REKLAMA
 
REKLAMA

Produkcja biogazu w Polsce – powstała nowa platforma

Produkcja biogazu w Polsce - powstała nowa platforma
fot. YouTube/Fabryki w Polsce

Galia Green Power to nowa platforma poświęcona rozwojowi produkcji biogazu w Polsce. Należy do firmy, która zamierza być liderem rodzącego się w Polsce rynku biometanu.

Firma Galia jest w większości własnością Eiffel Investment Group. Planuje rozwijać w Polsce i obsługiwać wielkoskalowe instalacje biogazowe z silnym zaangażowaniem w transformację energetyczną i gospodarkę o obiegu zamkniętym. Platforma Galia Green Power uruchomiona została dzięki zaangażowaniu czterech ekspertów z branży.

Uruchomienie Galii podkreśla zdolność naszego zespołu do tworzenia wpływowych inwestycji w całej Europie Wschodniej, ze szczególnym uwzględnieniem Polski. Naszym celem jest dalsze pogłębianie naszej roli w transformacji energetycznej regionu poprzez dostarczanie zrównoważonych rozwiązań, które wykraczają poza wytwarzanie energii elektrycznej – powiedział Alexis Sarton, wiceprezes Eiffel Investment Group.

REKLAMA

150 mln euro na rozwój instalacji biometanowych

Według inwestora Galia ma szansę stać się kluczowym graczem na polskim rynku biometanu. Spółka zamierza zainwestować 150 mln euro w ciągu najbliższych pięciu lat w rozwój i budowę instalacji biometanowych. Chce przy tym wykorzystać dobre praktyki z państw Europy i nie tylko.

Na czele Galii stoi czterech ekspertów z bogatym doświadczeniem na polskim i europejskim rynku energii. To Marcin Orłowski, prezes zarządu Galii, który ma ponad 20-letnie doświadczenie w sektorze energetycznym i zasiada również w zarządzie Polskiego Stowarzyszenia Biometanu. Drugim ekspertem jest Roman Czernicki, założyciel Bonduelle Polska, który może się pochwalić ponad 30-letnim doświadczeniem w branży rolno-spożywczej. Sławomir Szafrański z kolei od 15 lat zajmuje się zarządzaniem elektrociepłowniami (CHP) i miejskimi sieciami ciepłowniczymi, a Grzegorz Jackiewicz jest ekspertem w dziedzinie rozwoju projektów energii odnawialnej – nadzorował budowę wielu biogazowni i elektrociepłowni na gaz ziemny oraz obiektów kogeneracyjnych.

Właściciel Galii – Eiffel Investment Group – to niezależny podmiot zarządzający aktywami o wartości około 6,6 mld euro. Fundusz tworzą duzi inwestorzy instytucjonalni: firmy i towarzystwa ubezpieczeniowe, fundusze emerytalne, banki, instytucje publiczne itp.

REKLAMA

Eiffel Investment Group działa też na polskim rynku energetyki odnawialnej. W tym roku firma otworzyła biuro w Warszawie, dwa lata temu udzieliła kredytów firmie R.Power Investment B.V. z Grupy R.Power, która chciała przeznaczyć je na budowę farm PV w krajach Unii Europejskiej, wcześniej zaś współpracowała też m.in. z Green Genius i ReneSola.

Rola biometanu w dekarbonizacji przemysłu i sieci ciepłowniczych

Produkowany z odpadów organicznych biometan przekształca odpady w czystą energię i w ten sposób przyczynia się do rozwoju gospodarki o obiegu zamkniętym. W związku z dążeniem Polski do większej niezależności energetycznej biometan będzie odgrywał kluczową rolę w zmniejszaniu zależności od paliw kopalnych. Jak podaje inwestor, Galia ma łączyć dogłębne zrozumienie polskiego kontekstu regulacyjnego z najlepszymi międzynarodowymi praktykami w zakresie biogazu i biometanu.

Platforma Galia Green Power skoncentruje się na rozwoju i eksploatacji wielkoskalowej infrastruktury biometanowej w Polsce i Europie.

redakcja@gramwzielone.pl

© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.

 

REKLAMA
Komentarze

Brak komentarzy
REKLAMA
 
REKLAMA
REKLAMA
Wywiady