Spółka z GPW chce inwestować w OZE

Spółka z GPW chce inwestować w OZE
Vestas press
REKLAMA

Poznańska firma GPPI SA zapowiada inwestycje w odnawialne źródła energii i budowę aktywów w OZE o łącznej mocy ok. 500 MW. Celem ma być zbudowanie „wolumenu produkcyjnego z jednoczesnym zabezpieczeniem sprzedaży prądu i możliwością wzajemnego bilansowania”. Do branży energetycznej poznańska spółka chce wejść pod nową nazwą.

W ubiegłym miesiącu władze spółki podjęły decyzję o podwyższeniu kapitału spółki, głównie poprzez emisję aportową, w wyniku której w skład portfela inwestycyjnego GPPI weszło 8 farm wiatrowych oraz spółka posiadającą koncesję na obrót energią elektryczną. Zdecydowano też o zmianie nazwy na Figene Capital S.A

Spółka notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych tłumaczy plan inwestycji w odnawialne źródła energii reakcją na zmiany w otoczeniu rynkowym i poszukiwaniem możliwości wdrażania innowacyjnych technologii.

W tym celu GPPI ma przygotowywać się do realizacji budowy elektrowni wiatrowych na bazie posiadanych projektów, jak również wytwarzania energii elektrycznej pozyskiwanej z farm wiatrowych i jej sprzedaży oraz dystrybucji do dużych odbiorców końcowych, posiadających w swojej strategii cel dywersyfikacji źródeł zaopatrzenia w energię elektryczną. Spółka nie wyklucza również możliwości sprzedaży wybranych aktywów energetycznych.

Celem działalności GPPI jest zajęcie znaczącej pozycji na rynku energii odnawialnej w Polsce w segmencie energetyki wiatrowej, w zakresie jej wytwarzania i dystrybucji, poprzez budowę portfela o docelowym potencjale przekraczającym 500 MW zainstalowanej mocy produkcyjnej. W chwili obecnej szacowana moc potencjalna spółek energetycznych portfela GPPI wyniesie 39,2 MW o rocznej produktywności 113 600 MWh – czytamy w komunikacie giełdowym spółki.

Strategia GPPI ma zakładać ponadto realizację innowacyjnych projektów rozwojowych, które dotyczą między innymi pilotażowych wdrożeń w obszarze magazynowania energii, mikrosieci, wirtualnej elektrowni, a także wdrażanie rozwiązań opartych o technologię blockchain.

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.

Zobacz również

Komentarze (1)

* Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu
AST |
Plany z kosmosu a oczekiwanie na kasę od potencjalnych inwestorów także kosmiczne. Gębą można stworzyć wszystko. To pokazały koncerny państwowe.

Giełda OZE

Kupię nacelę TACKE 1,5 lub podzespoły

Kupię nacelę TACKE 1,5 lub podzespoły generator, przekładnia czytaj dalej...

Sprzedam nieruchomość w Bożympolu Małym o pow. 21,88ha

Sprzedam nieruchomość gruntową, niezabudowaną w Bożympolu Małym w gminie Łęczyce, powiecie wejherows czytaj dalej...

Komponenty PV i aparatura badawcza

Posiadamy materiały do produkcji modułów PV oraz aparaturę badawczą do modułów fotowoltaicznych. Zap czytaj dalej...

Usługa kafarem, wbijanie słupów pod gruntowe instalacje fotowoltaiczne

Witam, Obsługuje południe Polski, w szczególności podkarpacie. Mam kafar przystosowany pod konstruk czytaj dalej...