Corab wraca z medalem z targów Energetab

Srebrny medal za konstrukcje wolnostojące otrzymał Corab od kapituły konkursu na targach Energetab 2019. Tegoroczna impreza targowa, która od lat cieszy się uznaniem branży elektrycznej i energetycznej, odbywa się w dniach 17-19 września w Bielsku-Białej. Olsztyński producent nie po raz pierwszy uzyskał nagrodę dla swoich rozwiązań.
Za co Corab otrzymał nagrodę?
Kapituła konkursu nagrodziła całą rodzinę produktów z oferty Corab, a mianowicie konstrukcje wolnostojące dedykowane najczęściej instalacjom komercyjnym. Rozwiązania tego producenta doceniane są szczególnie za dużą wytrzymałość, wysoką jakość wykonania i użytych materiałów oraz innowacyjną powłokę antykorozyjną z nawet 25 letnią gwarancją.
Systemy fotowoltaiczne Corab eksportowane są już do 14 krajów, gdzie przekonują do siebie kolejnych wykonawców i inwestorów.
Firma Corab z blisko 30-letnim doświadczeniem produkcyjnym z sukcesami od lat działa także na rynku fotowoltaicznym. Zarówno w produkcji, jak i dystrybucji stawia na jakość, bezpieczeństwo użytkowania i innowacyjne rozwiązania.
WS-007 wytaczał drogę dla całej gamy produktów
Właśnie potrzeba innowacyjności i stałego rozwoju doprowadziły do stworzenia pierwszego w Polsce systemu wolnostojącego WS-007 opartej na przełomową technologii w dziedzinie powłok metalowych odpornych na korozję.
Był to pierwszy system wyprodukowany z zastosowaniem stali konstrukcyjnej pokrytej specjalną powłoką antykorozyjną.
Powłoka metaliczna ArcelorMittal Magnelis® zapewnia optymalną ochronę powierzchni przed zużyciem oraz uodparnia na rozdarcia. Materiał objęty jest nawet 25 letnią gwarancją na antykorozyjność.
Stosując materiał, nie ma problemu ze zjawiskiem elektrokorozji – nie wchodzi z rekcje z aluminium i stalą nierdzewną. Magnelis przeszedł serię testów porównawczych, osiągając doskonałe wyniki w porównaniu do alternatywnych produktów.
Powłoka Magnelis® – innowacja w produkcji konstrukcji fotowoltaicznych
Magnelis® to powłoka stworzona przez ArcelorMittal, która nakładana jest na stal na linii ciągłego powlekania ogniowego. Kluczowy jest skład kąpieli, składający się z cynku, 3,5 proc. aluminium oraz 3 proc. magnezu.
Materiał można zastosować w każdych warunkach i jest zalecany do stosowania nawet w środowisku C5 (najbardziej narażonym na korozję).
– Jako pierwsi w Polsce dostrzegliśmy potencjał tego rozwiązania. Stworzyliśmy i wdrożyliśmy technologię, która wykorzystuje Magnelis® do produkcji konstrukcji fotowoltaicznych. W porozumieniu z działem badań i rozwoju ArcelorMittal oraz Uniwersytetem Warmińsko-Mazurskim przeprowadziliśmy szereg badań, aby opracować automatyczny proces produkcji dostosowany do wymagań tego materiału. Obecnie rozszerzyliśmy park maszynowy o kolejne linie, zwiększając dzienne możliwości produkcyjne do 1 MW systemów wolnostojących – mówi Henryk Biały, prezes zarządu Corab.
Grupa konstrukcji wolnostojących opartych na doświadczeniach z WS-007 i powłoką Magnelis została rozbudowana o kolejne produkty, które z czasem wyeliminowała starsze rozwiązania.
Systemy Corab spełniają obowiązujące normy, a jakość i bezpieczeństwo potwierdzają m.in. znak CE i certyfikat zewnętrznej jednostki certyfikującej TÜV Rheinland Polska Monitoring+Testing oraz wiele nagród za innowację, m.in. Re-Energy Award, medal targów Enex, Medal Europejski.
Dlaczego technologia wykorzystania powłoki Magnelis® w konstrukcjach wolnostojących jest innowacyjne?
- Wykorzystaliśmy ten materiał pierwszy raz w Polsce w branży fotowoltaicznej.
- Opracowaliśmy technologię odpowiedniej obróbki materiału bez straty jej właściwości.
- Brak efektu elektrokorozji.
- Materiał ma możliwości samoregeneracji na krawędziach.
- Nawet 25-letnia gwarancja na odporność antykorozyjność to duża zaleta zwłaszcza w konstrukcjach na duże inwestycję fotowoltaiczne.
- Konstrukcje oparte na materiale z powłoką Magnelis® można zastosować w nawet najbardziej wymagającym środowisku narażonym na korozję – C4 i C5. Badania pokazały, że jest 10 razy bardziej odporny na korozję niż stal ocynkowana.
artykuł sponsorowany