Ogromne pieniądze na magazyny energii w nowym programie NFOŚiGW
Nowy program dofinansowania na magazyny energii przygotowuje Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW). Na ten cel mają trafić ogromne środki.
Nowy program dofinansowania na magazyny energii przygotowuje Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW). Na ten cel mają trafić ogromne środki.
Najbliższe aukcje dla odnawialnych źródeł energii odbędą się pod koniec 2024 r. W zasadach systemu aukcyjnego szykowana jest istotna zmiana.
Polski Alarm Smogowy (PAS) oszacował, ile zapłacimy za ogrzewanie budynków jednorodzinnych po niedawnej zmianie taryf zatwierdzonych przez Urząd Regulacji Energetyki. W podsumowaniu uwzględniono różne nośniki energii: prąd, gaz, drewno i węgiel. Które źródło ciepła najtaniej ogrzeje budynek?
W amerykańskim stanie Nevada uruchomiony został ogromny projekt łączący produkcję energii ze słońca z jej magazynowaniem. Instalacja znajduje się na pustyni Mojave.
Popularność fotowoltaiki balkonowej rośnie, a chiński Hoymiles jest kolejnym producentem, który w ostatnim czasie wprowadza rozwiązanie przeznaczone dla tego segmentu PV.
Wrocław we współpracy z Volvo stworzy stacje do ładowania pojazdów elektrycznych. Jak zapewniają władze stolicy Dolnego Śląska, będą to najszybsze ładowarki w mieście.
W Niemczech szybko przybywa instalacji fotowoltaicznych na balkonach, a w nadchodzących latach trend ten może jeszcze przyspieszyć. Do notowanego od początku roku rozwoju fotowoltaiki balkonowej u zachodnich sąsiadów Polski przyczyniły się wprowadzone uproszczenia.
Prace nad nowym Krajowym planem w dziedzinie energii i klimatu powinny, zgodnie z unijnymi zobowiązaniami, zakończyć się w czerwcu br., ale do tej pory nie trafił on do konsultacji społecznych...
Raczkująca w Polsce branża biometanowa ma otrzymać nowy impuls do rozwoju w postaci dedykowanego systemu wsparcia. Ministerstwo Klimatu i Środowiska chce też doprecyzować kwestię wydawania gwarancji pochodzenia dla energii wytwarzanej z biometanu.
Liczba samochodów zasilanych wyłącznie energią elektryczną w Polsce na koniec czerwca 2024 r. przekroczyła 69 tys. W ubiegłym miesiącu wyraźnie wzrosła w naszym kraju liczba stacji ładowania pojazdów z napędem elektrycznym.
Znana głównie z produkcji mikrofalowników amerykańska firma Enphase znalazła się w gronie finalistów jednego z konkursów w ramach tegorocznych targów Intersolar. Miejsce w czołówce zapewniła sobie dzięki kompaktowemu magazynowi energii do zastosowań w domach.
Do końca roku przed marketami sieci Kaufland będzie niemal 200 stacji zasilania samochodów elektrycznych. A na dachach sklepów – instalacje fotowoltaiczne.
Długotrwałe procedury środowiskowe dla inwestycji w energetykę wiatrową i słoneczną można skrócić do maksymalnie roku – twierdzi Instytut Reform. W jaki sposób?
Operatorzy sieci z Polski i Słowacji testowali odbudowę systemów elektroenergetycznych po takiej awarii jak blackout. Przyjęli strategię zakładającą wsparcie sąsiedniego operatora systemu przesyłowego.
Wiadomo, kto wykona roboty budowlane w ramach budowy zespołu urządzeń służących do wyprowadzenia mocy z morskiej farmy wiatrowej (MFW) Bałtyk 2. To realizowana przez Polenergię i Equinor inwestycja, która niedawno uzyskała pozwolenie na budowę.