Tauron wdroży ogrzewanie elektryczne na Podhalu

Tauron wdroży ogrzewanie elektryczne na Podhalu
Tauron press
REKLAMA

Tauron zamontuje i przetestuje nowoczesne systemy ogrzewania elektrycznego w domach jednorodzinnych położonych na Podhalu w ramach pilotażu o nazwie Eko-Tatry. Wdrożenie ogrzewania elektrycznego ma służyć ograniczaniu smogu.

Jak zapewnia Tauron, projekt realizowany na Podhalu ma na celu sprawdzenie, w rzeczywistych warunkach, dostępnych technologii ogrzewania elektrycznego "w aspekcie technicznym, ekonomicznym i ekologicznym".

Pozyskane dzięki jego realizacji dane umożliwią rozwinięcie preferencyjnych taryf i cenników dla gospodarstw ogrzewających domy prądem. Oprócz technicznych parametrów w toku projektu zostaną również zbadane opinie i poziom satysfakcji klientów – informuje spółka.

W projekcie wezmą udział domy jednorodzinne o powierzchni nie większej niż 180 m2 położone na Podhalu, w tych w rejonach, w których nie ma możliwości podłączenia do sieci ciepłowniczej oraz gazowej. W wytypowanych obiektach przeprowadzony zostanie audyt energetyczny. Na jego podstawie zostaną wybrane nieruchomości, w których będą realizowane wdrożenia.

W każdym objętym projektem budynku zostaną zainstalowane systemy ogrzewania elektrycznego zakupione przez Tauron. Wraz z nimi zostanie zamontowane również specjalistyczne opomiarowanie, dzięki któremu będzie możliwy monitoring kluczowych parametrów.

Po zakończeniu sezonu grzewczego i zebraniu niezbędnych informacji opracowany zostanie raport, w którym eksperci Taurona przedstawią nie tylko aspekt techniczny, ale także ekologiczny i ekonomiczny testowanego rozwiązania.

red. gramwzielone.pl

Zobacz również

Komentarze (4)

* Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu
SPS |
I to jest właściwy kierunek w którym firmy takie jak Tauron powinny iść i na co powinny wydatkować budżety: z jednej strony promocja większego zużycia energii - bo to jest ich biznes (a mają ku temu cały wachlarz możliwości od tworzenia przeróżnych taryf, poprzez sprzedaż wiązaną do bezpośredniego wsparcia finansowego odbiorców po podpisaniu kontraktu na odbiór energii przez określony okres - vide telekomy); z drugiej, promocja OZE i modernizacja własnego parku źródeł energii w kierunku źródeł odnawialnych. Tylko wtedy to wszystko razem będzie miało sens i logiczny i środowiskowy i ekonomiczny.
Instalator |
Juz widze te setki kotlow elektrycznych 18kilowatow i padajaca siec energetyczna...przy minus 20 na zewnatrz.
TTTT |
We wrocławiu wydali kupę szmalu na liczniki inteligentne i .... dupa. Brakuje taryf dynamicznych, nowych taryf dla ogrzewających. Jedyny plus to zdalny odczyt i możliwość podejrzenia zużycia. BARDZO MALO jak na zainwestowane środki. Kto to rozliczy ?
TTTT |
Do instalator. Wystarczy dodatkowy bufor na zmagazynowanie ciepła + centralne sterowanie z Taurona i .... nie ma żadnych problemów. Wręcz uzyskują coś co można nazwac "elektrownią PV".

Giełda OZE

Enercon E40 500 kw Certyfikaty

Na sprzedaz Enercon E40 500 kw woj wielkopolskie ziemia dziierżawa osoby zainteresowane proszę czytaj dalej...

pracujący Vestas V47, zachodniopomorskie

sprzedam pracującą turbinę Vestas V47, zlokalizowana na terenie woj.zachodniopomorskiego, wszelkie i czytaj dalej...

Sprzedam warunki przyłączenia dla 4 elektrowni fotowoltaicznych (4 x 0,96 MW)

Sprzedam warunki przyłączenia dla 4 elektrowni fotowoltaicznych (4 x 0,96 MW). Warunki wydane są od czytaj dalej...

Elektrownia fotowoltaiczna o mocy 0.998 MW. Pozwolenie na budowę z warunkami przyłączenia do sieci. Mazowsze.

Projekt położony w powiecie pułtuskim. Przyłącze do linii 15 kV na działce. Projekt , PnB i Warunki czytaj dalej...