Ekoinnowacje w Krakowie

Ekoinnowacje w Krakowie
Szkolenie „Ekokreatywni, czyli od pomysłu do wdrożenia” w Świdnicy. Źródło: fea.pl

{więcej}Czym są ekoinnowacje? Jak ocenić innowacyjny pomysł? Czy warto go wdrożyć i jak nim zarządzać? Odpowiedzi na te pytania padną już niebawem. W kwietniu w Krakowie w ramach projektu „Ekokreatywni, czyli od pomysłu do wdrożenia“ rozpoczyna się cykl szkoleń dotyczący ekoinnowacji, wspierania rozwoju projektów opartych na badaniach naukowych, rozwiązaniach innowacyjnych oraz zaawansowanej technologii.
 

Pierwsza edycja

Projekt skierowany jest przede wszystkim do przedsiębiorców zainteresowanych wdrażaniem innowacyjnych technologii chroniących środowisko naturalne, przedstawicieli jednostek naukowo-badawczych pragnących wprowadzić w życie własne pomysły, a także studentówzainteresowanych tematyką ochrony środowiska i OŹE oraz osób rozważających założenie własnej działalności gospodarczej i budowanie wizerunku firmy przyjaznej środowisku.

REKLAMA

– Pierwsza seria szkoleń odbyła się w Świdnicy, w Centrum Technologii Energetycznych, gdzie uczestnicy zdobyli praktyczną wiedzę z zakresu wdrażania innowacji. Ze względu na lokalizację szkoleń w budynku badawczo-rozwojowym, jakim jest CTE, uczestnicy wzięli również udział w study tour po obiekcie, które jest swoistą wizytówką ekoinnowacji, racjonalnego ekonomicznie budownictwa energooszczędnego i projektowania zintegrowanego. – opowiada Sławomir Rataj, koordynator projektu.

Realizator projektu – Stowarzyszenie Wolna Przedsiębiorczość stara się, by szkolenia, pomimo niełatwej tematyki, były ciekawe, stąd nieprzypadkowy dobór trenerów oraz część warsztatowa z kreatywną pracą w zespołach. W pierwszej edycji udział wzięło ponad 100 osób.

Czas na Kraków

Kolejne szkolenia wraz z warsztatami odbędą się w Krakowie w okresie od kwietnia do maja. Ich uczestnicy dowiedzą się m.in. jaką rolę w gospodarce odgrywają dziś ekoinnowacje, w jaki sposób tworzyć i wdrażać tego rodzaju projekty, jak zarządzać ekoinnowacjami w przedsiębiorstwach i gospodarstwach, jakie znaczenie ma proinnowacyjna postawa oraz kreatywność w zakresie technologii środowiskowych wśród obecnych i przyszłych przedsiębiorców, czy jak zwiększyć konkurencyjność własnej firmy na tle pozostałych krajów Europy.

Każda z osób, biorących udział w dowolnym module szkoleniowym otrzyma certyfikat uczestnictwa, potwierdzający zdobytą wiedzę i umiejętności.
 

REKLAMA

Zapisy

Aby zacząć korzystać z projektu należy wejść na stronę www.eko-kreatywni.pl i zapisać się na wybrany moduł. O zakwalifikowaniu się do szkoleń decyduje kolejność zgłoszeń. Organizatorzy zapewniają nocleg wraz z wyżywieniem. Udział w projekcie jest bezpłatny. Zapraszamy.
 
Najbliższe moduły szkoleniowe:

Moduł I – Ekoinnowacje – czym są i jak to zrobili inni.
termin: 25 – 26 kwietnia, Kraków

Moduł II – Patent w przedsięwzięciach ekoinnowacyjnych – podstawy własności przemysłowej.
termin: 9 – 10 maja, Kraków

Moduł III – Finansowanie ekoinnowacji – nowe perspektywy.
termin: 16 – 17 maja, Kraków

Moduł IV – Szacowanie efektów środowiskowych w przedsięwzięciach ekoinnowacyjnych.
termin: 23 – 24 maja, Kraków

Moduł V – Transfer technologii ekoinnowacyjnych.
termin: 30 – 31 maja, Kraków
 
Projekt „Ekokreatywni, czyli od pomysłu do wdrożenia“ dofinansowano ze środków Narodowego Funduszu Ochroony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Osoba do kontaktu: Magdalena Kluba
szkolenia@eko-kreatywni.pl

OTS Wolna Przedsiębiorczość