Solfarm – Pewność realizacji inwestycji w energię odnawialną

Solfarm - Pewność realizacji inwestycji w energię odnawialną

Planowanie budowy farmy fotowoltaicznej wymaga starannego przemyślenia wielu aspektów, w tym znalezienia odpowiedniego inwestora. Kluczowe jest nie tylko znalezienie kogoś, kto dysponuje kapitałem ale także kogoś posiadającego doświadczenie w branży energetycznej. Firma Solfarm Polska Sp. z o.o. specjalizuje się w budowaniu farm fotowoltaicznych i wyróżnia się na tle konkurencji dzięki swojemu doświadczeniu, zaangażowaniu oraz wiedzy w dziedzinie odnawialnych źródeł energii.

Dlaczego Solfarm?

Wiedza i doświadczenie Solfarm Polska Sp. z o.o. stanowią gwarancję, że każda realizacja będzie nie tylko technicznie dopracowana ale także optymalnie dostosowana do potrzeb i oczekiwań inwestorów. Jej zespół składa się z ekspertów, którzy łączą wieloletnią praktykę z innowacyjnym podejściem do każdego projektu. Firma nie tylko projektuje i buduje zaawansowane systemy fotowoltaiczne, ale również wykazuje się pełnym zaangażowaniem na każdym etapie realizacji inwestycji. Solfarm Polska Sp. z o.o. traktuje każdy projekt indywidualnie, zapewniając najwyższy standard jakości i dbałości o detale. Dzięki solidnemu podejściu i profesjonalizmowi, inwestycje w energię słoneczną stają się nie tylko opłacalne, ale i maksymalnie efektywne.

Jak wyglądają etapy budowy farmy fotowoltaicznej?

Etap 1: Weryfikacja terenu, uzyskanie pozwoleń – W pierwszym etapie należy zweryfikować czy teren pod farmę fotowoltaiczną będzie spełniał wymagania urzędowe. Następnie rozpoczynane są sprawy administracyjne, obejmujące m.in. uzyskanie wszelkiej dokumentacji dot. terenu inwestycji oraz pozwoleń pod budowę. Dodatkowym atutem będzie istniejąca linia energetyczna w pobliżu działki.

Budowa farmy fotowoltaicznej

 

Etap 2: Przygotowanie terenu – Podczas przygotowywania terenu pod montaż farmy fotowoltaicznej przeprowadza się prace ziemne obejmujące wyrównanie terenu, co daje stabilną podstawę do dalszych działań. Działka nie może być zasłonięta przez budynki czy drzewa. Musi również mieć IV, V lub VI klasę gruntu.

Budowa farmy fotowoltaicznej

Etap 3: Montaż konstrukcji – w następnym etapie montowane są metalowe konstrukcje wsporcze do montażu paneli fotowoltaicznych, zapewniające prawidłowe ustawienie instalacji oraz jej trwałość. Konstrukcje na ogół są wkręcane lub wbijane do gruntu na głębokość około 1,5 m. Warto pamiętać, że przy stawianiu więcej niż jednego rzędu modułów należy zachować między nimi odległość wynoszącą od 2,5 do 3-krotności wysokości całej konstrukcji.

Budowa farmy fotowoltaicznej

Etap 4: Instalacja paneli i podłączenie do sieci – Ostatnim etapem jest precyzyjny montaż paneli fotowoltaicznych na wcześniej zamontowanych konstrukcjach oraz przyłączenie do sieci. Przy montażu szczególną uwagę zwraca się na panele i sposób ich umocowania – ich stabilność na mostkach montażowych przełoży się na długie lata bezawaryjnego funkcjonowania całej instalacji. Ważne – Jeśli farma fotowoltaiczna posiada zainstalowaną moc powyżej 1 MW, wymagane jest uzyskanie koncesji na wytwarzanie energii elektrycznej od Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki.

Farmy fotowoltaiczna

Zaufaj doświadczeniu

Solfarm Polska Sp. z o.o. jest liderem w branży energii odnawialnej. Ich wiedza i długoletnie doświadczenie pozwalają im tworzyć kompleksowe rozwiązania w zakresie budowy farm fotowoltaicznych. Współpracując z firmą Solfarm, zyskujesz pewność, że każdy etap projektu – od planowania, przez montaż, aż po uruchomienie – będzie przeprowadzony z najwyższą starannością i dbałością o szczegóły. Taka inwestycja to opłacalny biznes zarówno dla inwestora, jak i wydzierżawiającego.

Zaufaj wiedzy i doświadczeniu firmy Solfarm!

Solfram Polska Sp. z o.o.
al. Jana Pawła II 27
00-867 Warszawa

e-mail: biuro@solfarmpolska.pl
NIP: PL 9261683735
Kapitał zakładowy: 500 000 zł

 

Solfarm – materiał sponsorowany