
Centrum bioenergetyki powstanie w woj. świętokrzyskim
Województwo świętokrzyskie ma zostać zagłębiem produkcji bioenergii. {więcej}
Województwo świętokrzyskie ma zostać zagłębiem produkcji bioenergii. {więcej}
Jutro w Brazylii rozpoczyna się konferencja Organizacji Narodów Zjednoczonych Rio+20. Światowi przywódcy ustalą jak budować „zieloną {więcej}gospodarkę” i zmniejszyć skalę ubóstwa w ciągu następnych 20 lat. Szacuje się, że do roku 2050 liczba ludności na świecie wzrośnie z 7 do 9 miliardów...
{więcej}Prezes Polish Energy Partners (PEP) – spółki działającej w branży energii wiatrowej i biomasowej, uznaje nowy system wsparcia za rozsądny.
B75 Blade Quantum to najdłuższe na świecie łopaty produkcji Siemensa zastosowane do morskich rubin wiatrowych o mocy 6 MW. Unikalna technologia produkcji pozwala obniżyć wagę konstrukcji o 50% i jednocześnie zwiększyć efektywność turbiny wiatrowej.
{więcej}Na największych targach energetyki słonecznej na świecie swoją dominującą pozycję w globalnej branży fotowoltaicznej potwierdzili Chińczycy.
Jedna z aktywniejszych spółek na rynku przetwórstwa biomasy {więcej}przejęła zakład granulacji biomasy zlokalizowany w województwie zachodniopomorskim.
Moc farmy wiatrowej {więcej}Radostowo (gm. Subkowy) wyniesie 8 MW. Inwestor ogłosił przetarg na jej realizację.
{więcej}Do salonów Renault w Polsce trafią we wrześniu dwa modele samochodów elektrycznych – Kangoo Z.E. i Fluence Z.E.
W piątek, 15 czerwca rząd polski ponownie zawetował {więcej}politykę Unii Europejskiej. Podczas posiedzenia Rady ds. Energii, Transportu i Telekomunikacji 26 państw, z wyjątkiem Polski, zaakceptowało przygotowaną przez Komisję Europejską Energetyczną Mapę Drogową do 2050 roku...
{więcej}Polska jako jedyna spośród krajów Unii Europejskiej zawetowała dokument Energy Roadmap 2050. Wiceminister gospodarki Tomasz Tomczykiewicz tłumaczy, że Polska nie mogła zgodzić się na unijne propozycje, bo byłyby szkodliwe dla naszego przemysłu.
{więcej}15 czerwca obchodzony jest Światowy Dzień Wiatru, to kulminacyjny moment międzynarodowej kampanii na rzecz promocji wiatru, jako odnawialnego i czystego źródła energii...
{więcej}Europejski Bank Obudowy i Rozwoju w ramach programu Polseff dofinansuje budowę biogazowni o mocy 0,78 MW zlokalizowanej w północnej Polsce.
{więcej}Ernst&Young przedstawił analizę kosztów inwestycyjnych w zakresie budowy elektrowni wiatrowych, fotowoltaicznych, biogazowych i biomasowych.
Dopłaty do PV średnio trzy razy większe niż w innych europejskich krajach – to {więcej}wystarczająca zachęta dla rosnącej grupy inwestorów pojawiających się na ukraińskim rynku solarnym.