Energa: do 5 tys. zł dofinansowania m.in. na pompę ciepła

Energa: do 5 tys. zł dofinansowania m.in. na pompę ciepła
Energa press
REKLAMA

W ramach działań antysmogowych Energa będzie promować ogrzewanie elektryczne, nie tylko oferując swoim klientom taryfę antysmogową G12as, ale także udostępniając dofinansowanie przy zakupie nowych urządzeń grzewczych.

Energa wdrożyła obsługę w zakresie sprzedaży i instalacji systemów ogrzewania wykorzystujących energię elektryczną – pieców akumulacyjnych i pomp ciepła. Firma ma gwarantować także montaż i przebudowę instalacji elektrycznej na potrzeby nowego systemu grzewczego.

Jak zapewnia spółka, klienci, którzy zdecydują się na zakup proponowanych systemów ogrzewania, będą mogli liczyć na dofinansowanie inwestycji w wysokości 20 proc. ceny urządzenia – do 5 tys. zł.

Wykorzystanie takich urządzeń ma przyczynić się do ograniczenia niskiej emisji wynikającej z użytkowania pieców węglowych. Służyć temu ma również oferowana od początku roku przez państwowe koncerny energetyczne – w tym Energę – tzw. taryfa antysmogowa oznaczona jako G12as.

Zgodnie z taryfą antysmogową G12as wdrożoną przez Energę, w godzinach nocnych klient zapłaci 0,208 PLN/kWh, a w pozostałym okresie będą obowiązywa stawki jak w dotychczasowej taryfie G11. Klienci Energi posiadający taryfę G11 płacą w każdej godzinie doby 0,5787 PLN/kWh brutto, w czym zawarta jest opłata łączna za energię i za usługi dystrybucyjne. 

Oznacza to, że klient, który zdecyduje się przykładowo na wymianę starego, wysokoemisyjnego pieca na nowoczesny, ekologiczny piec akumulacyjny, i w związku z tym jego zużycie prądu w strefie nocnej wzrośnie, za zużytą dodatkową energię w nocy zapłaci kilkadziesiąt procent mniej niż w taryfie podstawowej – zapewnia Energa.

Na wystosowane na początku tego miesiąca pytanie portalu Gramwzielone.pl o dotychczasowe efekty wdrożenia taryfy G12as i liczbę klientów, którzy zdecydowali się na skorzystanie z tej oferty, Energa odpowiedziała, że nie posiada jeszcze danych na ten temat. – Ze względu na krótki czas od wprowadzenia nowej taryfy nie przeprowadziliśmy jeszcze raportowania dotyczącego liczby zrealizowanych umów dotyczących taryfy G12as – poinformowała Urszula Drukort-Matiaszuk z biura prasowego Energi.  

Więcej o stawkach w taryfie antysmogowej wprowadzonych przez inne koncerny energetyczne w artykule: PGE, Tauron, Energa i Enea podały stawki w taryfie G12as.

gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.

Zobacz również

Komentarze (2)

* Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu
Ja Jarząbek mówi |
Wkologiczny piec akumulacyjny hmmmm. uśmiałem się jakbóbr i popłakałem jak norka
Gary |
Kiedyś Energa oferowała kolektory słoneczne. Kupili jakiś chiński badziew i po jakimś czasie okazało się, że od wysokich temperatur puszczają uszczelki od przewodów z glilkolem. Wyszli na tym interesie jak Zabłocki:)

Giełda OZE

elektrownia wiatrowa 1MW - projekt wraz z turbiną

Sprzedam projekt elektrowni wiatrowej wraz z generatorem - opcja pod klucz. Lokalizacja: woj. lubel czytaj dalej...

Micon NM 60 woj. Lubelskie. Projekt. Sprzedam

Sprzedam projekt pod Micona NM 60 wieża ok 76m. woj. Lubelskie. pow. Lublin. Proszę o kontakt tel. B czytaj dalej...

poszukuje dochodowych rentownych projektów

Poszukuje dochodowego rentownej inwestycji oraz finansowania wiatrak, farmy słoneczne czytaj dalej...

Szafa bateryjna

Witam, poszukuję otwartych szaf/rack bateryjnych dla baterii Pylontech. Więcej informacji mailowo l czytaj dalej...