
Polska z antynagrodą za rynek mocy
Europejczycy wybrali trzy najgorsze formy subsydiowania paliw kopalnych, wskazując państwa wspierające brudną energię w najbardziej spektakularny sposób...
Europejczycy wybrali trzy najgorsze formy subsydiowania paliw kopalnych, wskazując państwa wspierające brudną energię w najbardziej spektakularny sposób...
W tym tygodniu podpisano kolejne umowy na unijne dofinansowanie projektów termomodernizacyjnych, które będą realizowane w gminach z województwa mazowieckiego.
Parlament Europejski wczoraj poparł regulacje mające umożliwić Unii Europejskiej realizację celów w zakresie ograniczenia emisji CO2, do których zobowiązała się podpisując Porozumienie Paryskie. Propozycje UE zakładają wyznaczenie indywidulnych celów redukcji emisji CO2 dla poszczególnych państw...
Posłowie Parlamentu Europejskiego opowiedzieli się zdecydowaną większością głosów za przyjęciem nowych wymogów dotyczących efektywności energetycznej w budynkach, w tym wprowadzających m.in. obowiązek montażu stacji ładowania samochodów elektrycznych w budynkach wielorodzinnych.
W ramach trwających inwestycji Fortum na Śląsku powstanie nowe źródło ciepła. Firma ogłosiła przetarg na budowę kotłowni szczytowo-rezerwowej na terenie Elektrociepłowni Miechowice, której sercem będzie kocioł o mocy 40 MW.
Do ceny paliw wkrótce ma być doliczana opłata emisyjna. Lwia część pieniędzy pójdzie na poprawę jakości powietrza. Program dopiero powstanie i może okazać się, że obejmie wymianę pieców węglowych.
Zwiększenie o 30 proc. skumulowanych inwestucji w sektorze energetyki i skierowanie ich na OZE i efektywność energetyczną wykreuje 11 mln miejsc pracy więcej niż prognozowane straty zatrudniania w sektorze paliw kopalnych – ocenia Międzynarodowa Agencja Energii Odnawialnej.
Na publicznej drodze w pobliżu Sztokholmu zamontowano szyny, które będą ładować poruszające się wzdłuż nich elektryczne auta.
Na koniec 2017 roku w naszym kraju działało niemal 29,2 tys. systemów fotowoltaicznych o łącznej mocy 281,4 MW. Na większość tego potencjału złożyły się mikroinstalacje o jednostkowej mocy nieprzekraczającej 40 kW.
Francuski rząd chce postawić jedną z największych europejskich elektrowni fotowoltaicznych na terenie likwidowanej elektrowni jądrowej w Fessenheim. W tym celu zostanie przeprowadzona aukcja, w której inwestorzy będą mogli składać oferty na sprzedaż energii z instalacji o mocy 300 MW.
Przykład energetyki i ograniczonych praw aktywnych konsumentów, zarówno tych szukających nowych możliwości jak i tych, którzy szukają ucieczki przed ubóstwem energetycznym oraz wielu obywateli szukających przestrzeni do wdrażania innowacji społecznych, gospodarczych i technologicznych w tym obszarze, może posłużyć do...
Fiński koncern energetyczny wygrał przetarg rozpisany przez sieć S Group na wdrożenie systemów fotowoltaicznych na dachach około 40 budynków komercyjnych w całej Finlandii. Fortum zaznacza, że to największy w historii krajów nordyckich projekt instalacji dachowych systemów PV.