Kazimierz Kujda zrezygnował z funkcji prezesa NFOŚiGW

Kazimierz Kujda zrezygnował z funkcji prezesa NFOŚiGW
Fot. Ministerstwo Środowiska
REKLAMA

Minister środowiska Henryk Kowalczyk przyjął dzisiaj rezygnację Kazimierza Kujdy ze stanowiska prezesa Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Nowy prezes NFOŚiGW ma zostać wybrany w konkursie.

Minister środowiska Henryk Kowalczyk poinformował, że wraz z przyjęciem rezygnacji Kazimierza Kujdy wnioskował o uruchomienie procedury zmierzającej do wybrania nowego prezesa NFOŚiGW.

W zarządzie NFOŚiGW po rezygnacji Kujdy pozostają dotychczasowi wiceprezesi Artur Michalski i Dominik Bąk.

– Po przeprowadzeniu pełnej procedury konkursowej i przedstawieniu na wniosek rady nadzorczej kandydatów spełniających wszystkie ustawowe wymagania podejmę decyzję w sprawie powołania nowego prezesa zarządu NFOŚiGW – poinformował dzisiaj szef resortu środowiska.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prezes zarządu Narodowego Funduszu zostanie powołany przez ministra środowiska spośród osób wyłonionych w drodze otwartego naboru.

Kazimierz Kujdą objął funkcję prezesa Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska w grudniu 2015 roku, po dojściu do władzy przez Prawo i Sprawiedliwość, zastępując pełniącą tę funkcję w latach 2012-15 Małgorzatę Skuchę.

Wcześniej Kazimierz Kujda pełnił funkcję prezesa NFOŚiGW w latach 2006-2008 oraz w latach 2000-2002. 

Kazimierz Kujda to bliski współpracownik Jarosława Kaczyńskiego i były polityk Porozumienia Centrum. Wcześniej był m.in. prezesem związanej z PiS spółki Srebrna. Ponadto zasiadał w zarządzie spółki Słowo Niezależne, która wydaje powiązany z „Gazetą Polską”,  portal Niezalezna.pl, a także ma udziały w spółce Geranium, która kontroluje spółkę wydającą „Gazetę Polską Codziennie”.

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.

Zobacz również

Komentarze (11)

* Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu
Ksiądz |
Jak to się robi w PIS: Zatrudniasz swoich ziomków na rok (oczywiście bez jakiejkolowiek merytorycznej wiedzy), później zwalniasz i dajesz pare milionów odprawy z pieniędzy podatników. Później jak jeszcze masz władze (przed wyborami) zatrudniasz nowego kumpla aby do końca kadencji... Chory kraj.
qba |
Spieszmy się kochać tajnych współpracowników tak szybko odchodzą.
Polak |
Wreszcie! Kiedy stanie przed sądem za swoje przekręty z geotermią dla Tadzia Rydza? Na ile okradli Polskę i Polaków w ramach podziękowania za wynik wyborów? 25 czy 30 mln pln??? Minister Zero do roboty! Za co ci płacą???
Lol |
Normalnie bohater. Teraz ordery, pomnik i niedługo kwatera na Powązkach. Jak długo będą nami rządzić takie leśne dziadki?
IXI |
Jak już o politce tutaj mówimy, to wyszło, że PiS miał rację. Należało zdekomunizować wszelkich Bolków, a nie odkrywalibyśmy po dekadach żadnych agentów (nie licząc wtych z PE, gdzie co drugi jest umaczany).
IXI |
Z PO miało być, a nie z PE
gh |
... bedzie lektorem u ojca dyrektora w ramach wdzięczności
hj |
sprawdzić co zrobił w 2007 dla torunia
Wujek_PV |
Rydzykokowi dawał już miliony naszych podatków, Kośił jest wspierany milionowymi dotacjami przez PIS.
alladyn-solar-batt |
Do Polak: minister Zerro właśnie przydzielił Rydzykowi kolejne 4 miliony dotacji na...... szkolenie.... Sędziów!!!
Dociekliwy |
Bajki dla "ciemnego ludu" ..... "Jednym z autorów ustawy lustracyjnej z 2006 r. jest poseł PiS Arkadiusz Mularczyk. – Naszą intencją było objąć wszystkie stanowiska państwowe i zapewniam, że nikt nie chronił tego stanowiska. Nie wiem, dlaczego prezesa NFOŚiGW nie ma wymienionego jako zobowiązanego do złożenia oświadczenia. To być może niedopatrzenie – mówi nam poseł Mularczyk."

Giełda OZE

Kupię nacelę TACKE 1,5 lub podzespoły

Kupię nacelę TACKE 1,5 lub podzespoły generator, przekładnia czytaj dalej...

Sprzedam nieruchomość w Bożympolu Małym o pow. 21,88ha

Sprzedam nieruchomość gruntową, niezabudowaną w Bożympolu Małym w gminie Łęczyce, powiecie wejherows czytaj dalej...

Komponenty PV i aparatura badawcza

Posiadamy materiały do produkcji modułów PV oraz aparaturę badawczą do modułów fotowoltaicznych. Zap czytaj dalej...

Usługa kafarem, wbijanie słupów pod gruntowe instalacje fotowoltaiczne

Witam, Obsługuje południe Polski, w szczególności podkarpacie. Mam kafar przystosowany pod konstruk czytaj dalej...