
Jak sprzedaje się w Polsce nowy Nissan Leaf?
Nową generację najpopularniejszego na świecie samochodu elektrycznego Nissan Leaf w naszym kraju można zamawiać od półtora miesiąca. Jakie są pierwsze efekty sprzedaży?
Nową generację najpopularniejszego na świecie samochodu elektrycznego Nissan Leaf w naszym kraju można zamawiać od półtora miesiąca. Jakie są pierwsze efekty sprzedaży?
Wśród umów dotyczących rozwoju elektrycznej motoryzacji, podpisanych w piątek w Ministerstwie Energii między państwowymi firmami, jest umowa zawarta między Eneą i Kolejowymi Zakładami Łączności, której celem jest wspólne wdrażanie stacji ładowania pojazdów elektrycznych.
Lubelski oddział PGE Dystrybucja zawarł umowę na realizację inwestycji polegającej na przebudowie linii 110 kV relacji Poniatowa-Nałęczów. Celem dofinansowanego ze środków unijnych projektu jest zwiększenie potencjału przyłączania źródeł energii odnawialnej do sieci elektroenergetycznej.
Brytyjska spółka OVO Energy zaprezentowała VCharge – pierwszą na świecie domową ładowarkę naścienną do samochodów elektrycznych, która obsługuje technologię Vehicle-to-Grid (V2G) – informuje Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych.
Grupa Lotos, Poczta Polska oraz Telewizja Polska podpisały dzisiaj w siedzibie Ministerstwa Energii porozumienie dotyczące wspólnych działań na rzecz rozwoju elektromobilności.
Czy można w prosty sposób zarządzać systemem zasilania i ogrzewania budynków, redukując przy tym koszty pozyskania energii nawet o 70 proc? Warszawska firma AURUM ENERGY, udoskonalając metodę produkcji energii z wykorzystaniem procesu gazyfikacji biomasy, udowania, że tak.
Finansowany ze środków unijnych projekt “ESPResSo” ma połączyć wysiłki czołowych europejskich instytutów i firm, które pracują nad wykorzystaniem perowskitów do produkcji energii słonecznej. W projekcie bierze udział utworzona przez dr Olgę Malinkiewicz firma Saule Technologies.
{więcej}
Dobiega końca realizowany m.in. w Puńsku międzynarodowy projekt RIGRID mający na celu zbadanie możliwości wykorzystania inteligentnych sieci elektroenergetycznych na obszarach wiejskich...
W przeciwieństwie do wiekszości czołowych gospodarek Unii Europejskiej Niemcy nie określiły do tej pory daty rezygnacji z energetyki węglowej. Jak zaznacza teraz Berlin, wycofanie się Niemców z węgla komplikuje ich wcześniejsza decyzja o wyłączeniu wszystkich elektrowni jądrowych.
Francuski koncern energetyczny podpisał pierwszą umowę, w ramach której będzie dostarczać zieloną energię odbiorcy, który uzyska dostęp do danych o pochodzeniu energii przekazywanych niemal w czasie rzeczywistym.
Komercyjne umowy PPA łączące producentów energii odnawialnej z jej odbiorcami to model, na którym coraz częściej zaczynają bazować inwestycje w OZE w erze kończących się dopłat. W takim przypadku energia trafia do odbiorców z wykorzystaniem publicznych sieci...
Niemiecki federalny instytut Fraunhofer ISE we współpracy z jednym z niemieckich producentów linii produkcyjnych dla sektora fotowoltaicznego zakończył projekt, w wyniku którego udało się wypracować technologie mające umożliwić znaczące obniżenie kosztów produkcji modułów fotowoltaicznych stosowanych w fotowoltaice...
Wielka Brytania szybko obniża emisyjność swojej gospodarki, a docelowo do 2025 r. chce całkowicie wycofać się z eksploatacji elektrowni węglowych...
Francuski koncern paliwowy Total przejmie Direct Energie – trzeciego po EDF i Engie największego dostawcę energii we Francji, który posiada liczone w gigawatach portfolio projektów w sektorze odnawialnych źródeł energii.