Bądź eko nawet w sypialni

Bądź eko nawet w sypialni

Naturalne materiały, rzeczy z recyklingu, odnawianie starych mebli, dużo żywych roślin – to wszystko idzie w parze z byciem eko i dbaniem o naturę. Urządzając swoją sypialnię, warto pomyśleć nie tylko o ciekawym wystroju, ale także o ochronie środowiska! Można stworzyć piękne i klimatyczne wnętrze, wykorzystując to, co już się ma i dokupując tylko niezbędne rzeczy. Bycie eko nawet w sypialni jest proste i dobre dla Ziemi. Jak urządzić pokój zgodnie z myślą o byciu neutralnym dla środowiska i jak ciekawie wykorzystać stare meble?

Wygodne łóżko to serce sypialni

Sypialnia służy przede wszystkim do odpoczynku i regeneracji sił po wyczerpującym dniu. Nie da się dobrze wypocząć na łóżku z wygniecionym czy po prostu niewygodnym materacem. Aby nie musieć wymieniać całego łóżka, warto zdecydować się na materac nawierzchniowy! 

REKLAMA

Dzięki temu można zachować swój stary model, a za pomocą nawierzchniowego zmienić jego twardość i właściwości. To rozwiązanie zdecydowanie bardziej ekologiczne, a przy okazji o wiele tańsze! Jeśli chce się odnowić całe łóżko, warto również odświeżyć samą konstrukcję. Metalowe czy drewniane ramy można pomalować na nowy kolor, w ten sposób znikną wszystkie zadrapania, a mebel będzie wyglądał jak nowy!

Czasem jednak zdarza się, że stare łóżko nie nadaje się dłużej do używania i trzeba je wymienić na nowy model. W takim przypadku warto postawić na sprawdzonych i uczciwych producentów. Kupowanie produktów wysokiej jakości i z naturalnych materiałów to najlepszy wybór. Idealnym i trwałym rozwiązaniem mogą być materace Hilding dostępne na materaceradom.eu. Hilding to firma, która tworzy swoje produkty zgodnie z ustawą o ochronie środowiska naturalnego, segreguje odpady, a w ich procesie nie są wykorzystywane szkodliwe chemikalia. 

Materace Hilding Anders są wytrzymałe, dopasowują się do ciała, są bezpieczne zarówno dla ludzi, jak i dla Ziemi. Co więcej, mają aż 15 lat gwarancji. Jeśli istnieje konieczność kupowania nowego modelu, to jest to zdecydowanie najbardziej zrównoważony i neutralny dla środowiska wybór. Do długiego użytkowania idealnie sprawdzają się modele Boogie, Electro i Lambada. Są to modele piankowe, hybrydowe i sprężynowe, mają aż 7 stref twardości, są idealne dla alergików i dla osób z bólem kręgosłupa. Zapewniają optymalny relaks, mają dobrą cyrkulację powietrza, a co najważniejsze – są trwałe i łatwe w czyszczeniu. Do pełnego zestawu wystarczy dobrać ekologiczne prześcieradła i pościel. Wykonane z naturalnych materiałów, produkowane lokalnie, pozbawione szkodliwych dodatków i tworzone z najwyższą starannością sprawdzą się na wiele lat i będą świetnym dodatkiem do eko sypialni!

REKLAMA

Ekologiczne meble i dodatki – rzeczy z drugiej ręki i DIY

W eko sypialni warto postawić na minimalizm i wykorzystanie rzeczy starych lub z drugiej ręki. Świetnie sprawdzają się tu stare, ale odnowione meble. Można kupić je w antykwariatach czy sklepach z rzeczami używanymi lub wykorzystać te meble, które już są w domu. Aby nadać im zupełnie nowego charakteru, warto je dokładnie wyczyścić i pomalować. Do tego idealnie nadają się kolory nawiązujące do natury, takie jak beże, zielenie, biele czy szarości. Wybierając nowe szafy czy komody, najlepiej stawiać na modele drewniane, które dobrze wkomponują się w styl ekologiczny. Cała sypialnia nie będzie kompletna bez odpowiednich dodatków. Duży dywan z naturalnych tkanin, obszerne zasłony, przytulny fotel z antykwariatu i ręcznie robione koce świetnie uzupełnią pomieszczenie. Do tego warto postawić na dużo roślin, które będą idealnym kompanem do eko sypialni. Oprócz walorów estetycznych będą również oczyszczać powietrze! Piękne roślinne aranżacje to absolutny must-have. Do tego można kupić wyjątkowe, ręcznie robione osłonki z gliny lub wikliny, które mogą służyć również do przechowywania biżuterii czy innych drobiazgów. 

Urządzenie ekologicznej i stylowej sypialni jest proste i przyjemne. Kupowanie rzeczy z drugiej ręki, samodzielne robótki, świadome zakupy – to sposób na lepsze życie zarówno dla siebie, jak i dla Ziemi. Warto dbać o naturę i żyć w sposób zrównoważony, a jednocześnie wcale nie trzeba rezygnować z pięknych mebli czy dodatków! 

 

artykuł sponsorowany