Nowy dyrektor departamentu OZE w Ministerstwie Energii

Nowy dyrektor departamentu OZE w Ministerstwie Energii
Piotr Czopek, Ministerstwo Energii. Fot. CBE Polska
REKLAMA

Zmiana na stanowisku dyrektora Departamentu Energii Odnawialnej i Rozproszonej w Ministerstwie Energii. Andrzeja Kaźmierskiego zastąpi Piotr Czopek.

Andrzej Kaźmierski pełnił funkcję dyrektora Departamentu Energii Odnawialnej i Rozproszonej w resorcie energii od marca 2016 roku, zastępując na tym stanowisku Edwarda Słomę, który kierował tym departamentem tymczasowo, po odwołaniu Janusza Pilitowskiego – jeszcze w Ministerstwie Gospodarki, które zostało zlikwidowane pod koniec 2015 r.

Nowy dyrektor departamentu OZE w Ministerstwie Energii, Piotr Czopek, dotychczas pełnił funkcję naczelnika wydziału energii rozproszonej w Departamencie Energii Odnawialnej i Rozproszonej w ME.

Departament Energii Odnawialnej i Rozproszonej odpowiada m.in. za realizację zadań w zakresie opracowania propozycji działań dotyczących odnawialnych źródeł energii, ciepłownictwa i kogeneracji, w tym biokomponentów i biopaliw ciekłych zmierzających do realizacji celów krajowych w zakresie udziału energii i paliw z odnawialnych źródeł energii zużywanych w sektorach energii elektrycznej, ciepła lub chłodu oraz transportu, a także w zakresie określania wymagań jakościowych dla biopaliw ciekłych i innych paliw odnawialnych.

Pracę Departamentu Energii Odnawialnej i Rozproszonej nadzoruje wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski, który w kwietniu ubiegłego roku przejął tę funkcję od zwolnionego wówczas wiceministra energii Andrzeja Piotrowskiego.

Oprócz zmiany na stanowisku dyrektora Departamentu Energii Odnawialnej i Rozproszonej, zaszła zmiana również na innym stanowisku kierowniczym w Ministerstwie Energii. Kierowanie Departamentem Energii Jądrowej zakończył Józef Sobolewski.

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.

Zobacz również

Komentarze (22)

* Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu
Marcin |
Podziękowania dla Pana Kaźmierskiego za te kilka lat dobrej pracy!
Złodzieje |
Nowa posada po znajomości!, teraz będzie nowy kradł a stary dostał już milion odprawy za 5 miesięcy pracy? Ech w tej polsce nigdy się to kolesiostwo nie zmieni!
MujaPV |
czyżby siedleckie pawiany w odwrocie? chwalić Boga.
zyrandol |
Dziękujemy Panu Kaźmierskiemu za zrozumienie dla rozproszonych źródeł energetyki odnawialnej. Mamy nadzieję że nowy dyr. też będzie mógł przyjmować takie podziękowania po wypełnieniu misji.
Piotr |
Pan Kaźmierski był dobrym partnerem dla branży. Życzę, aby nowy dyrektor utrzymał taką jakość.
Lidia |
Pewnie jego wiedza jest taka jak mojej 3 letniej córki.
Miete |
Lepiej łaczyć panele szeregowo czy równolegle? sam buduje elekyrownie
Pierwsza kompromitacja |
Polityka energetyczna Polski do kosza Ministerstwo Energii potwierdziło, że swoje stanowisko stracił Józef Sobolewski, dyrektor Departamentu Energii Jądrowej. Dlaczego to takie ważne? Ponieważ jest to główny architekt planu budowy elektrowni jądrowej w Polsce. Jego dymisja zmniejsza szanse powodzenia tego projektu. Wcześniej i tak nie były one duże, ponieważ Sobolewskiemu udało się przekonać do swoich racji ministra Krzysztofa Tchórzewskiego, ale premier nie dał zielonego światła, by na poważnie ruszyć z projektem. Tymczasem energetyka jądrowa stanowi filar ogłoszonego w grudniu 2018 (sic!) projektu Polityki Energetycznej Polski do 2040 roku. Rodzący się w bólach dokument można więc wyrzucić do kosza. Branża energetyczna znów nie wie, w jakim kierunku się rozwijać, a Bruksela, w jaki sposób Polska poradzi sobie z rosnącą presją polityki klimatycznej.
Druga kompromitacja |
Powrót wiatraków – fiasko resortu Tchórzewskiego Ministerstwo Energii nie potwierdziło dotąd co prawda także zmiany na stanowisku dyrektora Departamentu Energii Odnawialnej i Rozproszonej w Ministerstwie Energii tj. Andrzeja Kaźmierskiego, ale media spekulują, że do niej doszło. Równolegle w prasie pojawiły się informacje o odblokowaniu niszczonej legislacyjnie od lat energetyki wiatrowej. Kryterium odległościowe, które utrudniało jej rozwój ma zniknąć z nowelizacji ustawy o OZE do końca pierwszego kwartału tego roku. To porażka dotychczasowej polityki rządu, który doprowadził na skraj bankructwa całą branżę wiatrową, przeforsowując przepisy, które uniemożliwiały budowę nowych turbin w bliskiej odległości od zabudowań i utrudniały modernizację już istniejących. Doprowadziło to do wyhamowania rozwoju OZE w Polsce i spowodowało, że nasz kraj nie osiągnie unijnego celu w tym zakresie na 2020 rok. Będzie to oczywiście skutkować olbrzymimi karami finansowymi.
Trzecia kompromitacja |
Koniec sztucznie utrzymywanego monopolu PGNiG? Kolejna informacja z tego tygodnia, która może wstrząsnąć filarami polityki energetycznej realizowanej przez PiS dotyczy sektora gazowego. Rząd wprowadził w 2018 roku nowelizację tzw. ustawy o zapasach, która mocno uderzyła w prywatne firmy gazowe. Nowe przepisy są pełne absurdów i nakładają np. konieczność opłaty za rezerwację przepustowości gazociągów przez prywaciarzy na wypadek konfliktu gazowego i konieczności sprowadzenia ich surowca z zagranicznych magazynów do Polski. Tyle tylko, że taki nakaz nie ma sensu, ponieważ w przypadku wstrzymania dostaw ze wschodu takie gazociągi będą po prostu puste. Faktycznym celem nowelizacji ustawy o zapasach nie była jednak troska o bezpieczeństwo Polski, ale sztuczne umocnienie monopolu PGNiG. Doskonale rozumie to Komisja Europejska, która rozważa wniesienie sprawy przeciwko Polsce do Trybunału Sprawiedliwości za naruszenie przepisów unijnych dotyczących swobodnego przepływu towarów. Poinformował o tym w tym tygodniu szef działu rynków hurtowych Komisji Europejskiej Florian Ermacora. Konieczność zmiany ustawy o zapasach będzie oznaczać klęskę rządowej architektury krajowego rynku gazowego i będzie brzemienna w skutkach wzmacniając prywatne podmioty kosztem PGNiG. Na zmianach skorzysta odbiorca, ponieważ przywrócona zostanie konkurencja
Czwarta kompromitacja + |
