Minister od smogu dostał nową funkcję i pieniądze

Minister od smogu dostał nową funkcję i pieniądze
Piotr Woźny. Fot. Kancelaria Prezesa Rady Ministrów, flickr cc
REKLAMA

Piotr Woźny został wiceprezesem państwowego funduszu wynika z informacji portalu WysokieNapiecie.pl. Będzie odpowiedzialny za program termomodernizacij o budżecie 103 mld zł.

Piotr Woźny, odpowiadający w rządzie za walkę ze smogiem, od czerwca jest wiceprezesem Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Informację tę potwierdzili telefonicznie portalowi WysokieNapiecie.pl rzecznicy Ministerstwa Środowiska i NFOŚiGW.

Informacja nie pojawiła się na stronie internetowej instytucji, ale w najbliższych dniach ma to zostać uaktualnione. Jednocześnie Woźny zniknął z kierownictwa Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii.

Program walki ze smogiem

Według naszych informacji, Piotr Woźny nadal będzie pełnomocnikiem rządu ds. koordynacji programu "Czyste Powietrze". W czwartek na konferencji prasowej rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska przedstawiła go już jako zastępcę prezesa NFOŚiGW.

W funduszu zajmie się praktyczną realizacją programu o gigantycznym budżecie. Jak ostatecznie będzie wyglądał? – to nie zostało jeszcze ujawnione. Nie ma daty naboru wniosków ani szczegółów, kto może skorzystać z pomocy.

A że program będzie, to przesądzone. Jego uruchomienie zapowiedział sam premier Mateusz Morawiecki.

To wielki program poprawy substancji mieszkaniowej i jakości powietrza. Państwo musi tutaj działać i działa. Mówiłem już o tym w exposé. Na ten cel zostaną uruchomione ogromne środki zarówno w postaci różnego rodzaju ulg, jak również dotacji bezpośrednich dla osób, których nie stać na samodzielną termomodernizację swoich budynków jednorodzinnych czy wielorodzinnych – przekonywał premier. Zapowiedział, że rząd przeznaczy na to 130 mld zł.

Dla kogo dotacje, dla kogo pożyczki? O tym w dokończeniu artykułu na portalu WysokieNapiecie.pl

Magdalena Skłodowska, Bartłomiej Derski, WysokieNapiecie.pl

Zobacz również

Komentarze (2)

* Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu
alladyn-solar-batt |
,,W funduszu zajmie się praktyczną realizacją programu o gigantycznym budżecie" - kłamanie to podstawa jakichkolwiek projektów o których politycy otwierają usta
Dar |
Jak sobie poczytałem o nim, to wszechstronny specjalista z niego. Od prawa, od cyfryzacji, teraz od smogu. Ciekawe jeszcze jaki talenty ma ów gość...

Giełda OZE

Usługi Projektowe

Firma z bardzo dużym doświadczeniem wykona projekty budowlane jak i wykonawcze instalacji fotowoltai czytaj dalej...

Wydzierżawię działkę 2 ha pod fotowoltaikę. Mazowieckie

Wydzierżawię działkę 2 ha pod fotowoltaikę. Ziemia kl. 5-6. Nad działką linia SN, brak MPZT i ograni czytaj dalej...

Dzierżawa pod Farmę Fotowoltaiczną ( PV )

Wydzierżawimy działki niezacienione pod farmy fotowoltaiczne. Brak miejscowego planu zagospodarowani czytaj dalej...

Kupię projekty elektrowni wiatrowych, pracujące elektrownie

Kupię projekty elektrowni wiatrowych oraz pracujące elektrownie. czytaj dalej...