
Na Dolnym Śląsku powstanie nowa biogazownia
W Centrum Konferencyjnym Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej podpisano list intencyjny dotyczący budowy nowoczesnej instalacji do produkcji biometanu.
W Centrum Konferencyjnym Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej podpisano list intencyjny dotyczący budowy nowoczesnej instalacji do produkcji biometanu.
Jak mówi Dariusz Bojsza, wiceprezes Neo Energy Group, sektor biogazu i biometanu dziś jest w Polsce skandalicznie mały...
Neutralność klimatyczna, którą Unia Europejska postawiła sobie za cel do osiągnięcia do 2050 roku powoduje, że kraje należące do Wspólnoty muszą prowadzić proces inwestowania w odnawialne źródła energii. Surowe regulacje unijne idą w parze z europejskimi dążeniami uniezależnienia się Wspólnoty od dostaw gazu z Rosji...
Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) przyznał 1,5 mln zł dotacji na budowę mikrobiogazowni w województwie śląskim. Inwestycję zrealizuje gospodarstwo rolne ze Śląska.
Kilkanaście milionów złotych finansowania otrzyma firma z województwa łódzkiego, która zutylizuje odpady pochodzące z produkcji, wykorzystując je do wytwarzania energii.
Producent ciepła ECO SA uzyskał certyfikat dla wytwarzania paliw z biomasy i biopłynów w systemie KZR INiG. Dzięki temu firma z Opola może pochwalić się tym, że produkowana przez nią energia z biomasy spełnia kryteria wynikające z unijnej dyrektywy o odnawialnych źródłach energii (RED II).
Prezydent podpisał ustawę o biogazowniach rolniczych. Jej zadaniem jest ułatwienie realizacji takich inwestycji m.in. dzięki sprawniejszemu wydaniu warunków przyłączenia i pozwolenia na budowę. Projekty, które będą mogły skorzystać z preferencji zawartych w nowym prawie, muszą jednak spełnić kilka kryteriów.
Ustawa mająca na celu ułatwienie inwestycji w biogazownie rolnicze została uchwalona przez Sejm kilka tygodni temu. Wczoraj posłowie głosowali nad poprawkami Senatu do tej ustawy. Teraz nowe prawo dla biogazowni trafi do podpisu Prezydenta.
Zapraszamy na szkolenie on-line „Biogazownia – własne źródło energii w przetwórstwie, rolnictwie, hodowli: warunki formalne rozwoju, technologie, opłacalność, uwarunkowania rynkowe”, które odbędzie się w dniu 27 października 2023 r.
Gospodarstwa rolne oraz branża przetwórcza mogą teraz liczyć na ułatwienia przy budowaniu biogazowni rolniczych. Skrócenie procesu inwestycyjnego i znaczące ułatwienia dla budowy biogazowni rolniczych to najważniejszy cel specustawy, którą przyjęto na ostatnim posiedzeniu Senatu. Ma ona wejść w życie jeszcze w tym roku...
Polska Hynfra i jordańska Fidelity Group utworzyły spółkę Jordan Green Ammonia L.L.C. W specjalnej strefie ekonomicznej Aseza w Akabie (Jordania) ma powstać fabryka zielonego amoniaku.
W województwie łódzkim powstaje biogazownia wykorzystująca śmieci do wytwarzania energii elektrycznej. Będzie to pierwsza tego typu instalacja firmy Varitex.
Sejm przyjął ustawę, która ma ułatwić budowę biogazowni rolniczych. Zagłosowali za nią wszyscy posłowie uczestniczący w piątkowym posiedzeniu.
Substraty pochodzące od lokalnych dostawców posłużą do produkcji energii w Iłówcu Wielkim w powiecie śremskim. Nowa biogazownia konkretnie wykorzystywać będzie kiszonkę z kukurydzy i gnojowicę.
Zapraszamy na szkolenie on-line „Biogazownia – własne źródło energii w przetwórstwie, rolnictwie, hodowli: warunki formalne rozwoju, technologie, opłacalność, uwarunkowania rynkowe”, które odbędzie się w dniu 30 maja 2023 r.