100 mln zł na projekt „Silesia pod błękitnym niebem”

100 mln zł na projekt „Silesia pod błękitnym niebem”
Fot. Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego
REKLAMA

To przedsięwzięcie jest efektem współpracy władz województwa śląskiego oraz Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Cel to wsparcie projektów jednostek naukowych oraz firm z sektora MŚP, które mają na celu redukcję emisji zanieczyszczeń. Przedsiębiorcy mogą już zgłaszać swoje pomysły.

W ramach projektu „Silesia pod błękitnym niebem” dofinansowanie będą mogły uzyskać projekty z dziedziny energetyki, środowiska, informatyki, transportu czy medycyny.

Dofinansowanie będzie przyznawane na drodze konkursów prowadzonych przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w ramach Programu Operacyjnego "Inteligentny Rozwój" oraz konkursów ogłaszanych przez Samorząd Województwa Śląskiego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego.

Planowany budżet programu „Silesia pod błękitnym niebem” wynosi 100 mln zł w podziale 50 mln zł na województwo śląskie i 50 mln zł na Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.

Ogłoszenie pierwszych konkursów może nastąpić już w tym roku. W latach 2018-2023 planowane jest finansowanie projektów B+R wyłonionych w ramach konkursów, natomiast do roku 2027 będzie prowadzona ich ewaluacja oraz monitorowanie efektów.

Już teraz przedsiębiorcy z województwa śląskiego mogą wypełnić internetową ankietę, która zawiera kilka pytań dotyczących szczegółowych zagadnień technologicznych, nad którymi można prowadzić badania. Propozycje należy przesyłać do 20 lutego br.

red. gramwzielone.pl

Zobacz również

Komentarze

* Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu

Giełda OZE

Poszukuję Inwestora 2MW PV i 2MW Biogazownia

Inwestycja zlokalizowna w okolicach Zielonej Gory, posiadamy 3 lokalizacje pod biogazownie łącznie m czytaj dalej...

Sprzedam 600 kW PV na dachu

Sprzedam spółkę celową. 600 kW PV na dachu z przyznaną dotacją i wygraną aukcją. czytaj dalej...

Biogazownię rolniczą

Sprzedam biogazownię rolniczą o mocy 0,8 MWh czytaj dalej...

Sprzedam projekt PV 0,99 MW

Chcielibyśmy zaproponować Państwu sprzedaż projektu elektrowni fotowoltaicznej o mocy 0,99 MW. Proje czytaj dalej...