PGE, Tauron, Energa i Enea podały stawki w taryfie G12as

PGE, Tauron, Energa i Enea podały stawki w taryfie G12as
Fot. Fibaro
REKLAMA

Najwięksi krajowi dostawcy energii podali, ile będzie kosztować energia w ramach wdrażanej przez nich taryfy „antysmogowej” G12as. Włączenie do oferty nowej taryfy G12as planują w nadchodzących tygodniach. 

Enea informuje, że przygotowuje się do  wprowadzenia do sprzedaży nowego produktu z preferencyjnymi cenami za energię elektryczną zużytą w godzinach nocnych – zgodnie z obowiązującym od 1 stycznia 2018 r. rozporządzeniem Ministerstwa Energii ws. taryfy antysmogowej.

Chodzi o wprowadzenie nowej grupy taryfowej G12as w taryfach dystrybucyjnych z niższymi stawkami składnika zmiennego opłaty sieciowej dla gospodarstw domowych w godzinach od 22 do 6. Niższe stawki będą stosowane w przypadku zwiększania zużycia, w godzinach nocnych, względem analogicznego okresu poprzedniego roku.

W ramach taryfy G12as standardowa cena brutto sprzedaży energii w produkcie wyniesie 0,2991 zł/kWh, podczas gdy rozliczenie zwiększonego poboru nocnego kosztować będzie 0,1731 zł/kWh brutto.

Spółka zapewnia, że w efekcie połączenia zarówno preferencyjnych cen energii w produkcie i stawek dystrybucyjnych, objęta nimi dodatkowo zużyta w nocy kilowatogodzina będzie o około 60 proc. tańsza niż w ciągu dnia. 

Rozpoczęcie pilotażowej sprzedaży nowego produktu Enei zaplanowywane jest jeszcze na styczeń 2018 roku. Oferta ma dać w przyszłości początek nowej linii produktowej Enei związanej z wprowadzeniem do sprzedaży nowoczesnych urządzeń grzewczych połączonych z preferencyjnym pakietem tańszej energii.

Nowy produkt Enei będzie uzupełnieniem preferencyjnych rozwiązań, jakie znalazły się w taryfie dystrybucyjnej Enei Operator zatwierdzonej i opublikowanej przez Prezesa URE 16 stycznia tego roku. 

Polska Grupa Energetyczna zapowiada, że w przypadku połączenia preferencyjnych stawek w ofercie produktowej z opłatami za usługi dystrybucyjne, w godzinach nocnych jej klient w taryfie antysmogowej skorzysta z ceny niższej o ponad 65 proc. niż w ciągu dnia.

Propozycja PGE ma zapewnić specjalny model cenowy skorelowany z cenami taryfowymi PGE Obrót, zakładając stawki w taryfie strefy pierwszej (6:00-22:00) równe cenie taryfy G11, a w strefie drugiej (22:00-6:00) równe połowie ceny taryfy G11.

Z takiej propozycji od 1 lutego mają skorzystać klienci PGE Obrót będący konsumentami, którzy przyjmą ofertę w czasie jej obowiązywania, będą rozliczani w taryfie G12as oraz w taryfie G12as PGE Dystrybucja i nie korzystają z liczników przedpłatowych.

Analizy PGE wskazują na nawet kilkadziesiąt procent redukcji wysokości rachunków za energię i usługę jej dystrybucji w przypadku zestawienia taryfy antysmogowej z podstawową taryfą całodobową (G11). W przypadku połączenia preferencyjnych stawek w ofercie produktowej z opłatami za usługi dystrybucyjne, w godzinach nocnych klient PGE skorzysta z ceny niższej o ponad 65 proc. niż w ciągu dnia. Oszczędności te wynikają przede wszystkim ze specyfiki zużycia (godziny nocne), a także ze stosowania właściwej technologii grzewczej – zapewnia PGE.

Energa informuje, że jej klient posiadający taryfę G11 płaci obecnie w każdej godzinie doby 0,5787 PLN/kWh brutto, w czym zawarta jest opłata łączna za energię i za usługi dystrybucyjne. Natomiast w nowej ofercie opartej na taryfie G12as w godzinach nocnych klient zapłaci 0,208 PLN/kWh, a w pozostałych godzinach doby będą obowiązywały stawki jak w dotychczasowej taryfie G11.

