Fotowoltaiczna ścieżka rowerowa powstała w Niemczech
W niemieckim mieście Freiburg powstała ścieżka rowerowa, którą wyposażono w dodatkowe rozwiązanie pozwalające na wytwarzanie energii elektrycznej w ilości nawet 280 MWh rocznie.
W niemieckim mieście Freiburg powstała ścieżka rowerowa, którą wyposażono w dodatkowe rozwiązanie pozwalające na wytwarzanie energii elektrycznej w ilości nawet 280 MWh rocznie.
To prawdopodobnie pierwszy przypadek zderzenia dużego statku z zainstalowaną na morzu elektrownią wiatrową. Sytuacja miała miejsce na Morzu Północnym.
Enea Operator zbudowała nową stację energetyczną (GPZ) 110/15 kV. Inwestycja ma się przyczynić do rozwoju energetyki odnawialnej na terenie zachodniej Polski.
Tauron wprowadził ubezpieczenie instalacji fotowoltaicznych w ramach przeznaczonej dla prosumentów oferty „Ochrona fotowoltaiki 24h”.
Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej (PSEW) we współpracy z Politechniką Lubelską przygotowało nowy raport, w którym wskazuje sposoby na zwiększenie możliwości przesyłowych polskich sieci i podłączanie nowych źródeł OZE...
Sektory energochłonne mogą się ubiegać w pomoc publiczną ze środków Urzędu Regulacji Energetyki (URE) oraz Narodowego Funduszu Ochrony i Środowiska (NFOŚiGW). Polski organ antymonopolowy wydał opinię dotyczącą traktowania takich środków w kontekście limitów pomocy publicznej.
Spółka Energa Wytwarzanie z grupy Orlen zapowiedziała odłączenie swojego bateryjnego magazynu energii od farmy wiatrowej Bystra położonej koło Gdańska. Celem jest przyłączenie go bezpośrednio do sieci dystrybucyjnej i rozpoczęcie pracy w ramach rynku mocy.
Wzrost cen energii i rosnący nacisk na ograniczanie emisji powodują, że również kolej – która pod tym względem i tak jest już najbardziej ekologicznym środkiem transportu – musi myśleć o przechodzeniu na odnawialne źródła energii. Prąd z OZE ma być produkowany m.in...
Podczas targów Enex, które odbyły się w Kielcach, Kehua Tech zaprezentowała się jako wiodący globalny dostawca kompleksowych rozwiązań energetycznych, po raz kolejny pokazując swoją aktywność na polskim rynku energetycznym...
Globalne koncerny i organizacje biznesowe zwróciły się do rządzących z apelem o pełne wykorzystanie potencjału OZE w Polsce. Jak podkreślają, możliwość rozwijania farm wiatrowych na lądzie w odległości 500 metrów od zabudowy daje 1 GW dodatkowej mocy rocznie. Odległość 700 metrów oznacza mniej niż połowę tej mocy.
PGE Dystrybucja, spółka z Grupy PGE, zmodernizowała linię wysokiego napięcia na terenie działania skarżyskiego oddziału. Linia łączy główne punkty zasilające (GPZ) Grójec 1 i Grójec 2.
Szwajcarskie Federalne Laboratoria ds. Materiałoznawstwa i Technologii pochwaliło się osiągnięciem nienotowanej dotąd sprawności cienkowarstwowego ogniwa fotowoltaicznego, które zostało umieszczone na elastycznej folii, co rozszerza możliwości zastosowania
Projekty dotyczące produkcji, transportu, magazynowania i wykorzystania wodoru mogą uzyskać dofinansowanie z programu Nowa Energia, który uruchamia Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej...
Hiszpański koncern energetyczny Endesa ogłosił z pewnością jeden z najbardziej ambitnych projektów zakładających produkcję zielonego wodoru z wykorzystaniem energii pochodzącej ze źródeł odnawialnych. Całkowita wartość planowanych inwestycji sięga niemal 3 mld euro.