
Spalarnia odpadów w Krakowie dostała zielone certyfikaty
Uruchomiony w Krakowie Zakład Termicznego Przetwarzania Odpadów otrzymał pierwsze zielone certyfikaty za wytworzoną w procesie spalania energię elektryczną.
Uruchomiony w Krakowie Zakład Termicznego Przetwarzania Odpadów otrzymał pierwsze zielone certyfikaty za wytworzoną w procesie spalania energię elektryczną.
Urząd Regulacji Energetyki przypomina, że w dniu 30 stycznia upływa termin na skuteczne złożenie wniosku o wydanie gwarancji pochodzenia za wytworzenie energii elektrycznej w instalacjach kogeneracyjnych za okres od 1 października do 31 grudnia 2016 r.
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecnie przyznał unijne dofinansowanie na budowę elektrociepłowni opalanej biomasą, która ma powstać w Pyrzycach.
W ostatnich latach branża biogazowa mocno narzekała na dotychczasowy system wsparcia, w którym musiała funkcjonować...
Zarządca Bioenergy Farm Stanowice Sp. z o.o. w restrukturyzacji zaprasza do składania ofert dotyczących współpracy w zakresie wykorzystania elektrociepłowni biomasowej o mocy cieplnej 4,6 MW, elektrycznej 0,9 MW wraz z niskotemperaturową suszarnią taśmową.
W Tychach dobiega końca budowa infrastruktury, która pozwoli zaopatrzyć budowany w tym mieście park wodny w energię cieplną i elektryczną niemal w całości pochodzącą z biogazu produkowanego w miejskiej oczyszczalni ścieków.
Jak zatrzymać wycinkę lasów u podnóża Kilimandżaro? – Na większą skalę rozpocząć produkcję brykietów z biomasy – przekonują liderzy stowarzyszenia Tanzania Environmental Action Association. Działania afrykańskich społeczników wspiera Fundacja Ekonomiczna Polska-Afryka Wschodnia.
O tym, na co warto zwrócić uwagę ubezpieczając inwestycję w biogazownię rolniczą, opowiada Marcin Biskup z Biskup & Joks Brokers Sp. z o.o.
W Wólce Rokickiej koło Lublina powstał zakład zagospodarowania odpadów, z których część zostanie przerobiona na biogaz.
– Niezbędne są gruntowne zmiany na bazie ustawy Prawo energetyczne. Zmiany w zakresie umożliwiającym dystrybucję energii przy pomocy linii bezpośrednich lub mikro sieci, bez konieczności uzyskania skomplikowanych i kosztownych koncesji, taryf, opracowywania instrukcji itp...
Błękitne certyfikaty, które są przyznawane producentom energii w biogazowniach rolniczych, funkcjonują na rynku od ostatniej nowelizacji ustawy o OZE, a w obrocie na Towarowej Giełdzie Energii pojawiły się we wrześniu br...
W tym tygodniu Ministerstwo Środowiska przedstawiło projekt rozporządzenia wskazującego, które rodzaje drewna będzie można spalać w polskich elektrowniach, uznając taką praktykę za produkcję energii odnawialnej...
W przyszłym tygodniu rusza nabór wniosków w konkursie o unijne dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego dla Dolnego Śląska. Dofinansowanie zostanie przyznane na projekty z zakresu wysokosprawnej kogeneracji. Preferowane będą projekty z zakresu odnawialnych źródeł energii.
Drewno energetyczne. Ministerstwo Środowiska skierowało do konsultacji projekt rozporządzenia w sprawie szczegółowych cech jakościowo-wymiarowych i fizyko-chemicznych drewna energetycznego. Przygotowanie tego rozporządzenia wynika z ostatniej nowelizacji ustawy o OZE, której autorzy wprowadzili definicję tzw...
Po 11 latach rozwoju łączna moc biogazowni rolniczych w Polsce przekroczyła właśnie 100 MW. Jednak w ciągu kolejnych czterech lat ta wielkość ma się podwoić ─ wynika z planów Ministerstwa Energii co do przyszłorocznej aukcji dla odnawialnych źródeł energii, do których dotarł portal WysokieNapiecie.pl.