Polsce. Będzie ona produkowała prąd z wykorzystaniem lokalnych produktów rolnych i odpadów przemysłu spożywczego.
Szereg ułatwień związanych z budową biogazowni rolniczych i wykorzystaniem substratu do produkcji biogazu zakłada nowy projekt ustawy poświęconej tego rodzaju inwestycjom, który właśnie został skierowany do konsultacji publicznych...
We Wrześciu w gminie Wicko powstał zakład produkcji biogazu, który wykorzystywany będzie do wytwarzania prądu i ciepła. Biogazownia zwiększy niezależność energetyczną regionu.
Jak alarmuje Pracownia na rzecz Wszystkich Istot, choć energia wytwarzana poprzez spalanie drewna jest uznawana za odnawialną i neutralną klimatycznie, to według obecnej wiedzy naukowej jest to proces bardziej emisyjny niż spalanie gazu lub węgla...
Planowana nowelizacja ustawy o odnawialnych źródłach energii zawiera regulacje, które umożliwiają wprowadzenie nowego instrumentu wsparcia dla biometanu. Pozytywnie ocenia to Polska Organizacja Biometanu, która jednak zwraca uwagę na konieczność jeszcze odważniejszych zmian.
Global Hydrogen podpisał umowy współpracy z kilkoma partnerami w celu przeprowadzenia badań i testów dostarczonego substratu. To kolejny etap realizacji projektu prototypu mikrobiogazowni.
Potencjał wytwarzania biometanu w Polsce szacowany jest na około 8 mld m3 rocznie. To oznacza, że nasz kraj zajmuje miejsce w pierwszej piątce państw UE pod względem możliwości wytwarzania tego biogazu. Zdaniem ekspertów z branży mogłoby ono pokryć nawet 60 proc. krajowego zapotrzebowania na gaz ziemny.
Notowana na NewConnect spółka Global Hydrogen podpisała umowę na kompleksowe wykonanie biogazowni rolniczej. Projekt będzie realizowany w oparciu o opatentowaną technologię SMBP.
Credit Agricole i spółka agriKomp Polska nawiązały współpracę, na podstawie której bank sfinansuje budowę, modernizację i rozbudowę biogazowni rolniczych na terenie całej Polski. AgriKomp będzie oferował produkty finansowe Credit Agricole swoim klientom.
Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej dzisiaj uruchomił nabór wniosków w programie umożliwiającym pozyskanie dofinansowania na inwestycje w instalacje do produkcji energii z wykorzystaniem biogazu komunalnego.
Zapraszamy na szkolenie i warsztaty on-line „Kolejna nowela ustawy OZE – kierunki zmian: projekt grudzień 2022/2023 r. – czas na biometan, biowodór, klastry i wsparcie operacyjne”. Szkolenie odbędzie się 9 lutego 2023 r.