
W Bydgoszczy powstanie biogazownia
W Bydgoszczy powstanie biogazownia, która bioodpady z miasta i okolicznych gmin zamieni w ekologiczny gaz oraz nawóz. Spółka zawarła umowę na zaprojektowanie i budowę instalacji z wybranym w przetargu wykonawcą.
W Bydgoszczy powstanie biogazownia, która bioodpady z miasta i okolicznych gmin zamieni w ekologiczny gaz oraz nawóz. Spółka zawarła umowę na zaprojektowanie i budowę instalacji z wybranym w przetargu wykonawcą.
Powstawanie osadów to nieodłączny element każdego procesu oczyszczania ścieków, niezależnie od zastosowanej metody. Wytwarzany przez te odpady biogaz już od ponad 100 lat stosowany jest jako dodatkowe źródło energii...
Mieszkańcy podmalborskiej wsi Tragamin od lat skarżą się na uciążliwości związane z funkcjonowaniem biogazowni prowadzonej przez Ośrodek Hodowli Zarodowej Gajewo. Problemy takie jak nieprzyjemny zapach, bóle głowy oraz ograniczona możliwość otwierania okien były źródłem licznych protestów...
Wielkoskalowe projekty obejmujące biopaliwa i produkcję wodoru realizuje portugalski koncern energetyczny. Inwestycje prowadzone w rafinerii przedsiębiorstwa uzyskały wsparcie Europejskiego Banku Inwestycyjnego.
W Wielkopolsce doszło do groźnego pożaru w biogazowni rolniczej znajdującej się w miejscowości Duszna Górka.
Pierwsza w Polsce biometanownia rozpocznie pracę w najbliższych tygodniach. Obecnie rząd pracuje nad przepisami, które powinny zwiększyć zainteresowanie takimi projektami. W przygotowaniu są także programy dofinansowania na inwestycje w biogaz i biometan.
Czysta energia, zmniejszenie negatywnego wpływu na środowisko, czy nowe miejsca pracy – to tylko niektóre korzyści płynące z rozwoju biogazowni. Produkowany w nich biometan rośnie na znaczeniu w sektorze OZE, przyczyniając się do transformacji energetycznej kraju...
Sejm uchwalił nowelizację ustawy o biokomponentach i biopaliwach. Wskazuje ona m.in. minimalny udział energii pochodzącej z OZE w transporcie (NCW) wymagany dla kolejnych lat.
Przy zanotowanym tempie produkcji biogazu i biometanu Europa mogłaby zapewnić z tych źródeł energię odnawialną dla 19 mln gospodarstw domowych rocznie. Biometan jest obecnie zużywany głównie w sektorach najbardziej energochłonnych, co przyczynia się do ich szybszej dekarbonizacji.
Od dzisiaj (3 lutego) można składać wnioski o dofinansowanie na inwestycje w odnawialne źródła energii na terenach wiejskich w programie Energia dla Wsi.
Biogazownie doczekają się specjalnego programu dofinansowania. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej rozpoczął konsultacje programu biogazowego z budżetem do 1 mld zł.
Polska Organizacja Biometanu, która zrzesza ekspertów branżowych oraz przedstawicieli wiodących grup paliwowych, energetycznych i ciepłowniczych działających na krajowym rynku, zwróciła uwagę na istotne bariery regulacyjne i techniczne, które mogą hamować rozwój branży biometanu w Polsce.
Energia dla Wsi to jeden z programów realizowanych przez NFOŚiGW. Na początku przyszłego miesiąca wystartuje nabór wniosków o dofinansowanie na odnawialne źródła energii na terenach wiejskich w kolejnej edycji tego programu.