URE chce nowych informacji ws. taryf na 2019

URE chce nowych informacji ws. taryf na 2019
Fot. Gramwzielone.pl (C)
REKLAMA

Urząd Regulacji Energetyki wystosował kolejne wezwania do spółek obrotu w celu zebrania danych, które pomogą mu ocenić wnioski w zakresie przyszłorocznych taryf G. Wiadomo, że na wdrożenie nowych taryf poczekamy przynajmniej do drugiej połowy stycznia.

Na kolejne wyjaśnienia sprzedawców energii Urząd Regulacji Energetyki ma czekać do 3 stycznia, co potwierdza, że nowe taryfy nie wejdą w życie z początkiem 2019 r. Nowe taryfy będą mogły wejść w życie nie wcześniej niż po upływie 14 dni od opublikowania ich przez URE.

Urząd już wcześniej wezwał do wyjaśnień sprzedawców energii w kwestii złożonych przez nich wniosków taryfowych, po tym, jak Ministerstwo Energii oceniło, że państwowe koncerny energetyczne będą mogły dołożyć do zaproponowanego przez ME funduszu rekompensat wzrostu cen energii kwotę około 1 miliarda złotych.

Jak później wyjaśnił szef ME Krzysztof Tchórzewski, te fundusze miały pochodzić nie z oszczędności grup energetycznych, ale miały stanowić "jednorazową wpłatą klimatyczną z zysku".

Teraz URE podaje, że odpowiedzi spółek obrotu na tamto wezwanie były „dalece niewystarczające" do zakończenia postępowań administracyjnych w sprawie przyszłorocznych taryf.

Jak wynika z informacji podanych wcześniej przez URE, spółki państwowych koncernów energetycznych miały wnioskować o podniesienie cen energii w taryfie G na 2019 r. średnio o ponad 30 proc.

Natomiast Ministerstwo Energii przedstawiając założenia programu rekompensat, które miały sprawić, że gospodarstwa domowe czy firmy z sektora MŚP nie odczują przyszłorocznego wzrostu ceny energii – nie znając jeszcze taryf na 2019 r. – oszacowało, że w przyszłym roku średnia cena energii dla gospodarstw domowych zwiększy się z tegorocznego poziomu ok. 242 zł/MWh do około 302 zł/MWh.

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o

Zobacz również

Komentarze (9)

* Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu
Rozkład Państwa, energetyka i coś jeszcze |
,, Teraz widzimy, jak Sejm i Senat wycofują się ze swoich postanowień, a prezydent podpisuje dokument, przyznając w ten sposób, że popełnił błąd i stworzył złe, niegodne prawo – podkreślił Dubois. - Obywatele, rozum i przyzwoitość zwyciężyły. Odpowiadając na pytanie, dlaczego prezydent nie zawetował wcześniej ustawy o SN, Dubois powiedział, że nie jest w stanie zrozumieć, dlaczego prawnik nie kieruje się przepisami prawa. - Jeżeli nie stosuje prawa to znaczy, że dla niego ważniejszy jest interes grupy politycznej, której sprzyja – mówił. - Ale wówczas przestaje być prawnikiem. Odpowiadając na pytanie czy sędziwie SN wypchnięci na emeryturę powinni wracać do pracy, Dubois powiedział, że ludzie, którzy „zdobyli wiedzę i umiejętności pretendujące ich do pełnienia funkcji sędziego SN, powinni tą wiedzą dzielić się dla dobra publicznego”. Gość podkreślił, że wysyłanie najbardziej doświadczonych i mających największą wiedzę sędziów na emeryturę było koncepcją „samobójczą z punktu widzenia interesów kraju”. – To była gra interesów, a nie gra dla dobra publicznego – dodał. Tłumacząc, dlaczego na bieżąco komentuje na Facebooku wydarzenia w Polsce, Dubois powiedział: - Mam wrażeniem, że mieszkam w kraju, który ktoś chce zrujnować. Widzę grupę wandali, którzy chcą zburzyć cały fundament prawny i zasady funkcjonowania państwa. Wobec tego próbuję ten fundament ocalić. Obowiązkiem każdego jest bronić przed wandalami każdego elementu normalności. Jako prawnik staram się protestować przeciwko dewastacji systemu prawnego. Dubois zwrócił uwagę, że tzw. reforma sądów, którą chce wprowadzić PiS skutkuje tym, że obecnie są strajki w sądach, protesty sędziów i personelu pomocniczego. – Wszystko to, co chciano zreformować doprowadzono do chaos
Rozkład Państwa, energetyka i coś jeszcze |
Górnicy protestują - to dostają, policjanci tak samo, pielęgniarki, teraz pracownicy sekretariatów Sądu, za moment nauczyciele. Odbiorcy prądu nie protestują - są zadowoleni z podwyżek. Prosumenci nie protestują - ,, dostaną" przeszkody, katastrofalne zapisy w IRiESD. Dostaną nie reformowalny beton po stronie kadry w Dystrybucji. Dostaną na kolejne lata całe starą gierkowską sieć. Bez modernizacji. Nie protestujcie!
Taka prawda |
No tak, teraz gdy ujawniło się, że ukryty miliard leży w kasie BE, Tchórzofretka picuje, rozmywa, żeby ktoś czasem nie zażądał Komisji Śledczej w sprawie tej kasy. Bo cóż to za forma i byt prawny ,,jednorazową wpłata klimatyczna"? Na jakiej konkretnie zasadzie miała by być poniesiona? Wreszcie - kluczowe - w czyje konkretnie dobro (kasę/rachunek bankowy) byłaby wpłaconą? Nałogowy kłamca medialny sfajdał się od stóp do głów i picuje....
Polak |
Bardzo dobrze. Jak Spółki zarobiłaby na takie wpłaty to lepiej niech prąd będzie kosztował faktycznie ile ma kosztować. Cwaniaki - oddadzą nam nasze pieniądze wpłacone przy opłatach za prąd i będą mówić ze nam pomagają. Tchorzewski naprawdę uważa ludzi za idiotów !!!
Czy tylko Tchórzewski ma Was katole za idiotów? |
,, wykaz umów zawieranych w 2018 roku przez Kancelarię Senatu. Szczególną uwagę przykuwa umowa z grecką tawerną na „usługi cateringowe na potrzeby komórek organizacyjnych Kancelarii Senatu”. 12-miesięczna umowa opiewa na kwotę 307 tys. złotych. Jednym z punktów w menu są grilowane ośmiorniczki. Jeszcze nie tak dawno Prawo i Sprawiedliwość krytykowało kolację Radosława Sikorskiego z Jackiem Rostowskim, która kosztowała nieco ponad 1,3 tys. złotych. Serwowane wówczas ośmiorniczki stały się dla PiS znakiem rozrzutności władzy."
alladyn-solar-batt |
Do Polak - szacunek za trafność 100/100 ,, Cwaniaki - oddadzą nam nasze pieniądze wpłacone przy opłatach za prąd i będą mówić ze nam pomagają. Tchorzewski naprawdę uważa ludzi za idiotów !!!"
Czy tylko Tchórzewski ma Was katole za idiotów? |
,, Organizację Kancelarii Senatu ustala statut nadawany na wniosek Szefa Kancelarii Senatu przez Marszałka Senatu po zasięgnięciu opinii Prezydium Senatu oraz Komisji Regulaminowej, Etyki i Spraw Senatorskich. W tym samym trybie Marszałek Senatu powołuje i odwołuje Szefa Kancelarii Senatu, który kieruje Kancelarią Senatu i jest zwierzchnikiem służbowym wszystkich jej pracowników[7].
Czy tylko Tchórzewski ma Was katole za idiotów? |
,, Obecnie stanowisko Marszałka Senatu zajmuje Stanisław Karczewski (wybrany do Senatu z listy Prawa i Sprawiedliwości)."
OSD |
@alladyn nie tylko Tchórzewski. Przypomnij sobie co Morawiecki mówił o Chucku

Giełda OZE

Projekt PV 16,32MW (+9MW) (+30MW)

Położenie - Kamień Mały gmina Witnica województwo Lubuskie, teren 33,57ha Dokumentacja: - decyzja czytaj dalej...

Zlecę zaprojektowanie farm 1MW i 0.5 MW

Zlecę wykonanie projektu dwóch farm fotowoltaicznych.( 1 MW i 0.5 MW). czytaj dalej...

PILNIE zlecę montaż KOLEKTORÓW SŁONECZNYCH

Poszukujemy ekip monterskich do długoterminowej współpracy w zakresie montażu instalacji solarnych, czytaj dalej...

Kupie elektrownie wodną

Kupie elektrownie wodną lub lokalizacje powyżej 70kw w całej Polsce. Ofert prosze wysyłać na email H czytaj dalej...