Antysmogowa taryfa G12as w Fortum. „Lepsza niż dotychczasowe”

Antysmogowa taryfa G12as w Fortum. „Lepsza niż dotychczasowe”
Fot. Fortum
REKLAMA

Fortum dołącza do państwowych koncernów energetycznych, które wprowadziły taryfę G12as, będącą konsekwencją implementowanego z początkiem 2018 r. rozporządzenia, którego celem jest promowanie ogrzewania elektrycznego dzięki niższym kosztom energii w porze nocnej.

Fortum wprowadza własną ofertę antysmogową, która – jak komentuje spółka – „idzie znacznie dalej niż dotychczasowe propozycje dostępne na polskim rynku”.

Eksperci Fortum szacują, że dzięki nowej ofercie oszczędności względem standardowej taryfy mogą sięgać nawet 40 proc., a w porównaniu z już dostępnymi taryfami antysmogowymi różnica może wynieść ok. 20 proc.

W ramach taryfy G12as Fortum proponuje klientom możliwość nabywania energii elektrycznej w dwóch cenach w ciągu doby. Zużycie energii elektrycznej w godzinach od 22 do 6 będzie rozliczane w cenie 0,1229 zł brutto za 1 kWh. Niższa stawka obowiązuje dla całej ilości energii zużytej w tej strefie. W pozostałych godzinach cena wyniesie 0,2950 zł brutto.

Według wyliczeń Fortum dla domu jednorodzinnego, dla którego przeciętne zużycie energii wynosi 5000 kWh energii rocznie, oferta antysmogowa ma oznaczać nawet 700 zł oszczędności względem standardowej taryfy. W przypadku dużego domu i zużycia 8000 kWh oszczędności miałyby wzrosnąć do 850 zł.

Umowa w ramach taryfy G12as ma obowiązywać przez 3 lata, ale – jak zapewnia Fortum – w każdej chwili będzie można zerwać ją bez żadnych konsekwencji. 

Taryfa antysmogowa może przyczynić się do poprawy jakości powietrza, pod warunkiem, że Polacy zobaczą w niej realne oszczędności. Przed wprowadzeniem naszej odpowiedzi na G12as zapytaliśmy klientów o ich opinie – 80 proc. przyznało, że ma problem z porównaniem ofert i wyliczeniem oszczędności względem standardowej taryfy. Największym utrudnieniem jest fakt, że taryfa antysmogowa dotyczy jedynie tych odbiorców, którzy odnotowali wyższe zużycie energii niż w ubiegłym roku. Mając na uwadze te problemy, postawiliśmy na maksymalne uproszczenie oferty, aby odbiorca miał świadomość korzyści ekonomicznych. Nasza propozycja realizuje postulaty rządu z uwzględnieniem oczekiwań polskiego odbiorcy energii – komentuje Mariusz Caliński z Fortum, odpowiedzialny za sprzedaż gazu i energii elektrycznej w Polsce.

Zatwierdzona przez Urząd Regulacji Energetyki w styczniu br. taryfa G12as przewiduje niższe stawki dystrybucyjne dla energii elektrycznej od 22 do 6. W pozostałych godzinach odbiorca jest rozliczany według taryfy G11.

Jakie stawki taryfy antysmogowej G12as przyjęły wcześniej spółki koncernów PGE, Tauron, Enea i Energa? Więcej na ten temat w artykule: PGE, Tauron, Energa i Enea podały stawki w taryfie G12as.

red. gramwzielone.pl

Zobacz również

Komentarze (5)

* Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu
cogito |
Uwzględniając taryfę dystrybucyjną oraz fakt że nie jest to taryfa weekendowa, a także brak godzin pozaszczytowych popołudniowych taryfa ta jest porównywalna do niektórych kompleksowych taryf, od niektórych też jest gorsza. Można to sprawdzić dla swojej struktury zużycia na stronie www.energia-taniej.pl
mwa |
A nie mogliście od razu podać też opłaty dystrybucyjnej?
KKKK |
2gr/1kWh w energa ale tylko dla wolumenu energii zużytej więcej niż w zeszłym roku hahaha. Wspaniała taryfa antysmogowa. Tymczasem bruksela straszy karami po kilka miliardów euro za przekroczenia PM10. Czy ktoś tu myśli :/
TTTT |
Fortum i dziennikarz znowu kłamie. Oferta obowiązuje tylko przez 9 miesięcy. Potem są wyższe ceny. Dodatkowo jest opłata handlowa !!!!
TTTT |
Ile dostaliście za reklamę FORTUM ? Czy pokusiliście się o sprawdzenie warunków na stronie FORTUM ?

Giełda OZE

Kancelaria kupi projekty dla klienta- dużej korporacji PV

Kupimy projekty PV o mocy od 0.8-1 MW tylko (!) po aukcji . Oferty przyjmujemy tylko od właścicieli czytaj dalej...

Sprzedam projekty pV

Posiadamy projekty pV w różnej fazie rozwoju, poszukujemy inwestora zainteresowanego nawiązaniem wsp czytaj dalej...

Poszukujemy inwestorów do współpracy przy realizacji projektówPV

Poszukujemy inwestorów chcących uczestniczyć w realizacji projektów PV na aukcje w roku 2019-2020 po czytaj dalej...

Finansowanie farm PV oraz wiatrowych z wygranymi aukcjami.

Katana Konsulting zaprasza Inwestorów kupujących gotowe projekty OZE z wygranymi aukcjami do aplikow czytaj dalej...