W ofercie Taurona w ramach taryfy G12as specjalna stawka antysmogowa na zużycie energii w nocy ma zawierać rabat 40 proc. w stosunku do stawki taryfy G11 obowiazującej w porze dziennej. W ramach oferty antysmogowej stawka netto ma wynosić w strefie pierwszej 0,2445 zł/kWh, a w strefie drugiej 0,1467 zł/kWh.

Tauron zapewnia, że jego oferta zostanie wprowadzona na rynek w ciągu najbliższych kilku tygodni. 

W tym tygodniu Urząd Regulacji Energetyki zatwierdził zmiany w taryfach u czterech największych operatorów systemów dystrybucyjnych, czyli spółek Enea Operator Sp. z o.o., PGE Dystrybucja S.A., Energa Operator S.A., Tauron Dystrybucja S.A. – Wprowadzone zmiany u czterech największych dystrybutorów polegają na ponownym obniżeniu składnika zmiennego stawki sieciowej w nowej grupie taryfowej G12as. Składnik ten spółki ustaliły w granicach od ok. 9 do 10 proc. składnika zmiennego w grupie taryfowej G11 i w G12as dla strefy dziennej – informował URE.

Zgodnie z obowiązującym od początku 2018 roku rozporządzeniem ministra energii, w godzinach od 22 do 6 przedsiębiorstwo energetyczne w pierwszym roku od zakwalifikowania odbiorcy do nowej grupy taryfowej ma stosować składnik zmienny stawki sieciowej w wysokości do 30 proc. składnika zmiennego stawki sieciowej grupy taryfowej dla odbiorców zużywających energię elektryczną na potrzeby gospodarstw domowych z jednostrefowym rozliczeniem za usługi dystrybucji energii elektrycznej.

red. gramwzielone.pl

Zobacz również

Komentarze (54)

* Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu
mwa |
Dobra, ale to jest tylko stawka za prąd. Rozumiem że opłata za dystrybucję energii się nie zmieni, czyli rzeczywisty zysk klienta to będzie jedynie kilkanaście procent.
IXI |
Szału nie ma i nie będzie. Pójdą na to ci, którzy z przyczyn technicznych i tak by grzali prądem. Zresztą ci, co już grzeją prądem, nic z tego mieć nie będą. Jeszcze gotowi są porzucić prąd dla innego medium.
alladyn-solar-batt |
do IXI: między nami - na przyszlość nie widzę tego inaczej jak w ten sposob, że systemy grzewcze staną się biwalentne z komponentem elektrycznym w bezpośrednim sprzężeniem zwrotnym ze stawką taryfy zmiennej. To będzie zupelnie inny model rynku - tutaj zespół wytworca-dostwacy będzie konkurował o możliwość sprzedania odbiorcy prądu pochodzącego z własnego źrodła, przed zakupami od droższej konkurencji. Tutaj- zacznie się niezla jazda. Jezda bez trzymanki. Do tego potrzebne jest obligo usuwające Monopol BE na dostęp do ,,ostatniej mili'' i przepisy o miedzyoperatorskiej wymianie mocy.
EkspertOZE |
@Alladyn i IXI. Przyszłość zgodnie z zasadami 3. rewolucji przemysłowej będzie należeć do monowalentnych systemów opartych na prądzie. Mam przyjemność mieszkać w takim domu, i pompy ciepła zasilane są wyłącznie z PV (oczywiście w układzie prosumenckim z składowaniem w OSD) i suma rachunków rocznie=0 (dokładnie coś ponad 100 zł opłat stałych). Auto EV zaburzy mi ten układ, ale planuje rozbudować PV i moim zdaniem to jedyna droga do nie załapania się na ubóstwo energetyczne. A taryfa G12as to nic nowego, raczej marketing niż korzystna oferta, obniżka ceny prądu a nie wartości jego dystrybucji - ale o tym pisaliśmy już na forum wcześniej. Moim zdaniem jedyna droga jest w obniżeniu zapotrzebowania na Ek całego budynku (łącznie z energię pomocniczą i urządzeniami domowymi) rzy zapeniniu jego szczelności (n50
EkspertOZE |
cd coś mi urwało na łączach - miało być " przy zapewnieniu jego szczelności (n50
EkspertOZE |
nie wiem co się dzieje, ale coś mi system tnie posty, ale przeżyłem komunę, nie dam się. A więc kontynuując - szczelności n50
Ekspert OZE |
nie wiem co się dzieje, ale coś mi system tnie posty, ale przeżyłem komunę, nie dam się. A więc kontynuując - szczelności n50
EkspertOZE |
i n50
Ekspert OZE |
i całościowego Ek budynku
EkspertOZE |
Ek budynku
EkspertOZE |
Ekspert OZE |
SPS |
@EkspertOZE: rozwiązanie które wykorzystujesz do ogrzewania jest atrakcyjne i sam robiłem wyliczenia jak się taki układ (PV + opusty + ogrzewanie prądem) kształtuje. Pozostaje jednak jedno pytanie: opusty są przyznawane na 15 lat; co po tym okresie? Magazyny energii elektrycznej np. Li-Ion (czy podobne) czy cieplnej (zbiorniki z cieczą) nie są w stanie, przy praktycznych rozmiarach i kosztach, zmagazynować ilości energii potrzebnej do ogrzania domu (może za wyjątkiem pasywnego).
alladyn-solar-batt |
do SPS i EksprtOZE - moje spojrzenie mimo wszystko pozostanie biwalentne w przedmiocie nie korzystania z monopolu BE w dolinie nocnej (brak generacji z PV) pomimo przekonującej argumentacji merytorycznej Eksperta OZE. Na tę chwilę mamy 67 tys. gospodarstw w Polsce bez doplywu energii elektrycznej - akurat z powodu orkanu. Orkany orkanami, a zawodność zasilania - zawodnością. Mieszkam na ,,ścianie wschodniej'' a tutaj....no cóż - bez orkanów brak prądu dwa, trzy razy w tygodniu to nolmalka. Oczywiście można zabudować sobie bufor ciepła najmniej 5000l i ,,jechać na inercji'' bufora dzięki pompie obiegowej zasilanej z UPS-a w oczekiwaniu aż po 2-3 h standardowego czekania pojawi się ponownie prąd. Może ktoś tak lubi - zawsze można świeczkę zapalić i otworzyć wino,wzglednie po dluższym czasie latać po domu w zimowych ubraniach :-). U siebie mam wiele ,,spec'' rozwiązań bez których po zaniku każdorazowo (przy standardowych i fabrycznych rozwiązaniach) biegałbym po nieruchomości by ponownie zaprogramować to, co nie ,,wstało'' po zaniku. Takich osób jak ja - z tak dostosowanym wyposażeniem - będzie może 1% populacji a i to - za lat kilka. Bez wątpienia większość - w szczególności starszych pokoleniowo mieszkańców z generacyjnie archaicznymi rozwiązaniami architektonicznymi - nie będzie mogła nawet pomarzyć o komplementarnych i uniezależniających energetycznie modernizacjach swych domów. Poza tym kto im to wykona w sposób przekładający się nie tylko na oczywiste koszta lecz na wymierne efekty?Zresztą - gdy mamy nawet PC ale równocześnie problemy z gwarancją dopływu en.el. to domowy kogenerator uśmiecha się szeroką gębą jako backup.
analityk |
Sezon grzewczy trwa ok 180dni od października do marca. Powietrzne pompy ciepła pracujące przez cały ten czas, szczególnie pracują w nocy ogrzewając dom. Dzienne zużycie energii elektrycznej dla warunków zimowych (takich z mrozami) wynosi średnio 28kWh. Gdy jest zima taka jak teraz PC zużywa dziennie 17-22kWh. Mówię tutaj o domu energooszczędnym 50-70 kWh/m2/rok (nie pasywnym). Przez sezon grzewczy PC zużyje w zależności od temperatury zewnętrznej a co za tym idzie współczynnika SCOP (im zimniej tym niższy wskaźnik SCOP i potrzeba więcej energii) od 4000 do 5000kWh. 1/3 tego czasu to godziny 22-6. Dotyczy to tylko niższych stawek za SAMĄ energię elektryczną a nie jej PRZESYŁ. Najważniejsze zdanie z tego tekstu:"Niższe stawki będą stosowane w przypadku zwiększania zużycia, w godzinach nocnych, względem analogicznego okresu poprzedniego roku". Taka sytuacja nie będzie możliwa w przypadku wprowadzania na rynek nowych urządzeń grzewczych (czyt. o wyższej sprawności i mniejszym zużyciu energii). Klienci nie będą mieć taniej to tylko czysto zabieg Marketingowo-PR
alladyn-solar-batt |
do Analityk: maszw pełni rację.Pisałem wielokrotnie, że wymyślono jakpijarowo daćargumenty Thórzewskiemu na czas grudniowych negocjacji w KE w spr.pakietu zimowego, żeto niby rządwPolsce dba o poprawę jakości powietrza z jednej strony, z drugiej strony BigEnergy (słusznie) kombinuje jak zwiększyć wolumen energii sprzedawanej w Dolinie Nocnej - zatem potrzeba działańby ludzie własnie w tym czasie zużywali więcej niż dotychczas
TTTT |
Nie macie racji. Opłata za przesył też spada. Kwota brutto całościowo za prad w tej dolinie to około 20gr za kWh. Obecnie w G12 te najniższe stawki to 25-26 gr za kWh. Problemem pozostaje wolumen w poprzednim roku.
TTTT |
20 gr za kWh z przesyłem.
woytek |
Ta taryfa będzie działała tylko rok, bo w następnym już tylko nadwyżka ponad to z poprzedniego! Ponadto żeby móc ogrzać PC dom muszę mieć tani prąd także w dzień no przynajmniej te 2h a najlepiej z 3h więc to też porazka. Mam PC i PV i rok do roku wyszedłem na plus 20kW- wyprodukowałem ponad 9,7MW a wprowadziłem do sieci OSD 8,0MW a więc zużycie własne ledwie 20%. OSD ukradło mi dodatkowo 20% a więc zostało mi 8MWx0,8=6,4MW. Pobrałem 6,38MW a więc tak jak wspomniałem 20kW na plusie. Niestety tak będzie tylko przez15 lat a potem??? Mam nadzieję na takie magazyny energii żeby te 7MW na rok zmagazynowały, ale to raczej nie realne... no chyba, że coś na podobieństwo ogniw wodorowych takich jakie ma robić Toyota w swoich samochodach :) Reasumując ustawa to gniot, który ma ukryć totalną nieudolność rządu a zmianą w ostatniej sekundzie (tania tylko nadwyżka) pokazała, kto ją faktycznie napisał!!!
magia liczb |
Dla Taurona w II taryfie cena 1kWh razem z przesyłem brutto = 0,25 zł dotyczy zużycia liczonego od różnicy pomiędzy ostatnim a bieżącym. Faktycznie niewiele to wnosi, chyba że następna zima będzie ostrzejsza, lub ktoś po przejściu na nową taryfę wejdzie w większe zużycie wtedy może miałoby to większy sens. Tak czy owak ja przejdę na tą nową taryfę, bo niczego nie tracę.
