PGNiG zaoferuje do 3 tys. zł na wymianę źródła ogrzewania

PGNiG zaoferuje do 3 tys. zł na wymianę źródła ogrzewania
Fot. PGNiG
REKLAMA

PGNiG rozpoczyna program, w ramach którego osoby zainteresowane zamianą dotychczasowego źródła ciepła na ogrzewanie gazowe mogą uzyskać dofinansowanie sięgające nawet 3 tys. zł.

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo wylicza, że w Polsce nadal w około 3 milionach domów jednorodzinnych do ogrzewania wykorzystuje się niskiej jakości paliwa stałe i śmieci, co przyczynia się do znacznego zanieczyszczenia powietrza i jest jednym z głównych powodów powstawania smogu.

Odpowiedzią na ten problem ma być nowa inicjatywa PGNiG, która wpisuje się w działania związane z walką ze smogiem.

W ramach ogólnopolskiego programu dopłaty do kotła gazowego ma uzyskać w sumie 11 tysięcy gospodarstw domowych, z czego 10 tysięcy ma szansę otrzymać wsparcie do 1000 zł na zakup kotła gazowego, a tysiąc rodzin posiadających Kartę Dużej Rodziny może liczyć na jeszcze wyższe dofinansowanie sięgające 3 tys. zł.

Wnioski w ramach programu będzie można składać osobiście w Biurach Obsługi Klienta PGNiG Obrót Detaliczny od 2 maja br.

Wszystkie osoby zainteresowane dofinansowaniem będą musiały zlikwidować dotychczasowe źródło ciepła na paliwo stałe, a także zakupić i zainstalować jako źródło ogrzewania kocioł kondensacyjny zasilany paliwem gazowym.

red. gramwzielone.pl

Zobacz również

Komentarze (6)

* Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu
Seas |
Modernizacja ogrzewania z paliw stałych na gaz to minimum 10k z przyłączem i przyzwoitym piecem kondensacyjnym. Przy przeciętnym ociepleniu budynku 150 m2, co i cwu na gaz to zużycie około 1500 m3, czyli około 3000 zł rocznie. Oczywiście liczy się wygoda. Czy zachęta w wysokości 3000 zł, skutkująca koniecznością wydania dodatkowych 7000 i później rok w rok kolejnych 3000 zł będzie wystarczająca. U mnie na wsi tendencja jest odwrotna. Ludzie odchodzą od gazu (zbyt drogi) i już dawno nie grzeją nim co. Niedobitki korzystają z gazu do cwu. Narobili zapasu drewna na kilka lat po ostatniej ustawie PiSu dotyczącej wycinki. Wygoda nie jest istotna, liczą się koszty.
mkiolp |
Doliczą do rachunków i jeszcze na tym zarobią?
Aldebaran |
Liczy się wygoda oraz możliwości czasowe i wysiłkowe obsługi pieca na węgiel czy drewno czyli bycie etatowym palaczem CO w piwnicy, zwłaszcza jak do jest duży. Jeśli ktoś ma czas na zabawę z min. 10 m3 drewna - przywóz, cięcie, łupanie, układanie, sezonowanie, przenoszenie do piwnicy, rozpalanie, pilnowanie, czyszczenie kotła na drewno (w dodatku drogiego, z drogim buforem i z drogim kominem) to proszę bardzo. To samo dotyczy węgla - syf jeszcze większy (ciężki popiół i dużo w porównaniu do drewna), ale za to mniejsza objętość opału, i jak kto ma piwnicę to może kupić taniej luzem. Pozostaje jeszcze pelet - pośrednia uciążliwość pomiędzy drewnem a ekogroszkiem. Na to wszystko potrzeba duuużo czasu i sił.
czym się grzać, jak gaz drogi? |
Ja na gaz nie mam zgody właściciela kamienicy , a jeżeli chodzi o prąd , no to koszty by mnie zżarły. I tak jak już się człowiek napali na dotacje , to po wczytaniu się w jej regulamin – rozczarowuje się. Swój piec wymieniłem , niestety bez dofinansowania - mam teraz na biomasę , EEI Pellets 16 kW. Niech rząd pomyśli o dofinansowaniach do opału , dla tych co chcą palić chociażby pelletem , a nie węglem. Nie wszystkich w naszym kraju stać na ogrzewanie gazem czy prądem przy dzisiejszych ich cenach.
Bart |
Gaz rządzi. Jak nie ma infrastruktury to zbiornik. Baltykgaz daje dobre ceny, tyle że trzeba się targować.
Arek |
A może PGNiG, w ramach zachęt, przestałby pobierać opłatę za przyłącze gazowe i już będzie znaczna pomoc. Mnie, mieszkańca wielkopolski, w 2013 r. skasowali kwotą ok. 2300 zł. To tak jakbym dofinansowywał budowę sklepu, w którym później będę robił zakupy. Trochę to nielogiczne!

Giełda OZE

Dzierżawa działki pod fotowoltaikę

Wydzierżawię działkę 3,5 ha pod farmę fotowoltaiczną. Działka zlokalizowana ok 100 km od Warszawy, w czytaj dalej...

Generalny wykonawca farm fotowoltaicznych

Jesteśmy wykonawcą dużych farm fotowoltaicznych. Posiadamy wieloletnie doświadczenie w budowie dużyc czytaj dalej...

Sprzedam projekt 3 x Vestas V80 woj. Łódzkie

Sprzedam projekt 3 x Vestas V80 woj. Łódzkie. Otwarty dziennik budowy. Zapraszam czytaj dalej...

Zlecę zaprojektowanie farmy PV 2MW

proszę o podanie ceny (+-) i terminu realizacji na w/w adres czytaj dalej...