Oferta Innogy Polska dla producentów energii odnawialnej

Innogy Polska zaprasza do współpracy inwestorów wytwarzających energię elektryczną w turbinach wiatrowych, panelach fotowoltaicznych oraz biogazowniach.
Nowa oferta ma polegać na zakupie energii od niewielkich producentów energii odnawialnej.
Okres trwania umowy ma być ustalany indywidualnie w zależności od możliwości i potrzeb. Klient ma otrzymać kompleksową obsługę w zakresie prognozowania produkcji i bilansowania handlowego, a także możliwość sprzedaży energii z gwarancją pochodzenia.
Spółka zapewnia, że zwiększenie wolumenu energii pozyskiwanej ze źródeł odnawialnych stanowi jeden z kluczowych elementów jej strategii.
Koncentrowanie się na zakupie energii bezpośrednio od małych wytwórców motywowane jest przez Innogy potrzebą dostosowania się do zmian zachodzących na rynku oraz chęcią prowadzenia innowacyjnej, przyjaznej środowisku działalności.
– Przeprowadziliśmy szereg analiz dotyczących oczekiwań wytwórców sektora OZE, dzięki czemu dziś, dbając o dostosowanie sposobu rozliczeń do preferencji klienta, jesteśmy w stanie przedstawić ofertę szytą na miarę, ściśle uwzględniającą bieżące trendy rynku hurtowego – komentuje Piotr Grzejszczak z innogy Polska.
Za rozwój odnawialnych źródeł energii w grupie Innogy Polska odpowiada spółka Innogy Renewables Polska. Do Innogy w Polsce należą farmy wiatrowe o łącznej mocy 242 MW.
Innogy posiada w naszym kraju 8 farm wiatrowych, które uruchomiono w wygaszonym w połowie 2016 roku systemie zielonych certyfikatów i które znajdują się w Nowym Stawie k. Gdańska, Opalenicy k. Poznania, Krzęcinie i Tychowie w woj. zachodniopomorskim, a także w pobliżu Suwałk, Piecek i Taciewa w północno-wschodniej części kraju.
W wyniku ubiegłorocznej aukcji spółka postawi swoje pierwsze farmy wiatrowe w systemie aukcyjnym. Pierwsza powstanie w Żukowicach na Dolnym Śląsku, a jej moc wyniesie 33 MW, natomiast druga farma wiatrowa o większej mocy 52,2 MW powstanie w Dolicach w woj. zachodniopomorskim.
Do Innogy Polska należy także farma fotowoltaiczna o mocy 594 kW, która powstała w Nowym Stawie w wyniku skutecznego zgłoszenia oferty w aukcji z czerwca 2017 r. Na instalację składa się 2,2 tys. paneli fotowoltaicznych, które zostały podłączone do falowników o mocy 50 kW każdy, a za pośrednictwem stacji transformatorowej i linii kablowej SN energia płynie do sieci zarządzanej przez Energę Operator.
redakcja@gramwzielone.pl
© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.