Znamy pierwsze opinie polskich instalatorów na temat falowników FoxESS

Znamy pierwsze opinie polskich instalatorów na temat falowników FoxESS
FoxESS

FoxESS Co., Ltd to globalny producent falowników fotowoltaicznych i magazynów energii należący do światowego potentata z listy Global Fortune 500  Tsingshan Group, która koncentruje się na dostarczaniu najwyższej jakości produktów do zastosowań w branży OZE.

W Polsce FoxESS Co., Ltd działa od stycznia 2021 r. za pośrednictwem spółki FoxESS Polska Sp. z o.o., która dostarcza nowoczesne falowniki, gotowe do rozbudowy o magazyny energii, z pełnym zapleczem szkoleniowym i wsparciem technicznym. Polska spółka zatrudnia inżynierów z wieloletnim doświadczeniem w branży.

Falowniki marki FOX ESS posiadają wiele ciekawych i innowacyjnych rozwiązań, które bezpośrednio wpływają na ich żywotność oraz kulturę pracy.

REKLAMA

Z uwagi na liczne zalety, falowniki FoxESS szybko zyskują kolejnych klientów i cieszą się szczególnie dużym zainteresowaniem wśród instalatorów, którzy doceniają solidne wykonanie, łatwość i prostotę konfiguracji oraz bezproblemowy i szybki montaż.

Nie bez znaczenia jest możliwość rozbudowy oraz szereg funkcji dodatkowych, które posiadają omawiane falowniki.

Opinie o falownikach FoxESS Polska okiem instalatorów fotowoltaiki:

„Falowniki podczas swojej pracy nie wydają żadnych nieprzyjemnych dźwięków. Jest to duża zaleta, gdyż falowniki montowane są w różnych miejscach i tym samym ich cicha praca jest mocno doceniana”.

„Ogromną zaletą falowników FoxESS jest ich szybki start. Falowniki włączają się już przy minimalnych wartościach napięć i prądów. Również połączenie z siecią AC i start produkcji odbywa się szybko i przy niskich wartościach. Sama próba połączenia do sieci AC odbywa się jedynie wtedy, kiedy falownik posiada odpowiednią do tego moc. W innym przypadku nie są podejmowane próby, a co za tym idzie przekaźniki nie są niepotrzebnie uruchamiane. Będzie to duża zaleta szczególnie w okresie jesienno-zimowym, przekładająca się bezpośrednio na żywotność i bezawaryjność falownika. Jednym z przykładów może być falownik trójfazowy, model T25. Włączenie oraz połączenie z siecią AC realizowane jest już przy 180 V oraz 0.2 – 0.3 A ze strony DC!”

„Jestem pozytywnie zaskoczony, że zastosowano odizolowanie tranzystorów od radiatora szklaną płytką – całkowicie uniemożliwiającą ewentualne przebicia i powstawanie łuków elektrycznych. Płytka zabezpieczona jest pastą termoprzewodzącą, umożliwiającą prawidłową przewodność cieplną. To bardzo rzadko praktykowane rozwiązanie, a przy tego typu urządzeniach bardzo istotne”.

„Uruchamiałem falowniki FoxESS podczas zimnych kwietniowych dni z panelami o prądzie STC ponad 13A. Falownik pracował bez zastrzeżeń, obcinając prąd przy 12,5A. Większość falowników, które dotychczas uruchamiałem generowało problemy podczas pracy z dużym prądem DC”.

„Podobają mi się solidne rozwiązania i zwracanie uwagi na detale, jak choćby mocne wtyczki AC z możliwością zastosowania dużych przekroi przewodów – zarówno dla falowników jedno jak i trójfazowych”.

„W niektórych regionach Polski pracownicy zakładów energetycznych wykonują pomiary napięć przy odłączonych poszczególnych fazach (symulacja zaniku fazy). W sytuacji, kiedy np. między N a L1 (przy zaniku napięcia na L1) indukuje się napięcie, występują problemy z odbiorem. Trzeba wówczas stosować dodatkowe oprzyrządowanie rozłączające fazy przy zaniku napięcia. To generuje dodatkowy koszt dla instalatora. W przypadku falowników FoxESS najbardziej istotny pomiar – na zaciskach falownika między N a L1 (przy odłączonym przewodzie L1) daje nam wynik 0V (podobnie przy odłączonym L2 i L3), co jest bardzo dobrą informacją dla każdego instalatora”.

REKLAMA

Przytoczone powyżej opinie to tylko niektóre spośród tych, które docierają każdego dnia do FoxESS Polska. Instalatorzy falowników FoxESS doceniają także:

  • solidne wykonanie falowników – całość obudowy wykonana z aluminium,
  • bardzo łatwy montaż i konfiguracja podglądu konsumpcji własnej na bazie liczników energii CHINT, montaż i konfiguracja w trzech krokach: montaż licznika w rozdzielni, połączenie licznika z falownikiem przewodami za pomocą portu RS485 Meter, włączenie funkcji licznika z poziomu falownika lub portalu foxesscloud.com,
  • oszczędzająca czas, łatwa konfiguracja monitoringu, również w trzech krokach: połączenie rejestratora z wifi, utworzenie elektrowni, zeskanowanie kodu QR,
  • aktualizacja oprogramowania przez port USB dostępny w każdym falowniku. W razie takiej potrzeby oraz po uprzednim upewnieniu się co do potrzebnej wersji oprogramowania, dział techniczny FoxESS wysyła pliki do aktualizacji, które jedynie należy wgrać do pamięci USB i podłączyć do falownika,
  • zdalna zmiana parametrów z konta instalatora na foxesscloud.com. Istnieje możliwość zmiany wielu parametrów i dostosowania falownika do aktualnych warunków panujących w sieci energetycznej
  • i wiele innych…

Bardzo cieszymy się z tak dużego i pozytywnego odbioru! Czekamy na kolejne opinie.

Powyżej jeden z wielu falowników zainstalowanych w Polsce przez firmę OPTORS SP. Z O.O. z Białegostoku.

Przypominamy, że dział techniczny FoxESS jest przygotowany zarówno od strony demonstracyjnej – własna multi-instalacja szkoleniowa, jak również pod kątem bieżącego wsparcia technicznego instalatorów. Wszystkich zachęcamy do wzięcia udziału w stacjonarnym, praktycznym szkoleniu warsztatowym, podczas którego można zobaczyć dostępne urządzenia i ich pracę, sposób podłączenia oraz zasadę działania.

Prowadzimy również webinaria online, które regularnie organizujemy wraz z naszymi oficjalnymi partnerami: https://www.fox-ess.pro/partnerzy/

Z dumą informujemy, że 20 maja 2021 r. odbędzie się uroczyste otwarcie nowoczesnej fabryki FoxESS Ltd
w Wenzhou, która zwiększy możliwości produkcyjne i tym samym dostępność falowników na polskim rynku.

Zapraszamy do współpracy i osobistego docenienia zalet falowników FoxESS!

Dowiedz się więcej o naszej marce: www.fox-ess.pro.

 

artykuł sponsorowany