Ekoenergetyka  wdrożyła innowacyjne rozwiązanie w Hamburgu

Ekoenergetyka  wdrożyła innowacyjne rozwiązanie w Hamburgu
Ekoenergetyka-Polska

Ekoenergetyka-Polska zapewniła możliwość współpracy stacji ładowania autobusów elektrycznych z dwoma równolegle pracującymi systemami klasy CSMS OCPP. Firma z Zielonej Góry wdrożenie zrealizowała dla jednego z największych przedsiębiorstw transportu publicznego w NiemczechVHH.

Ekoenergetyka-Polska realizuje dla Verkehrsbetriebe Hamburg-Holstein kontrakt obejmujący dostarczenie stacji ładowania autobusów elektrycznych o łącznej mocy 4,8 MW, z 4 megachargerami o mocy 1,2 kW i 32 satelitami, wraz z systemem monitoringu danych. Ładowarkami zarządza system dostarczony przez Stromnetz Hamburg.

Firma z Zielonej Góry podkreśla, że dzięki innowacyjności wyprodukowanych przez nią stacji ładowania możliwe było połączenie urządzeń do równolegle działającego systemu CSMS OCPP. Ekoenergetyka zapewnia, że jest to rozwiązanie wyjątkowe w skali światowej i że dotychczasowe testy potwierdziły jego  niezawodność.

REKLAMA

Ekoenergetyka-Polska wspólnie z VHH i firmą Stromnetz uruchomiła protokół VAS – VDV261. Firma z Zielonej Góry jest jednym z niewielu producentów infrastruktury na świecie, którym udało się go wdrożyć.

Innowacyjne rozwiązanie ma usprawnić zarządzanie flotą, zapewniając możliwość przygotowania pojazdów – ich ogrzania lub schłodzenia – przed wyjazdem z zajezdni. Czas wyjazdu jest skorelowany z rozkładem jazdy w systemie zarządzania Stromnetz.

Dla VHH Ekoenergetyka zintegrowała stacje ładowania z centralnym systemem zarządzania, który może w razie potrzeby – mimo równoczesnego podłączenia się dwóch autobusów – skierować pełną moc tylko na jedno wskazane wyjście, do jednego pojazdu. Wstrzymuje to proces ładowania na drugim wyjściu, który może być w każdej chwili wznowiony bez konieczności rozłączania i podłączania autobusu. Całością steruje algorytm w systemie zarządzania Stromnetz.

REKLAMA

VHH Hamburg to nie jedyny klient w Niemczech, którego pozyskała Ekoenergetyka. Polskiej firmie zaufało już kilku wiodących operatorów, m.in. największe regionalne przedsiębiorstwo komunikacyjne w Niemczech – BVG Berlin. Ekoenergetyka zaprojektowała, wyprodukowała i dostarczyła do stolicy Niemiec 89 stacji ładowania o łącznej mocy aż 13 350 kW.

Z kolei dla monachijskiego MVG polska firma dostarczy 56 stacji ładowania o mocy 150 kW każda, natomiast w Akwizgranie uruchomiła 17 takich ładowarek, a kolejnych 10 zostanie zainstalowanych w połowie roku.

­­­­­­­­­­­­Ekoenergetyka-Polska do tej pory firma uruchomiła ponad 1000 stacji ładowania w ponad 130 miastach w 18 krajach. Infrastruktura polskiego producenta zasila pojazdy elektryczne w Norwegii, Szwecji, Finlandii, Niemczech, Francji, Szwajcarii, Hiszpanii, Rosji, Polsce i Singapurze.

Firma świadczy usługi wdrożenia, serwisu oraz zdalnego zarządzania infrastrukturą ładowania z własnego centrum monitoringu w Zielonej Górze.

redakcja@gramwzielone.pl 


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.