magia liczb |
@Woytek - popatrz na to pozytywnie :), OSD niczego ci nie ukradło. Po prostu magazynowanie energii kosztuje cię rocznie 20% wprowadzonej energii do magazynu, co w twoim przypadku wynosi 1,6 MWh ~ 800 zł rocznie. I posiadasz magazyn o sprawności 100% !! Na dziś nie ma lepszej opcji, bowiem ani nie ma tak tanich magazynów, ani tak trwałych (15 lat), ani tak sprawnych (100%). Reasumując Woyteku - posiadasz technologię której na dziś nie jest w stanie nic alternatywnego dorównać !! To chyba nie jest tak najgorzej ?
woytek |
@magia liczb Budowałem PC, bo wiedziałem jak to zrobić by miała taką sprawność jak moja PC- średni COP4,8 i tylko dzięki temu wystarcza mi wyprodukowanej energii, ale PV budowałem mając na uwadze ustawę dającą FIT a nie idiotyczny system "opustu". PiS nas oszukał i tyle. Na całym świecie OZE jest dotowane u nas trzeba dopłacać złodziejom za rzekomą dystrybucję- max 500m do sąsiada, bo poza transformator u nas jeszcze prąd nie płynie. Faktycznie strasznie droga ta dystrybucja a przypomnę, że za to samo jeszcze pobierali opłatę OZE :( Nigdy nie wziąłem żadnej dotacji, bo to w PL fikcja- faktycznie nie masz z tego nic. Zamiast tworzyć taką oszukańczą taryfę, która po roku znika, lepiej było zostawić FIT i stworzyć faktycznie realne dotacje do PC i PV! Wtedy na pewno ograniczylibyśmy smog. Nie wspomnę o wykończeniu wiatraków a wszystko to na zlecenie złodziei z Big Energy !!!
woytek |
A sprawność takowego magazynu ma niestety nie 100 a 80% to tak na marginesie. A skoro sam za swoje pieniądze wybudowałem coś co nie zatruwa innych, to chyba chociaż państwo powinno mi zagwarantować zwrot tej inwestycji, bo o zysku nawet nie myślę
TTTT |
Wojtek ... jeśli Państwo podniesie cenę energii aby zrobić dopłaty do Twojego OZE to ... szybciej Ci się zwróci instalacja. Tak jest w Niemczech gdzie prąd dla Kowalskiego jest drogi.
TTTT |
Nie przepadam za PIS ... ale system upustów jest rewelacyjny i uważam że bardzo sprawiedliwy.
TTTT |
Wojtek ... znasz temat po łebkach. Ustawa nie jest na rok. Poprzedni rok to rok przed przejściem na G12as. Jeśli w maju 2019 przejdę na G12as to liczy się na STAŁE jako okres pomiarowy okres 04.2018 - 04.2019.
woytek |
@TTTT Powiem tak FIT jest prosty i sprawdzony, nie musiałbym pilnować zużycia w danym roku czy jak niektórzy półroczu a nawet co 2 M. Pół biedy jak mam nadprodukcję, ale jak mam więcej poboru to już muszę płacić po pół roku a potem będzie niewykorzystana nadprodukcja. Zarówno przy FIT jak i opuście najlepiej mieć jak największe zużycie własne, ale przy FIT nie pilnuję produkcji do OSD, bo kiedy chcę to tyle i ile potrzebuję odkupię. Druga sprawa to fakt iż w PGE pracują idioci- trzy faktury i trzy razy totalne błędy zarówno rachunkowe jak i w samych odczytach liczników- nie mają pojęcia, co oznacza dany parametr. Co do tej pseudo taryfy as to nie wnikałem w szczegóły, bo przy PC i PV to nie ma sensu. Jednak przy samej PC o wiele korzystniejsza jest G12W, więc o czym tu dalej dyskutować? To miała być taryfa skłaniająca do ogrzewanie prądem a jest droższa od zwykłej G12W. No i na koniec o podnoszeniu ceny dla innych odbiorców- no przecież jest opłata OZE i ona całkowicie pokrywa rzekome straty PGE, więc dlaczego mieliby podnosić .....ja wiem dlaczego-żeby tacy złodzieje jak PGE jeszcze więcej zarobili na swoich nierobów i dotacje do węgla. No to tyle i aż tyle!
TTTT |
