Honda zaoferuje elektryki z funkcją V2G
Honda idzie śladami Nissana. Jej nowe samochody elektryczne będą wyposażone w technologię umożliwiającą oddawanie do sieci energii zgromadzonej w samochodowych bateriach.
Honda idzie śladami Nissana. Jej nowe samochody elektryczne będą wyposażone w technologię umożliwiającą oddawanie do sieci energii zgromadzonej w samochodowych bateriach.
Volvo Polska dostarczyło kolejne autobusy o napędzie hybrydowym do Sosnowca. W tej chwili miasto dysponuje już 30 hybrydami Volvo, a do połowy października flota powiększy się o kolejnych 5 autobusów tego producenta...
Volvo Buses otrzymało największe jak dotąd zamówienie na miejskie autobusy elektryczne. Lokalny operator z norweskiego Trondheim zamówił 25 autobusów Volvo 7900 Electric. Zostaną one w całości wyprodukowane w Polsce – we wrocławskiej fabryce Volvo.
To nie infrastruktura, ale samochodowi potentaci są główną barierą dla rozwoju elektromobilności w Europie. Taką tezę stawia brukselski think-tank Transport&Environment. Wybór „elektryków”, a nakłady na reklamę i marketing, z drobnymi wyjątkami, są marginalne – argumentuje.
Operator tworzonego w naszym kraju systemu szybkich ładowarek samochodów elektrycznych – spółka Greenway Infrastructure Poland – już w przyszłym miesiącu odda do użytku 14 nowych stacji. Spółka podała ich lokalizacje i poinformowała o wyborze dostawców technologii ładowania.
Niemiecki rząd rozdziela dofinansowanie w ramach federalnego programu, którego celem jest budowa sieci stacji szybkiego ładowania samochodów elektrycznych. Zastosowane technologie mają pozwolić na zwiększenie zasięgu elektryków nawet o 250 km zaledwie w 20 minut.
Już w 2018 roku w Polsce mają powstać pierwsze stacje wodorowe. Dotychczas byliśmy pod tym względem białą plamą w Europie. Eksperci podkreślają, że powstanie infrastruktury jest konieczne, by napęd wodorowy miał szansę zaistnieć. Samochody napędzane wodorem są przyszłością motoryzacji...
W tym tygodniu pracownicy rzeszowskiego oddziału spółki PGE Obrót rozpoczęli testy samochodów elektrycznych. – Akcja jest częścią projektu realizowanego przez spółkę PGE Nowa Energia, popularyzującego samochody elektryczne w ruchu miejskim. Pracownicy mają możliwość zapoznania się z takimi autami...
Greenway Infrastructure Poland zapowiada uruchomienie do końca roku kilkudziesięciu stacji szybkiego ładowania samochodów elektrycznych. Firma rozpoczęła właśnie wprowadzanie kart zbliżeniowych umożliwiających ładowanie samochodów elektrycznych w swojej sieci. W okresie przejściowym, we wrześniu 2017 r...
Powołana przez państwowe koncerny energetyczne spółka ElectroMobility Poland wczoraj wybrała cztery spośród dziewięciu finałowych wizualizacji nadwozia polskiego samochodu elektrycznego.
Göttingen, niemieckie miasto uniwersyteckie położone w Dolnej Saksonii, zamówiło trzy elektryczne hybrydy Volvo. Nowe autobusy – Volvo Electric Hybrid – zostaną wyprodukowane w polskiej fabryce szwedzkiego koncernu i zaczną wozić mieszkańców na wiosnę 2018 roku.
W Polsce większość społeczeństwa wciąż jest przywiązana do posiadania samochodu. Na Zachodzie auto przestaje być wyznacznikiem statusu społecznego, a coraz częściej traktowane jest po prostu jako środek transportu – przekonuje w komentarzu dla portalu WysokieNapiecie.pl wiceminister energii Michał Kurtyka.
Amerykański producent samochodów elektrycznych chce w ten sposób pomóc w ewakuacji właścicielom elektrycznych Tesli w regionach zagrożonych huraganem Irma.
Chiński rząd rozważa wprowadzenie zakazu produkcji i sprzedaży aut z napędem spalinowym. Podobne deklaracje złożyło już kilka krajów. Jednak to decyzja Pekinu może zmienić historię motoryzacji, przyspieszając jej elektryfikację.
Od momentu dostarczenia do klienta pierwszego bateryjnego pojazdu, autobusy elektryczne wyprodukowane przez polską firmę Solaris Bus & Coach pokonały łącznie już ponad 3 miliony kilometrów.