Biogazownia - biznes dla wytrwałych [wywiad]
O walce z lokalnymi władzami, której celem jest budowa biogazowni w Lęborku, w wywiadzie dla Gramwzielone.pl opowiada Sylwia Rekowska, prezes spółki RKR. {więcej}
O walce z lokalnymi władzami, której celem jest budowa biogazowni w Lęborku, w wywiadzie dla Gramwzielone.pl opowiada Sylwia Rekowska, prezes spółki RKR. {więcej}
Jedna ze spółdzielni w Raciborzu wyposaży zarządzane przez siebie budynki w kolektory słoneczne i pompy ciepła. Inwestycję dofinansuje WFOŚiGW w Katowicach.
W Chinach mamy do czynienia z prawdziwym boomem w energetyce wiatrowej. Z możliwości, jakie stwarza tamtejszy rynek, korzystają także firmy z Europy.
Do budowy biogazowni rolniczej w województwie podlaskim przygotowuje się firma Bioenergy.
Jak sprawdza się program dopłat do kolektorów? O programie opowiada przedstawiciel banku BPS SA – lidera w przyznawaniu kredytu dopłatą z NFOŚiGW. {więcej}
W ubiegłym roku popyt na świadectwa pochodzenia energii wyprodukowanej z OZE znacząco przekroczył ich podaż.{więcej}
RWE uruchomił swoją kolejną farmę wiatrową w Polsce.{Więcej}
Widok Energia uruchomi zakład do produkcji peletów w Koniecwałdzie na Żuławach. Fundusze na jego produkcję firma pozyskała dzięki emisji serii obligacji.
Zbliża się IV Forum Przymysłu Energetyki Słonecznej. Kto weźmie w nim udział?
Zmiana miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla gminy Darłowo, która poszerzyła możliwości budowy elektrowni wiatrowych na jej terenie, została – zdaniem NSA – wykonana niezgodnie z prawem. {więcej}
Niemiecki rząd zamierza wydać w najbliższych latach kilka miliardów euro na {więcej}rozwój samochodów elektrycznych.
Należąca do koncernu ENEA największa polska biogazownia rolnicza może zostać zamknięta. Dlaczego? {więcej}
NFOŚiGW wycofuje się z wprowadzenia programu dopłat do montażu pomp ciepła. Powodem jest {więcej}ograniczenie przyszłorocznego budżetu Funduszu.
Polski rynek jest zdywersyfikowany i niemalże równo podzielony pomiędzy firmy krajowe i zagraniczne, ale przybywa na nim ciągle nowych producentów kolektorów słonecznych i dostawców urządzeń – piszą eksperci IEO.
Połańcu powstanie największa na świecie elektrownia biomasowa. Co więcej, jej moc będzie jeszcze większa od pierwotnie zakładanych 190 MW.