REKLAMA
 
REKLAMA

Nowe finansowanie dla Grupy Greenvolt na OZE i magazyny energii

Nowe finansowanie dla Grupy Greenvolt na OZE i magazyny energii
Fot. Pixabay - andreas160578

Grupa Greenvolt zwiększyła swoje finansowanie konsorcjalne z 350 mln euro do 400 mln euro. Pozyskane środki przyspieszą rozwój jej projektów wiatrowych, słonecznych i magazynowania energii.

Znaczne podwyższenie kwoty, którą Grupa Greenvolt uzyskała z kredytu konsorcjalnego, możliwe było dzięki dużemu zainteresowaniu środowiska finansowego działalnością firmy w branży OZE. Do konsorcjum bankowego dołączyły dwie nowe instytucje, zwiększając łączną liczbę międzynarodowych kredytodawców do ośmiu.

Jak wylicza Greenvolt, początkowo konsorcjum składało się z jednego inwestora instytucjonalnego i pięciu banków. Nowe instytucje finansowe dołączyły do Grupy Greenvolt jako partnerzy korporacyjni.

REKLAMA

João Manso Neto, CEO Grupy Greenvolt, zwraca uwagę, że taki wzrost finansowania odzwierciedla zaufanie instytucji finansowych do firmowej strategii w sektorze odnawialnych źródeł energii. Dla Greenvolt to poszerzenie grona partnerów bankowych oznacza zwiększenie zdolności spółki do kolejnej fazy rozwoju. Pozyskane 400 mln euro pomoże wzmocnić bilans grupy, przyspieszając rozwój jej projektów wiatrowych, słonecznych i magazynowania energii.

Hybrydowy system OZE

Portugalska Grupa Greenvolt zajmuje się wytwarzaniem czystej energii z biomasy resztkowej, realizacją projektów na skalę przemysłową oraz rozwijaniem projektów wiatrowych i fotowoltaicznych na kilku rynkach świata, także w Polsce.

W Wielkopolsce spółka Greenvolt Power wdraża hybrydowe rozwiązanie, które łączy trzy technologie w jednym punkcie przyłączeniowym do sieci. Więcej o projekcie Sompolno w artykule: Hybrydowy system OZE w Wielkopolsce. Zawarte w ubiegłym roku umowy przedwstępne między Greenvolt a Energą przewidują przejęcie przez nią tego hybrydowego projektu. Sfinalizowanie przejęcia ma nastąpić jeszcze w tym roku.

REKLAMA

W Polsce Greenvolt realizuje także projekt Opalenica w województwie wielkopolskim. Obejmuje on trzy farmy słoneczne o łącznej mocy 22 MW. Niedawno Greenvolt poinformował, że sfinalizował transakcję wynikającą z zawartych wcześniej umów przedwstępnych z Grupą Energa. W efekcie pakiet farm fotowoltaicznych Opalenica trafił do portfela Energi. Więcej o tym w artykule: Zakończona transakcja przejęcia farm fotowoltaicznych w Wielkopolsce.

Portfel projektów w Polsce

Polska jest jednym z głównych rynków dla Grupy Greenvolt w zakresie inwestycji wiatrowych i fotowoltaicznych oraz systemów magazynowania energii. Łączna moc realizowanych u nas projektów spółki wynosi 6,9 GW, z czego projekty o mocy 2,9 GW do końca roku będą w zaawansowanej fazie rozwoju, a inwestycje o mocy ponad 3,3 GW już działają. Wśród nich 672 MW to instalacje wiatrowe, 1,2 GW to projekty PV, a 1,4 GW to magazyny energii.

Greenvolt okazał się największym zwycięzcą ostatniej aukcji na rynku mocy przeprowadzonej przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne. Więcej o tym w artykule: Największy w historii portfel magazynów energii zabezpieczony na rynku mocy.

Spółka Greenvolt Power weszła na polski rynek, przejmując jednego z krajowych deweloperów OZE. Wcześniej działała w naszym kraju pod inną nazwą. Więcej na ten temat w artykule: Deweloper projektów fotowoltaicznych i wiatrowych zmienia nazwę.

Jak podaje Grupa Greenvolt, obecnie przy jej projektach realizowanych na trzech kontynentach, w 19 regionach geograficznych, pracuje ponad 700 osób ponad 20 różnych narodowości.

Katarzyna Poprawska-Borowiec

katarzyna.borowiec@gramwzielone.pl

© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.

REKLAMA
Komentarze

Brak komentarzy
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA