Innowacyjna konstrukcja wsporcza pod instalację fotowoltaiczną. Przełom w technologii PV
Na polskim rynku pojawił się innowacyjny system konstrukcji wsporczej pod instalację fotowoltaiczną ze zmiennym kątem ustawienia stołu i nowatorskim sposobem łączenia słupa z ryglem.
Właścicielem projektu jest firma Res Broker Sp. z o.o. z siedzibą główną w Słupsku. Firma prowadzi działalność w branży odnawialnych źródeł energii oraz budownictwa energooszczędnego.
System opracowany przez Res Broker pozwala na optymalne naświetlenie paneli fotowoltaicznych w różnych porach roku. W wyniku przeprowadzonych badań Res Broker zapewnia, że 2-krotne przestawienie kąta położenia paneli na okres letni i zimowy powoduje wzrost mocy instalacji fotowoltaicznej o około 15-18%.
Konstrukcja umożliwia wzrost mocy, ponieważ w sezonie jesień/zima kąt padania słońca jest o około 18 stopni niższy niż w sezonie letnim, w związku z powyższym dzięki rozwiązaniu regulacji kąta optymalizujemy podniesienie paneli do około 50 stopni. Następnie w sezonie wiosna/lato wracamy do optymalnego kąta 32 stopni. System jest już stosowany na rynku niemieckim i w innych krajach. Produkt jest chroniony patentem.
Wybrane korzystne efekty dzięki zastosowaniu przedstawionego rozwiązania:
1.Zwiększonej wydajności produkcji energii o 15% -18%,
2. Zwiększona wydajności instalacji fotowoltaicznej przy jednakowej powierzchni,
3. Oszczędności na powierzchni terenu,
4. Lepszy rachunek ekonomiczny dla inwestora,
5. Grunt przy konstrukcji jest ekologicznie czynny,
6. Montaż paneli w systemie specjalnych nitów zapobiega kradzieży,
7. Specjalny montaż przewodów na zawiasach zapobiega osadzaniu szadzi, co zapobiega zerwaniu się przewodów oraz uszkodzeniom przez gryzonie,
8. Bardzo sprawny montaż paneli PV, specjalne ograniczniki powodują brak możliwości popełnienia błędu przy montażu,
9. Rozstaw między słupami konstrukcji co 4mb zmniejsza zużycie słupów.
Res Broker realizuje także projekty budownictwa energooszczędnego skierowane do jednostek samorządowych. Projekt domu energooszczędnego Res Broker dostał już najwyższą ocenę od Słowińskiej Grupy Rybackiej, a gmina ubiega się o odzyskanie 75% poniesionych nakładów. Dom ma zostać wybudowany z nowoczesnych bloczków z prasowanego styropianu okrytego keramzytem, specjalnych okien, z dachem pokrytym fotowoltaiką, a także rekuperacją oraz systemem odzyskiwania wody deszczowej.
Więcej informacji na stronie internetowej firmy www.resbroker.pl
Schemat działania innowacyjnej konstrukcji wsporczej pod panele fotowoltaiczne (źródło: Res Broker):
artykuł sponsorowany