Energa wykorzysta technologię Fortum do obsługi stacji ładowania
Fortum podpisało porozumienie o współpracy z Energą, na mocy którego ma dostarczyć oparty na chmurze system obsługi stacji ładowania samochodów elektrycznych o nazwie Charge&Drive...
Fortum podpisało porozumienie o współpracy z Energą, na mocy którego ma dostarczyć oparty na chmurze system obsługi stacji ładowania samochodów elektrycznych o nazwie Charge&Drive...
Kultowa, legendarna, w dodatku nowoczesna i ekologiczna, bo elektryczna. O idei wskrzeszenia marki należącej do FSO mówią ostatnio wszyscy, również w kontekście rządowego Planu Rozwoju Elektromobilności. Jednak czy faktycznie jest się już z czego cieszyć?
– Przyłączenie rozproszonej sieci stacji, jaką budujemy, nie powinno nastręczać istotnych problemów czy wyzwań technicznych. Z mojego doświadczenia wiem, że nie są to znaczące inwestycje z punktu widzenia operatorów sieci energetycznej. Widzę natomiast istotne wyzwania na przyszłość...
ABB informuje o realizacji kolejnych zamówień na stacje ładowania autobusów elektrycznych i zapewnia, że oferowane rozwiązania umożliwiają naładowanie takich pojazdów w czasie od 3 do 6 minut.
Przedstawiciele rządu i samorządów zainaugurowali współpracę dotyczącą rozwoju elektromobilności. Cel to pojawienie się w transporcie miejskim tysiąca autobusów elektrycznych...
ElectroMobility Poland to spółka powołana przez państwowe koncerny energetyczne w celu rozwoju elektrycznej mobilności. Mimo, że została powołana już w październiku ubiegłego roku, dotąd nie informowano o konkretnych projektach, którymi ma się zająć...
Pięć-dziesięć lat temu co rusz mogliśmy przeczytać o nadchodzącej rewolucji motoryzacyjnej z Chin. Autach nieco gorzej wykończonych i wyposażonych, ale za to bardzo tanich. Chińskie elektryki miały podbijać też polskie drogi. Co zostało z tych zapowiedzi? Tłumaczy Jacek Balkan, dziennikarz TOK FM i Polsatu.
Dzisiaj podczas konferencji poświęconej elektrycznej motoryzacji, którą zorganizował NFOŚiGW, minister energii Krzysztof Tchórzewski zasygnalizował wprowadzenie preferencji dla właścicieli samochodów elektrycznych w postaci niższej ceny na energię w porze nocnej.
Wrocław jako pierwsze miasto w Polsce ma udostępnić swoim mieszkańcom miejskie samochody elektryczne w ramach krótkoterminowego wynajmu. Za uruchomienie usługi będzie odpowiadała firma Enigma współpracująca z miastem w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego. Umowę w tej sprawie podpisano wczoraj.
Węgierski koncern paliwowy MOL chce stworzyć przy wsparciu unijnych funduszy sieć stacji ładowania w Europie Środkowo-Wschodniej. W projekt ma się włączyć niemiecki koncern energetyczny E.ON oraz węgierska spółka Nissana.
Z inicjatywy Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w najbliższy piątek odbędzie się debata na temat rozwoju niskoemisyjnego transportu.
Komisja Europejska zaakceptowała stanowiący pomoc publiczną program wsparcia budowy infrastruktury dla samochodów elektrycznych. – Ten program wypełni realna lukę na rynku bez niesprawiedliwego naruszania konkurencji – komentuje KE.
Łącznie aż 208 autobusów hybrydowych zamówi od firmy Solaris największa spółka transportu publicznego we francuskojęzycznej części Belgii, Société Régionale Wallonne du Transport (SRWT).
Europejskie stowarzyszenie branży motoryzacyjnej ACEA podało statystyki europejskiego rynku samochodów elektrycznych za 2016 r., w tym przedstawiając liczby dotyczące rejestracji nowych elektryków w Polsce. Jak daleko jesteśmy od celu miliona elektrycznych aut, który w ubiegłym roku wyznaczył polski rząd?
Spółka Greenway Infrastructure Poland powołała Rafała Czyżewskiego na prezesa zarządu spółki...