Wojtek .... PC maja niektórzy. Moim zdaniem jeśli chodzi o pompy gruntowe to schyłkowa technologia - droga. Obecnie dom trzeba tak buwać aby dązyc do pasywności a tam wystarczy nawet taryfa G11. G12as ma pogodzić 2 rzeczy. Smog i zapełnienie dolin energetycznych. Doliny są tylko w nocy (odsyłam do stron PSE). Jeśli Twój system potrzebuje godzin w ciągu dnia to dla Ciebie jest G12w. Jeśli wystarczą mu tylko godziny nocne to dostaje NAJTANSZA energię elektryczna. Kupujemy tanie piece akumulacyjne z Niemiec lub wstawiamy kablem grzejne w podłogi i ściany i korzystamy. Ja np. mam gaz i ciepło z G12as jest dla mnie tańsze niż z gazu (mam zwykły kocioł gazowy). I zamierzam pobrać z G12as ok 6MWh rocznie.
TTTT |
G12w jest od dawna. Ale popytu nie ma. Ludzie boją się tzw. "drogich godzin" i ograniczeń z tego wynikających. A G12as tego problemy nie ma. Jest łatwiejsza do przełknięcia. A średnia cena kWh dla np. non stop włączonej żarówki jest taka prawie taka w obu taryfach (tylko proszę pamiętać że sa róznice dla różnych regionów - na szybko sprawdzałem dla Wrocławia)
TTTT |
Opłata OZE będzie rosnąć. Tym szybciej im więcej paneli PV by było. Przy gwarantowanych taryfach rosłaby wykładniczo z roku na rok.
TTTT |
"@TTTT Powiem tak FIT jest prosty i sprawdzony, nie musiałbym pilnować ..." Państwo ma dbać o wszystkich a nie tylko o tych co chcą PV. Nie każdy może je zamontować. A i tak zyski z PV masz zdecydowanie większe niż z jakiejkolwiek lokaty (mimo że sa upusty).
SPS |
@TTTT: "Obecnie dom trzeba tak buwać aby dązyc do pasywności..." - popieram. Może nie koniecznie pasywny ale mocno energooszczędny. Przeliczając wszystko w te i wewte to właśnie dobre ocieplenie budynku okazuje się rozwiązaniem najbardziej efektywnym.
woytek |
@TTTT: "Obecnie dom trzeba tak buwać aby dązyc do pasywności..." i "Moim zdaniem jeśli chodzi o pompy gruntowe to schyłkowa technologia - droga." To co piszesz człowieku to wierutne bzdury- owszem trzeba ocieplać dom, ale nie wiem jakbyś docieplił twój dom nigdy nie jesteś w stanie zmniejszyć blisko 5-cio krotnie zapotrzebowania na ciepło, no chyba że była to szopa a teraz dociepliłeś ją 20cm styropianu!!! Jak wspomniałem moja PC ma średni współczynnik COP 4,8 a faktycznie samo CO a więc ogrzewanie ma cop 5,0. CWU zaniża ten współczynnik, bo potrzebuje wyższej temp. Współczynnik COP oznacza na prosty język ni mniej ni więcej tylko to , że z 1kWh pobranej energii PC wyprodukowała 5kW ciepła!!! Oznacza to w moim przypadku, że musiałbym mieć w domu 15kW piece aby ogrzać dom a przy trafie as 60kW. Obojętnie czy to by były piece akumulacyjne czy druty grzejne w podłodze czy grzałki w piecu CO. Skoro moja PC zużyła przez sezon około 5MWh to oznacza, że przy tym proponowanym przez ciebie prymitywnym ogrzewaniu musiałbym zużyć 25MW, nawet jakbym jeszcze bardziej docieplił mój dom-ponad 300m2, który już jest dobrze ocieplony nie byłbym w stanie wyprodukować potrzebnej energii przez PV. A kupując tą energię bym zbankrutował 25000kWhx 0,37zł w G12W = 9250zł ! PC kosztowała mnie 40tyś a więc po 5,5 roku bez pomocy PV miałem zwrot inwestycji !!! Ta przez ciebie zachwalana taryfa AS jest tylko od 22-6 rano a więc musiałbym jeszcze kupować kilka godzin w normalnej taryfie za około 0,58zł/kWh, bo takich cudów nie ma żebym miał ciepło w domu nie grzejąc od 6 rano do 22 a więc 16 godzin!!! Przy G12W miałem nie tylko 2h w południe ale cały weekend. Nie obraź się, ale zalatuje od ciebie pracownikiem PGE czy podobnej złodziejskiej firmy i nie masz bladego pojęcia o nowych technologiach grzewczych!!! To tyle i aż tyle!
TTTT |
Woytek. Nie jestem związany w jakikolwiek sposób z energetyką. Masz dom 300m2 ... to nie jest normalne. Normalny dom to 150m2. A to zmienia postać rzeczy. "25000kWhx 0,37zł w G12W = 9250zł" Ja w G12w mam tani prąd po 25gr (wrocław) a ty po 37 gr ? Podbijasz specjalnie wyniki ? Wybudowałeś ogromny dom i zainwestowałeś w PC. Po co ? Dla pochwalenia się ? Z nowych technologii to moja PC kosztowała mnie 1700 zł (bez instalacji). To klimatyzator, który ma SCOP na poziomie conajmniej na poziomie 3.0. I extra grzeje do -10.
