
SolarWorld może zapłacić gigantyczne odszkodowanie
Największy europejski producent ogniw i modułów fotowoltaicznych może być zmuszony do zapłaty odszkodowania, którego wartość wyceniono niemal na 800 mln dolarów.
Największy europejski producent ogniw i modułów fotowoltaicznych może być zmuszony do zapłaty odszkodowania, którego wartość wyceniono niemal na 800 mln dolarów.
Władze Waszyngtonu przyjęły cel, zgodnie z którym do roku 2032 udział energii odnawialnej w miksie energetycznym amerykańskiej stolicy ma wynieść 50 proc.
Rząd Korei Południowej zapowiedział wdrożenie regulacji, które mają ułatwić inwestycje w odnawialne źródła energii. Na wsparcie producentów czystej energii Seul ma przeznaczyć w ciągu 5 lat budżet rzędu 42 bln wonów, czyli około 36,6 mld dolarów.
Tauron informuje o planowanym odpisie z tytułu utraty wartości bilansowej jednostek wytwórczych segmentu Wytwarzanie. Tłumaczy to m.in. spadkiem wartości zielonych certyfikatów i wpływem nowych regulacji dla sektora OZE.
Branża elektrociepłowni zabiega w Ministerstwie Energii o dodatkowe wsparcie, proponując wdrożenie systemu aukcyjnego. Zdaniem przedstawicieli tego sektora, odpowiedniego wsparcia kogeneracji nie zapewni rynek mocy, nad którego założeniami pracuje teraz resort energii.
Dofinansowanie na innowacyjne technologie środowiskowe. Jak przygotować wniosek o dofinansowanie z programu pt...
Projekt Bałtyk Środkowy III. Realizowany przez Polenergię projekt morskiej farmy wiatrowej na Bałtyku uzyskał decyzję środowiskową od Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Gdańsku. Pierwsza farma wiatrowa w polskiej części Morza Bałtyckiego jest bliżej realizacji.
Subsydiowanie energetyki. „Financial Times” zwraca uwagę, że wartość subsydiów, z których na całym świecie korzysta sektor paliw kopalnych, nadal jest wyższa niż wartość subsydiów dla odnawialnych źródeł energii.
Po przyjęciu zmian w ustawie o odnawialnych źródłach energii w zakresie mikroinstalacji OZE, co nastąpiło z dniem 1 lipca br., działające w naszym kraju koncerny energetyczne dostosowują swoją ofertę dla nowej, szerszej grupy prosumentów.
Fotowoltaika w Wielkiej Brytanii. Jak wynika z badania przeprowadzonego przez PricewaterhouseCoopers i brytyjskie Solar Trade Association, w ciągu ostatniego roku z brytyjskiego rynku fotowoltaicznego zniknęło przynajmniej 12,5 tys. miejsc pracy...
Dzisiaj rano samolot Solar Impulse, który jest napędzany wyłącznie energią słoneczną, zakończył swoją misję przelotu dookoła świata. Samolot wylądował w Abu Dhabi, gdzie w marcu ubiegłego roku rozpoczął się pierwszy etap pionierskiej podróży słonecznego samolotu.
Portugalskie ministerstwo gospodarki informuje o planach przyznania licencji na budowę farm fotowoltaicznych o łącznej mocy 1,25 GW. Inwestorzy, którzy aplikują o te licencje, po ich otrzymaniu i uruchomieniu produkcji energii będą sprzedawać ją wyłącznie na warunkach rynkowych.
Dofinansowanie na przedsięwzięcia w zakresie zastosowania rozwiązań przyczyniających się do optymalizacji gospodarowania energią oraz zwiększenia efektywności energetycznej...
Nowelizacja ustawy o odnawialnych źródłach energii, która weszła w życie 1 lipca br., przekazała obowiązki wynikające z rozliczeń systemu wsparcia producentów energii odnawialnej nowej spółce. W miejsce powołanej przez pierwotną wersję ustawy o OZE państwowej spółki Operatora Rozliczeń Energii Odnawialnej (OREO) S.A...
Do 2030 r. czeka nas wzrost cen energii i większa zależność od dostaw z zagranicy. Sytuacja się poprawi dopiero ok. 2050 r. Nie mamy wyjścia, musimy dożyć, żeby to sprawdzić.