Duży kontrakt Vestasa na Litwie
Litewski inwestor zamówił turbiny duńskiego koncernu na lądową farmę wiatrową o mocy 124 MW.
Litewski inwestor zamówił turbiny duńskiego koncernu na lądową farmę wiatrową o mocy 124 MW.
Stołeczny operator sieci elektroenergetycznej w ramach międzynarodowego projektu zbada możliwość wymiany olejów stosowanych obecnie w transformatorach na biooleje.
Solaris dostarczy swoje autobusy zasilane wodorem do kolejnego niemieckiego miasta. Dostawy modelu Urbino 12 hydrogen zaplanowano na przyszły rok.
Kehua dostarczyła falowniki fotowoltaiczne dla systemu agrofotowoltaicznego o mocy niemal 10 MW firmy Promet-Plast, która jest pierwszym w Polsce producentem artykułów medycznych o zerowej emisji dwutlenku węgla.
Kto może założyć spółdzielnię energetyczną i jakie warunki należy spełnić? Jakie są źródła dofinansowania dla spółdzielni energetycznych i jakie bariery napotykają twórcy takich podmiotów? Tłumaczy Monika Jaszcza, ekspertka Polskiej Zielonej Sieci.
Komercyjna instalacja do produkcji zielonego wodoru powstała pod Wrocławiem. Jednym z pierwszych klientów odbierających produkowane w niej zielone paliwo ma być operator komunikacji miejskiej z Wałbrzycha.
Nowa seria paneli fotowoltaicznych chińskiego producenta LONGi wykorzystuje ogniwa Hybrid Passivated Back Contact (HPBC) i obejmuje 8 wersji mocowych. Zastosowana obudowa wykonana z podwójnej szyby ma umożliwiać stosowanie nowych modułów w najbardziej wymagających środowiskach.
Dalszy rozwój fotowoltaiki w Polsce potrzebuje zmian w przepisach, które uproszczą uzyskanie pozwolenia na budowę dużych instalacji i przyłączy do sieci energetycznej. Konieczna jest również budowa magazynów energii – wskazali eksperci podczas premiery raportu „Rynek fotowoltaiki w Polsce 2024”.
Polski producent infrastruktury ładowania dla pojazdów elektrycznych pozyska ponad 740 mln zł na rozwój spółki. Pieniądze będą pochodzić z umowy kredytowej.
Nowy typ baterii sodowo-siarkowych (NaS) to efekt współpracy spółek z Niemiec i Japonii. Jak zapewniają twórcy, bateria NaS charakteryzują się m.in. zmniejszonym współczynnikiem degradacji. To zaś ma wpływać na obniżenie kosztu magazynowania energii w instalacjach wykorzystujących tę technologię.
Właściciele hotelu niedaleko Rzeszowa zdecydowali się na wdrożenie w obiekcie kaskadowego układu pomp ciepła. Ma on zapewniać ogrzewanie w zimie i chłodzenie latem, elastycznie dostosowując pracę urządzeń do potrzeb obiektu.
Przyjęta na początku 2024 roku dyrektywa EPBD ma sprawić, że w ciągu kolejnych 26 lat zarówno nowe, jak i istniejące budynki w UE nie będą emitować gazów cieplarnianych. Dla właścicieli nieruchomości oznacza to konieczność inwestowania w energooszczędne rozwiązania i termomodernizację...
Zlokalizowana na terenie Słupska farma fotowoltaiczna to największa tego typu instalacja w historii Grupy Polenergia. Spółka poinformowała o jej uruchomieniu.
W tym roku do sieci Energi-Operator przyłączono już ponad 900 magazynów energii. Spółka przyłączyła także ponad 11 tys. nowych prosumentów.
Zapowiedź programu dofinansowania zakupu samochodów elektrycznych z drugiej ręki pojawiła się pod koniec kwietnia. Teraz prezes Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) podała, kiedy można się spodziewać uruchomienia nowego programu.