TTTT |
"bo takich cudów nie ma żebym miał ciepło w domu nie grzejąc od 6 rano do 22 a więc 16 godzin!!!" A wiesz co to są piece akumulacyjne dynamiczne albo bufor ciepła (np. wodny) dla instalacji wodnej, którą zapewne posiadasz. Albo magazynowanie ciepła w buforach lodowych, parafinowych ?
TTTT |
Kolega ostatnio buduje dom. Projekt zakłada 32kWh/m2/rok. Dom 106m2. Roczne zużycie na poziomie 3400. W taryfie G12w zapłaci 3400*,25 zł 850 zł rocznie !!!!. Po co mu przestarzała droga PC gruntowa ?
TTTT |
@Woytek .... odnośnie nowych technologii .. Napisałeś "To co piszesz człowieku to wierutne bzdury- owszem trzeba ocieplać dom, ale nie wiem jakbyś docieplił twój dom nigdy nie jesteś w stanie zmniejszyć blisko 5-cio krotnie zapotrzebowania na ciepło, no chyba że była to szopa a teraz dociepliłeś ją 20cm styropianu!!!" A wiesz co to są domy pasywne ? Mocno energooszczędne ? Mi zarzucasz brak wiedzy. Ale Twoja jest chyba tylko z broszur PC :)
olo |
taryfa G12as powinna być korzystniejsza od G12w, np 10 godzinna taryfa nocna mogłaby być rozbita w ciągu całej doby tak aby dogrzanie domu mogłoby być stosowane np. w godzinach 4-6, 9-11, 13-15, 17-19, 21-23 we wszystkie dni tak samo.
emiacakebopo |
http://doxycycline-cheapbuy.site/ - doxycycline-cheapbuy.site.ankor onlinebuycytotec.site.ankor
oborgagiqutui |
http://doxycycline-cheapbuy.site/ - doxycycline-cheapbuy.site.ankor onlinebuycytotec.site.ankor
awozopimoxuq |
http://doxycycline-cheapbuy.site/ - doxycycline-cheapbuy.site.ankor onlinebuycytotec.site.ankor
uviztuv |
http://doxycycline-cheapbuy.site/ - doxycycline-cheapbuy.site.ankor onlinebuycytotec.site.ankor
oguoyociukeag |
http://doxycycline-cheapbuy.site/ - doxycycline-cheapbuy.site.ankor onlinebuycytotec.site.ankor
laadesenig |
http://doxycycline-cheapbuy.site/ - doxycycline-cheapbuy.site.ankor onlinebuycytotec.site.ankor
ugugisivet |
http://doxycycline-cheapbuy.site/ - doxycycline-cheapbuy.site.ankor onlinebuycytotec.site.ankor
usoxuhurun |
http://doxycycline-cheapbuy.site/ - doxycycline-cheapbuy.site.ankor onlinebuycytotec.site.ankor
yakevvuwa |
http://doxycycline-cheapbuy.site/ - doxycycline-cheapbuy.site.ankor onlinebuycytotec.site.ankor
uweoquda |
http://doxycycline-cheapbuy.site/ - doxycycline-cheapbuy.site.ankor onlinebuycytotec.site.ankor
eruragese |
http://doxycycline-cheapbuy.site/ - doxycycline-cheapbuy.site.ankor onlinebuycytotec.site.ankor
ijayovfudk |
http://doxycycline-cheapbuy.site/ - doxycycline-cheapbuy.site.ankor onlinebuycytotec.site.ankor
enuxeqot |
http://doxycycline-cheapbuy.site/ - doxycycline-cheapbuy.site.ankor onlinebuycytotec.site.ankor
attsualoka |
http://doxycycline-cheapbuy.site/ - doxycycline-cheapbuy.site.ankor onlinebuycytotec.site.ankor
oxewiofe |
http://doxycycline-cheapbuy.site/ - doxycycline-cheapbuy.site.ankor onlinebuycytotec.site.ankor
ehemoyocu |
http://doxycycline-cheapbuy.site/ - doxycycline-cheapbuy.site.ankor onlinebuycytotec.site.ankor

Giełda OZE

Kupie elektrownie wodną

Kupie elektrownie wodną lub lokalizacje powyżej 70kw w całej Polsce. Ofert prosze wysyłać na email H czytaj dalej...

KUPIMY projekty elektrowni fotowoltaicznych z PNB i wygraną aukcją

Jako firma specjalizująca się w rozwoju projektów PV na terenie Polski poszukujemy gotowych projektó czytaj dalej...

Działka GDAŃSK ul.Poleska 5036m.kw OZE

SPRZEDAM działkę w GDAŃSK dzielnica śródmieście ul. Poleska 5036 m.kw , możliwe warunki zabudowy mie czytaj dalej...

Zlece opracowania karty informacyinej

Karta info. do decyzji środowiskowej do pozwolenia na budowe farmy fotowoltaiczej lokalizacja połudn czytaj dalej...