Dofinansowanie na energetykę cieplną. Rusza nabór wniosków

Dofinansowanie na energetykę cieplną. Rusza nabór wniosków
Gramwzielone.pl (C)
REKLAMA

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej rozpoczyna nabór wniosków na unijne dofinansowanie z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 w ramach działanie 1.5 „Efektywna dystrybucja ciepła i chłodu”.

Kolejny nabór wniosków w ramach działania 1.5 z POIŚ 2014-2020 rozpoczyna się dzisiaj i potrwa do 27 lipca br. Rozstrzygnięcie konkursu zaplanowano na początek przyszłego roku.

Dofinansowanie może objąć przedsięwzięcia, do których zaliczają się – przebudowa istniejących systemów ciepłowniczych i sieci chłodu, celem zmniejszenia strat na przesyle i dystrybucji; budowa przyłączy do istniejących budynków i instalacja węzłów indywidualnych, skutkująca likwidacją węzłów grupowych; budowa nowych odcinków sieci cieplnej wraz z przyłączami i węzłami ciepłowniczymi, w celu likwidacji istniejących lokalnych źródeł ciepła, opalanych paliwem stałym; a także podłączenia budynków do sieci ciepłowniczej, mające na celu likwidację indywidualnych i zbiorowych źródeł niskiej emisji.

O dofinansowanie mogą starać się przedsiębiorcy, jednostki samorządu terytorialnego i ich jednostki organizacyjne, a także spółdzielnie mieszkaniowe.

Maksymalny udział dofinansowania w wydatkach kwalifikowalnych na poziomie projektu wynosi 85 proc. Budżet konkursu sięga 200 mln zł.

W marcu NFOŚiGW podawał, że w ramach drugiego konkursu z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020, działanie 1.5 "Efektywna dystrybucja ciepła i chłodu", a także poddziałanie 1.6.2 "Sieci ciepłownicze i chłodnicze dla źródeł wysokosprawnej kogeneracji", wyłonionych zostało 26 przedsięwzięć polegających na budowie, rozbudowie lub modernizacji sieci ciepłowniczych na łączną kwotę dofinansowania w wysokości ponad 160 milionów złotych. Wiecej nt. przyznanych dotacji w tym naborze w artykule: NFOŚiGW: 160 mln zł unijnych dotacji na sieci ciepłownicze.

Trzeci nabór wniosków o dofinansowanie z działania 1.5 "Efektywna dystrybucja ciepła i chłodu" oraz podziałania 1.6.2 "Sieci ciepłownicze i chłodnicze dla źródeł wysokosprawnej kogeneracji" zakończył się w grudniu ub.r. Do NFOŚiGW wpłynęło 21 wniosków na łączną kwotę dofinansowania wynoszącą ponad 124 mln zł.

gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.

Zobacz również

Komentarze (1)

* Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu
AST |
Kolejna dotacja dedykowana państwowym firmom.

Giełda OZE

Finansowanie farm PV oraz wiatrowych z wygranymi aukcjami.

Katana Konsulting zaprasza Inwestorów kupujących gotowe projekty OZE z wygranymi aukcjami do aplikow czytaj dalej...

Kupimy projekty farm fotowoltaicznych na każdym etapie zaawansowania

Firma realizująca projekty farm fotowoltaicznych kupi projekty instalacji fotowoltaicznych na każdym czytaj dalej...

Firma z branży OZE wydzierżawi działki pod farmy fotowoltaiczne - obszar całego kraju

Firma realizująca farmy fotowoltaiczne wydzierżawi działki niezacienione pod budowę farm fotowoltaic czytaj dalej...

Preferencyjne pożyczki dla projektów z wygranymi aukcjami.

Katana Konsulting zaprasza Inwestorów planujących realizację projektu samodzielnie do aplikowania czytaj dalej...