Blackout już latem? Kolejnym elementem zwiastującym załamanie dotychczasowej polityki energetycznej PiS jest rosnące ryzyko blackoutu. Dziennik Gazeta Prawna, powołując się na Urząd Regulacji Energetyki, podkreśla, że rośnie ryzyko głębokiej awarii Krajowego Systemu Energetycznego w nadchodzących latach. Pierwsze poważne problemy mogą mieć miejsce już za kilka miesięcy tj. latem. Widać więc, że zmarnowano ostatnich kilka lat, by uporać się z problemem, jakim są kolejne rekordy zapotrzebowania na energię i obsługa letnich szczytów. Jednym z powodów takiego stanu rzeczy jest obsesyjna wręcz niechęć Ministerstwa Energii do importu prądu.
Piąta kompromitacja |
Nowelizacja ustawy prądowej....... Minister energii Krzysztof Tchórzewski poinformował również w tym tygodniu o konieczności nowelizacji tzw. ustawy prądowej, która ma zrekompensować odbiorcom drastyczne podwyżki cen energii. Deklaracja padła po spotkaniu z unijnym komisarzem ds. działań w dziedzinie klimatu i energii, Miguelem Canete. To kompletna klęska polityki rządu, który napisał nowe przepisy na kolanie. Są one wewnętrznie sprzeczne, nieprecyzyjne i niezgodne z prawem Unii Europejskiej ze względu na ograniczanie roli niezależnego regulatora rynku energii tj. URE.
Bankructwo polityki energetycznej PiS |
Dezaktualizacja nowego projektu Polityki Energetycznej Polski do 2040 roku po ca. 40 dniach od jej opublikowania, konieczność wycofania się z fatalnych i nieprzygotowanych przepisów dotyczących OZE, rekompensowania wzrostów cen energii i utwierdzania monopolu PGNiG na rynku gazowych, a także rosnące ryzyko blackoutu udowadniają bankructwo polityki ministra energii Krzysztofa Tchórzewskiego. Są to doniesienia zebrane zaledwie z jednego tygodnia. Strach się bać, co czeka nas w kolejnych…
alladyn-solar-batt |
Przypomnijmy, że projekt ten przygotowywało ME przez wiele miesięcy...... kilkudziesięciu urzędników pracujących za pieniądze podatnika. Zasadne staje się pytanie czy kompetencje całego składu kadry ME w obecnym składzie w ogóle pozwalają na opracowanie jakiegokolwiek dokumentu, którego zasadnicze tezy, założenia ostały by się przynajmniej przez 12 miesięcy, a zauważyć trzeba, że 1/4 kadencji parlamentarnej to z pewnością okres wymaganej przez wyborcę stabilności zabezpieczający obywatela przed popadnięciem w ślad za funkcjonariuszami ME w schizofrenię
alladyn-solar-batt |
W tym miejscu ponownego przemyślenia wymaga pytanie: mamy w Polsce Ministerstwo Energii czy ministerstwo niekompetencji? W tym drugim przypadku zabawa w straty i próbę ich (niemożliwego) zniwelowania po blackoucie szykowanym w Polsce przez rządzących już 3.5 roku będzie wielką przemianą, zimnym prysznicem po którym 30% ludności będzie wołało o wyposażenie ich w PV i magazyn energii.
Dżamal |
Logika propagandy: napisz "polityka energetyczna do kosza tuż po jej ogłoszeniu" i na tej podstawie zbuduj ciąg następstw, które są oparte na fałszywej podstawie. Mówiąc krotko: udowodnij jakim jesteś debilem.
Anty-debil |
Dżamal: "polityka energetyczna do kosza tuż po jej ogłoszeniu" to jest teza, która następnie jest dowodzona ;) A nie założenie. Nie powiem przyjacielu "debilu" po pewnie masz wysokie mniemanie o sobie i byś się obraził jako jeden z 38 mln. fachowców od energetyki. Rozumiesz pewnie kolego różnicę pomiędzy założeniem a tezą?
Jacek |
@JurnyStefanPV-cale zastępy takich myślicieli układają na co dzień czerwone dywany przed stopami obu wymienionych.
JurnyStefanPV |
Tak, czerwone - ulubiony kolor marksistów z Brukseli
TwojaTV |
I pisiorów. Tych z Siedlec szczególnie. Moderator dziecko nie bój sie tak pisiorków na litość boską.
AST |
Mieli go usunąć już 2 lata temu. Tacy ludzie u władzy to porażka dla nas wszystkich. On jest winien stagnacji w inwestycjach OZE. Nikt inny.
AST |
Do Twoja PV. Jesteś głupi czy to dziedziczne?

Giełda OZE

Kupię nacelę TACKE 1,5 lub podzespoły

Kupię nacelę TACKE 1,5 lub podzespoły generator, przekładnia czytaj dalej...

Sprzedam nieruchomość w Bożympolu Małym o pow. 21,88ha

Sprzedam nieruchomość gruntową, niezabudowaną w Bożympolu Małym w gminie Łęczyce, powiecie wejherows czytaj dalej...

Komponenty PV i aparatura badawcza

Posiadamy materiały do produkcji modułów PV oraz aparaturę badawczą do modułów fotowoltaicznych. Zap czytaj dalej...

Usługa kafarem, wbijanie słupów pod gruntowe instalacje fotowoltaiczne

Witam, Obsługuje południe Polski, w szczególności podkarpacie. Mam kafar przystosowany pod konstruk czytaj dalej...