Jak poradzić sobie ze wzrostem cen komponentów do instalacji PV?
Charakterystyka europejskiego rynku instalacji fotowoltaicznych ostatnich miesięcy to przede wszystkim wzrost cen komponentów, zwłaszcza modułów, zakłócone łańcuchy dostaw, pogarszająca się dostępność i wyższe koszty zakupu podzespołów. Bezpośredniej przyczyny należy upatrywać w Chinach, gdzie wskutek braku energii, fabryki – w tym produkujące płytki krzemowe czy szkło – muszą znacząco ograniczać produkcję. Ta sytuacja wpływa na realizację planowanych projektów. Dla rentowności niektórych z nich, poziom cen stał się już dawno za wysoki. Według prognoz, wzrost cen komponentów będzie się utrzymywał. Jak ustrzec się przed rosnącymi kosztami i brakiem towaru na rynku? Jak ratować swoje przychody i realizować zaplanowane projekty?
Co dalej z cenami i dostępnością?
Problemy z dostępnością czy rosnącymi cenami są szczególnie uciążliwe dla realizacji dużych inwestycji. Znając niekorzystne prognozy, warto zrobić przegląd wszystkich planowanych projektów i sprawdzić, na które realizacje należałoby zamówić komponenty już dziś. Tego zdania jest dyrektor handlowy Grupy Krannich, Jan Brunner, który bazując na przeprowadzonych analizach, podpowiada, aby rozważyć przygotowanie własnych zapasów komponentów, które wystarczą na realizację planowanych projektów do końca tego i na początek przyszłego roku. Krannich Solar, globalny dostawca komponentów do fotowoltaiki, wspiera firmy instalacyjne, dostarczając wysokiej jakości urządzenia w całej Europie, również z polskiego magazynu w Nowym Tomyślu.
Siła wielkości
Krannich Solar to specjalistyczna hurtownia fotowoltaiczna, która od ponad 25 lat obsługuje klientów na całym świecie. W magazynach Krannich znajdują się setki produktów – przede wszystkim moduły fotowoltaiczne, falowniki, systemy montażowe, magazyny energii, ładowarki do samochodów elektrycznych i wszelkie akcesoria niezbędne do budowy nowoczesnych elektrowni słonecznych. Silą firmy są własne krajowe, dobrze zaopatrzone magazyny i doskonale zorganizowana logistyka, która sprawia, że komponenty dostępne w innych krajach bardzo szybko docierają do magazynów lokalnych, jeśli zachodzi taka potrzeba. Magazyn w Polsce, zlokalizowany w Nowym Tomyślu niedaleko Poznania, jest wspierany przez dostawy z centralnego magazynu, znajdującego się nieopodal Stuttgartu.
Sprawniejsza obsługa zamówień
Lokalna dostępność produktów z szerokiego programu dostaw jednej z największych światowych hurtowni fotowoltaicznych oznacza dla firm instalacyjnych przede wszystkim możliwość precyzyjnego planowania dostaw, krótsze terminy realizacji i niższe koszty transportu. Dysponując magazynem w Polsce i intensyfikując działania około sprzedażowe, firma Krannich Solar wspiera swoich klientów realizujących zarówno duże projekty komercyjne, jak i małe prosumenckie instalacje domowe.
– Mamy nadzieję, że dobrze zaopatrzony i sprawnie działający magazyn w Nowym Tomyślu, przyczyni się do znacznego usprawnienia obsługi naszych Klientów i pozwoli wspólnie realizować ambitne przedsięwzięcia biznesowe – podsumowuje Alfred Hauptmann, Branch Manager polskiego oddziału Grupy Krannich.
Bogaty asortyment, przemyślana oferta
Siła firmy Krannich Solar tkwi w umiejętnym doborze asortymentu, przewidywaniu trendów rynkowych i utrzymywaniu wysokich stanów magazynowych na wszystkie produkty. Początek roku to ambitny czas dla firmy – kolejne dostawy, w tym dostawa falowników SolarEdge, które dostępne są obecnie od ręki, nowe kontrakty, nowi klienci i przygotowanie do kieleckich targów ENEX (22-24 luty 2021).
Krannich Solar Polska Sp. z o.o.
Krzemowa 1/Budynek nr 3
62-002 Złotniki
https://pl.krannich-solar.com/
artykuł sponsorowany