Poddostawca Ikei zbuduje farmę fotowoltaiczną w Pniewach
Spółka Postęp Pniewy Sp. o.o. przygotowuje się do budowy farmy fotowoltaicznej o mocy 5 MW. Za realizację inwestycji ma odpowiadać notowana na giełdzie NewConnect spółka Bras S.A.
Firmy Postęp Pniewy Sp. z o.o. oraz Bras S.A. zawarły umowę dotyczącą przygotowani dokumentacji projektowej umożliwiającej realizację inwestycji polegającej na budowie farmy fotowoltaicznej o mocy ok 5 MW w miejscowości Pniewy.
Pierwotnie projekt był przewidziany na moc maksymalną 2 MW, jednak dzięki zwiększeniu powierzchni gruntów należących do Postęp Pniewy Sp. z o.o. zwiększono planowaną moc instalacji do 5 MW.
Zatrudniająca 500 pracowników spółka jest producentem mebli dla firmy Ikea, w której strategię jest wpisane zwiększanie udziału energii ze źródeł odnawialnych nie tylko w swoim miksie energetycznym, ale także w zużyciu energii swoich poddostawców.
Największy projekt fotowoltaiczny, w który zaangażowany jest Bras S.A., powstaje w Głogowie na Dolnym Śląsku, gdzie spółka zawarła umowę dzierżawy 53 hektarów pod budowę ogromnej farmy fotowoltaicznej. Za wykonanie projektu tej instalacji odpowiada Grodno S.A.
Bras zakłada, że możliwe będzie uruchomienie na tym terenie elektrowni fotowoltaicznej o mocy mającej wynieść nawet 53 MW. Przed miesiącem spółka poinformowała o złożeniu do urzędu gminy Głogów opracowanej przez Grodno karty informacyjnej tego przedsięwzięcia.
W jednym z ostatnich raportów finansowych Bras S.A. informował ponadto o zaawansowanych rozmowach na temat przejęcia spółki Stachursky Sun Energy Sp. z o.o.
– Z uwagi na szerokie medialne zainteresowanie osobą prezesa Stachursky Sun Energy Sp. z o.o. znacznie ułatwia to proces pozyskiwania inwestorów jak również zleceniodawców – zapewnił w komunikacie Bras.
Prezes zarządu SSE, Jacek Łaszczok Stachursky, miał wyrazić chęć zaangażowania się kapitałowo w Bras S.A..
W momencie ogłoszenia rozmów z Bras S.A. Stachursky Sun Energy miał realizować projekty zakładające m.in. budowę elektrowni fotowoltaicznej na Hali Strzegomskiej we Wrocławiu, farmy fotowoltaicznej o mocy 2 MW w Kowarach, montaż stacji transformatorowych w kompleksie szklarni należących do Citronexu, a także instalacji fotowoltaicznej na kompleksie rewitalizowanych budynków w Szczecinie o powierzchni 15 tys. m2, w tym na budynku przeznaczonym na hotel z międzynarodowej sieci.
redakcja@gramwzielone.pl
© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.