Przed systemem aukcyjnym będzie kolejna nowelizacja Prawa energetycznego?

Przed systemem aukcyjnym będzie kolejna nowelizacja Prawa energetycznego?
LaszloNagyHU, flickr cc-by-2.0
REKLAMA
Prace nad przygotowaniem ustawy o OZE, w której znajdzie się nowy system wsparcia w postaci aukcji, mogą potrwać jeszcze wiele miesięcy, a samo wdrożenie mechanizmów systemu aukcyjnego może potrwać nawet półtora roku - ocenia "Rzeczpospolita". 

Ministerstwo Gospodarki przedstawi dzisiaj schemat nowego systemu wsparcia dla OZE, czyli systemu aukcyjnego. Jak informuje "Rzeczpospolita", nie doczekamy się jednak całego projektu ustawy o OZE, która zawiera nowy model wspierania inwestorów w branży energetyki odnawialnej, a poznamy jedynie założenia systemu aukcyjnego.

"RZ" dodaje, że prace nad szczegółami nowego systemu wsparcia dla energetyki odnawialnej mogą potrwać jeszcze wiele miesięcy, a samo jego wdrożenie może potrwać ponad rok. – Ze względu na to, że projektowane przepisy powstają dziś w dwóch ośrodkach decyzyjnych – MG i kancelarii premiera, do kompromisu jeszcze długa droga - informuje "RZ" powołując się na informatora z kancelarii premiera. 

Mając na uwadze fakt, że dotychczasowe opóźnienie w przyjęciu nowych przepisów sięga już prawie 3 lat, a także fakt, że Polsce grożą kary za niewdrożenie unijnych przepisów dla energetyki odnawialnej, których wysokość może sięgnąć ok. 200 mln zł, rząd musi szybciej wdrożyć do polskiego prawa wymagane przez UE rozwiązania dla OZE.

Stąd - jak informuje "RZ" - w rządzie powstał pomysł przygotowania kolejnej, po małym trójpaku, nowelizacji Prawa energetycznego, w której zostaną zawarte przepisy z unijnych dyrektyw energetycznych. Kolejna nowelizacja Prawa energetycznego zawierająca przepisy, których zabrakło w małym trójpaku, miałaby zostać przyjęta przed regulacjami zawierającymi założenia systemu aukcyjnego. 

gramwzielone.pl

Zobacz również

Komentarze (1)

* Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu
Kuba |
Dlaczego te osły z Wiejskiej próbują od nowa wymyslać koło. Ich małe móżdżki nie załapały jeszcze, że systemy OZE istnieją już w całej EU i wystarczyłoby sięgnąć po ten, który się najlepiej sprawdza i wdrożyć u nas. Po co wyważać otwarte drzwi? No chyba że tylko dla premii.

Giełda OZE

elektrownia wiatrowa 1MW - projekt wraz z turbiną

Sprzedam projekt elektrowni wiatrowej wraz z generatorem - opcja pod klucz. Lokalizacja: woj. lubel czytaj dalej...

Micon NM 60 woj. Lubelskie. Projekt. Sprzedam

Sprzedam projekt pod Micona NM 60 wieża ok 76m. woj. Lubelskie. pow. Lublin. Proszę o kontakt tel. B czytaj dalej...

poszukuje dochodowych rentownych projektów

Poszukuje dochodowego rentownej inwestycji oraz finansowania wiatrak, farmy słoneczne czytaj dalej...

Szafa bateryjna

Witam, poszukuję otwartych szaf/rack bateryjnych dla baterii Pylontech. Więcej informacji mailowo l czytaj dalej...