Panasonic rozszerza gwarancję na swoje produkty solarne nawet do 25 lat

Panasonic rozszerza gwarancję na swoje produkty solarne nawet do 25 lat
fot. Panasonic

Japoński koncern poinformował, że rozszerza okres gwarancji na swoje produkty obejmujące produkcję czystej energii i jej magazynowanie. Panele fotowoltaiczne Panasonica mają od teraz gwarancję 25-letnią, a systemy magazynowania energii – 10-letnią. Koncern ma także plany dotyczące baterii do samochodów enektrycznych.

Panasonic ma za sobą 44 lat badań i rozwoju w zakresie energetyki słonecznej, zarejestrował 200 patentów na technologię solarną. Sprzedaje zarówno panele fotowoltaiczne, jak i systemy magazynowania energii elektrycznej.

Ostatnio japoński koncern poinformował, że ogłasza nowy pakiet warunków związanych z gwarancją na swoje produkty – nazwany EverVolt AllGuard.

REKLAMA

Obecnie firma oferuje 25-letnią gwarancję na swoje moduły fotowoltaiczne.

Szeroka ochrona dla komponentów PV

W zakres gwarancji Panasonica dotyczącej fotowoltaiki wchodzi zarówno gwarancja produktowa, wydajnościowa, jak i ta związana z pokryciem kosztów ewentualnego serwisowania wadliwego modułu.

Co więcej, 25-letnią ochroną objęty jest również system montażowy, na którym zainstalowane zostaną panele. Tu jednak Panasonic wskazuje konkretnych producentów – Unirac i IronRidge – od których system musi być kupiony, by otrzymał gwarancję.

 

REKLAMA

Zakres gwarancji na systemy magazynowania

W przypadku systemów magazynowania energii Panasonic oferuje swoim klientom 10 lat gwarancji produktowej na wszystkie zestawy bateryjne EverVolt.

Gwarancją firma obejmuje: same produkty, tj. ogniwa baterii litowo-jonowych Panasonic, wszystkie elementy wewnętrzne, w tym okablowanie, złącza, przełączniki, wyłączniki szafy i obudowy, a także falowniki. W przypadku tego ostatniego elementu Panasonic wymaga jednak użycia mikroinwerterów Enphase.

W zakres 10-letniej ochrony dotyczącej magazynowania energii wchodzi także pełna robocizna.

– Dzięki gwarancji EverVolt AllGuard na wszystkie systemy możemy w wyjątkowy sposób zapewnić właścicielom domów szerszy zakres ochrony, który obejmuje cały system wytwarzania i magazynowania energii słonecznej, aby zwiększyć korzyści z ich inwestycji – podsumowuje Mukesh Sethi, dyrektor ds. magazynowania energii słonecznej i energii w Panasonic Eco Systems.

W planach fabryka baterii do elektryków

W lipcu tego roku Panasonic zdradził, że planuje wybudować fabrykę baterii do pojazdów elektrycznych w Kansas City w Stanach Zjednoczonych. Projekt ma pochłonąć około 4 mld dolarów (ponad 19 mld zł). Szacuje się, że nowa fabryka zatrudni 4 tys. mieszkańców USA. Projekt oczekuje na zatwierdzenie zarządu Panasonica.

Tesla, dla której Panasonic jest jednym z największych dostawców baterii litowo-jonowych, zaczyna dywersyfikować swoje źródła w zakresie dostawców ogniw. Budowa nowej fabryki Panasonica ma zwiększyć jego konkurencyjność na coraz prężniej rozwijającym się rynku baterii do pojazdów EV.

Z całą pewnością japoński koncern będzie chciał także pozyskać nowych odbiorców swoich ogniw na rynku europejskim.

Radosław Błoński

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.